Наверх

Як зшити захисні медичні маски, розмір і викрійка

20/03/2020

Коронавірусна пандемія, оголошена на початку 2020 року, серйозно змінила світ. Зараз для багатьох людей на першому місці особистий захист від вірусу, який легко передається повітряно-крапельним шляхом і може призвести до серйозних ускладнень. Серед засобів, які збільшують шанси зберегти здоров'я при таких обставинах, оптимальніше – медична маска. Оскільки одноразові медичні варіанти серйозно подорожчали, багато зважилися на самостійне пошиття багаторазових масок. При дотриманні рекомендацій МОЗ, подібний захист допоможе скоротити ймовірність зараження майже на 50%.

Види захисних масок

Фахівці рекомендують на вулиці та в людних приміщеннях використовувати бар'єрний захист – звичні маски, які ще недавно без проблем можна було купити в будь-якій аптеці. Одноразові медичні вироби поділяються всього на дві категорії:

  • Легкі процедурні маски – виробляються з нетканого спанбонду, складаються з декількох шарів і забезпечують непоганий захист. Вважаються одноразовими, підлягають утилізації після 2-3 годин використання.
  • Хірургічні маски – також вважаються одноразовими і мають аналогічний склад. Головна відмінність – кількість шарів нетканого матеріалу і наявність додаткових прошарків, які затримують вологу.
  • Захисні респіратори – звичайно використовуються в будівництві і при малярних роботах. Моделі з фільтрами класу FFP2 і FFP3 можуть затримувати частинки вірусу. Респіратори бувають багаторазовими – з фільтрами, які можна змінювати.

Багаторазові захисні маски фактично володіють властивостями процедурних і хірургічних. Утилізувати їх не треба, однак потрібно щоденна стерилізація. Маски рекомендується добре прати і прасувати на високій температурі після висихання.

Які матеріали використовувати для пошиття маски

В умовах пандемії серйозно виріс попит на звичайну марлю, придатну для створення найпростішої маски з мінімальним рівнем захисту. Також досить часто для багаторазових варіантів використовують льон, шовк і синтетичні тканини. Однак представники медичної сфери наполягають на застосуванні матеріалів, повністю або частково заснованих на бавовні. Найпростіше купити такі тканини: сатин і бязь. Варіанти легко стираються і захищають органи дихання на рівні масок зі спанбонду.

Як зшити захисну медичну маску

Зробити найпростішу медичну маску для захисту від коронавіруса можна з обрізка бязі або сатину розміром 45×21 см. Додатково необхідно підготувати гумки, підійдуть будь-які, відповідні за довжиною. Якщо їх немає під рукою, то в якості альтернативи можна зробити зав'язки із залишків тканини.

Для пошиття потрібні такі інструменти: лінійка і олівець, хороші ножиці, голка, нитки, праска. Часу на роботу піде трохи – 15-20 хвилин в залежності від навичок шиття. Обійтися в процесі можна без викрійки, адже конструкція виробу максимально проста. Алгоритм дій буде таким:

  • тканину скласти втричі, так щоб вийшла заготівля розміром 15×21 см, вільний край по широкій частині можна відразу прошити;
  • зробити три складки починаючи від центру, можна орієнтуватися на звичайну процедурну маску, краї варто відразу прошити;
  • до кутів треба закріпити гумку або тасьму, яка буде виконувати роль зав'язок.

Кілька простих дій допоможуть без викрійки самостійно створити захисну маску. Рекомендується зробити кілька зразків, щоб кожен раз після прання не чекати висихання і вільно користуватися запасною.

Схожі статті