Наверх

Три способи пошити медичну маску

22/03/2020

Під час пандемії звичайні медичні маски стали одним з найбільш затребуваних товарів. В таких умовах багато людей зважилися на використання багаторазових тканинних масок, які можна пошити самостійно. Доступні викрійки дозволяють переконатися – для домашнього виробництва буде потрібно мінімум часу і матеріалів.

Рекомендується враховувати пораду медиків на випадок вірусу: правильно стерилізувати маску, перучи її кожен день. Після висихання захисний засіб треба обов'язково пропрасувати на високій температурі. Не буде зайвим і постійне використання антисептичних рідин для рук – особливо перед тим, як надіти або зняти свою маску.

Які маски краще використовувати

Насамперед треба пам'ятати про те, що одноразові маски і респіратори – бар'єрні засоби. Повну безпеку вони забезпечити не можуть, але свій внесок у захист здоров'я вносять. Варіанти зі схваленого медичним співтовариством нетканого спанбонду, а також бавовняної тканини зупиняють до 50% мікрочастинок, що містять вірус. Оптимальними варіантами час пандемії визнаються:

  • хірургічні маски, які складаються з 2-3 шарів спанбонду;
  • респіратори зі зйомним фільтром класу FFP2 і FFP3;
  • багатошарові тканинні вироби.

Останній варіант найбільш затребуваний за простоти у догляді і мінімальної собівартості.

Які матеріали використовувати для пошиття маски

Самостійно звертатися з нетканими матеріалами, які використовуються для одноразових хірургічних масок, складно – потрібне устаткування, що дозволяє паяти шари. Багато ательє виконують пошиття з дорогих льону і шовку, що відбивається на кінцевій ціні. Для самостійного створення рекомендується звернути увагу на такі види тканин: сатин і бязь. Високий вміст бавовни і мінімум синтетики в них забезпечать непоганий захист.

Способи пошити маску своїми руками

Необхідно запастися мінімальною кількістю матеріалу для роботи – відрізу тканини, гумками для зав'язок, лінійкою, олівцем і ручками. Зрозуміло, не вийде обійтися без голки і ниток, наявність швейної машинки при цьому необов'язкова. До дизайну тканин особливих вимог немає – можна вибирати варіанти будь-якого кольору і з принтами.

Спосіб 1

Найбільш простий і доступний варіант пошиття:

  1. Береться 3-4 шматка тканини розмірами 15×20 см і зшиваються між собою.
  2. Бажано обробити краї отриманої конструкції, щоб не було затяжок.
  3. До кутів такої маски пришиваються гумки. Довжина підбирається так, щоб виріб було зручно носити.

Рекомендується витратити трохи часу на обробку країв. Інакше з'являться затяжки, які на захисті здоров'я не позначаться, але зовнішній вигляд виробу зіпсують. Між шарами такої маски можна укласти спанбонд, який буде виступати в якості зйомного фільтра.

Спосіб 2

Якщо є навички шиття на машинці, то попередній варіант можна доопрацювати, додавши драпіровку. Тканини для роботи буде потрібно трохи більше – 3-4 відріза по 20×30 см. Тут також важливо обробити краї. Далі – тканина розкладається на рівній поверхні і робляться горизонтальні складки, як на аптечній масці. Фіксуються вони простими швами, а пізніше – пришиваються гумки. 

Спосіб 3

Ще одна модифікація багаторазової маски з першого способу – з фільтром. Засіб для безпеки при цьому не буде зашиватися між шарами. При зшиванні країв один слід пропустити – він буде служити кишенькою для фільтрувальної тканини.

Схожі статті