Мій профіль
Barbatextile
USD / UAH
28.1
В умовах пандемії попит на одноразові маски і респіратори зріс багаторазово. Багато людей знайшли оптимальне рішення проблеми – виготовлення захисних засобів своїми руками. Зшити якісну багаторазову маску сьогодні можна навіть без особливих навичок в рукоділлі. Головне – запастися відповідними матеріалами та слідувати інструкціям, складеним з урахуванням діючих медичних вимог.
Одразу ж варто зазначити: тканинна маска – засіб бар'єрного захисту. Зшитий самостійно виріб не вимагає особливого догляду. Враховувати рекомендується такі правила:
Дотримуючись такі правила можна знизити ризик зараження вірусом при знаходженні в людних місцях. Не варто забувати і про постійне використання антисептика для рук. Рекомендується купувати санітарну рідину у великому обсязі і наливати у відповідний флакончик. Таким чином вийде непогано заощадити, враховуючи ціну магазинних і аптечних антисептиків, яких вистачає на пару днів.
Стандартні одноразові маски, як правило, виробляються з нетканого матеріалу спанбонду. Особливість фабричного виробництва таких варіантів – всі елементи, включаючи гумки, не пришиваються, а склеюються під високою температурою.
В домашніх умовах повторити технологію досить складно, що не зовсім доцільно, якщо враховувати, що спанбонд приходен для одноразових варіантів. Таку тканину можна використовувати при самостійному пошитті багаторазових варіантів. При цьому варто враховувати: нетканий матеріал зношується досить швидко – вже після першого прання доведеться змінювати його на новий.
Для пошиття захисних масок оптимальніше використовувати матеріали, в основі яких бавовняна фланель або аналоги. Обираючи підходящу тканину можна зупинитися на таких варіантах:
Європейські та американські вчені відзначили: бавовняні тканини здатні затримати до 50% частинок, які за розміром відповідають вірусним. Такий показник набагато вище щодо марлевих варіантів. До того ж, зараз без проблем можна підібрати тканину за смаком, за рахунок чого під час пандемії подбати вдається не тільки про захист, але і про зовнішній вигляд.
В інтернеті можна без зусиль відшукати чимало шаблонів для масок. Однак детальне вивчення дозволяє переконатися – багато викрійок вимагають від майстра пізнань у шитті і поводженні зі швейною машинкою. На жаль, похвалитися подібними вміннями можуть далеко не всі. Розглянуті далі варіанти самостійного пошиття масок не вимагають особливих навичок шиття. Більш того – вийде обійтися без швейної машинки, використовуючи тільки голку, нитки і ножиці.
Оптимальне рішення для тих, хто не хоче витрачати занадто багато часу. Для пошиття маски потрібно трохи тканини – досить відрізу з бавовни або льону розміром 36 на 20 см. Для отримання готового варіанту потрібні такі дії:
Завершує домашнє виробництво маски додаванням гумок. Їх слід пришити до кутах заготовки за аналогією з аптечними варіантами. На практиці, виготовлення такого варіанту займає 15-20 хвилин, рівень захисту при цьому цілком високий. Два шари тканини здатні затримати до 50% шкідливих мікробів.
Другий варіант вимагає практично аналогічних дій і матеріалів. Єдина відмінність – додавання між шарами невеликого шматочка нетканого матеріалу, який буде виступати в якості фільтра. Підійде розглянутий раніше спанбонд. Купити невеликий відріз можна в садівничому магазині (матеріал часто використовується як укривний для рослин). Витрати з таким варіантом маски збільшаться не занадто, однак рівень захисту трохи зросте.
Для пошиття більш просунутої маски зі зйомним фільтром використовується та ж викрійка з першого варіанту та спанбонд. Варто відзначити – виріб буде багаторазовим фільтруючий матеріал можна буде витягати перед пранням або для заміни на новий. Для розміщення спанбонду досить додати до заготівлі невелику кишеньку з внутрішньої сторони.
Варто враховувати: довго таку маску носити не вийде. Фактично, вона буде складатися з трьох шарів і комбінації різних тканин, що буде ускладнювати дихання, а відповідно заподіювати незручності. Рівень захисту при цьому буде аналогічним з варіантом другого способу.
Звичайно, в мережі можна знайти шаблони для викрійки більш складних захисних масок з незвичайним дизайном. Однак більше захисту в умовах пандемії вони не дадуть. Якщо немає можливості приділяти пошиттю занадто багато часу, то розглянутих вище інструкцій буде достатньо. Головне – своєчасно обробляти маску, перучі в машинці і пропрасовуючи праскою на високій температурі.
Особливість запропонованих для розгляду тканин – стійкість до навантажень. Простіше кажучи, вони не бояться частого прання. У відповідності з рекомендаціями медиків, повторювати процедуру своєрідної стерилізації необхідно після кожного тривалого (2-3 години) використання маски.