Наверх

Медична маска своїми руками: схема пошиття

21/03/2020

Після оголошення пандемії в нашій країні з'явилися проблеми з одноразовими медичними масками. Спочатку вони практично повністю зникли з аптечних прилавків, а пізніше – з'явилися, але в 5-10 разів дорожче, ніж раніше. Багатьом людям, які піклуються про власне здоров'я, в таких умовах довелося вдатися до самостійного пошиття виробів для захисту.

Види захисних масок

Якщо розглядати медичні засоби, рекомендовані для носіння протягом пандемії, то ключовими вважаються:

  • одноразові процедурні маски;
  • багатошарові хірургічні маски;
  • респіратори з фільтром класу FFP2 і FFP3.

Перші два варіанти об'єднує проблема – використовувати їх можна тільки один раз протягом нетривалого часу. Основу більшої частини таких виробів складає спеціальний нетканий синтетичний матеріал – спанбонд. Часто його використовують при виробництві медичних халатів і комбінезонів.

Яку тканину краще використовувати для пошиття маски

Зарубіжні дослідження доводять – багато матеріалів можуть справлятися з вірусним навантаженням не гірше медичних аналогів. Ідеальний варіант для пошиття багаторазової маски – щільна бавовняна тканина з мінімальним додаванням синтетики. Купити можна також більш цікаві і довговічні матеріали для масок – сатин і бязь. При бажанні можна підібрати однотонні варіанти або тканини з принтами, підходящі для дорослих і дитячих виробів, що забезпечують безпеку при вірусах. Не варто також ігнорувати більш дорогі тканини – льон, шовк і чисту бавовну.

Схема пошиття маски своїми руками

З мінімальними витратами і зусиллями вдома можна створити багаторазову маску з фільтром. Попередньо в інтернеті рекомендується знайти викрійку, щоб не витрачати час на малювання. Складатися маска буде з двох деталей, які з'єднуються швом в центрі. При цьому можна обійтися без резинок для завушного кріплення. При пошитті досить підігнати викрійку за розмірами, вирізати дві частини за шаблоном і акуратно зшити в центрі. Для фільтра підійде відріз марлі, складений в декілька шарів. Його слід розмістити всередині і міняти кожні кілька годин.

Схожі статті