Наверх

Кращі матеріали для самостійного виготовлення медичних масок

22/07/2020

Після оголошення пандемії, пов'язаної з коронавірусом, на початку 2020 року з прилавків аптек практично повністю зникли одноразові хірургічні маски. Пізніше знайти їх у продажу вдавалося, але за цінами, які в десятки разів вище, ніж раніше. Зараз засоби для захисту від вірусу подешевшали, проте багато людей вирішили робити маски для себе та членів сім'ї самостійно, запобігаючи зараженню і зберігаючи здоров'я.

Процес пошиття не занадто складний і займає мінімум часу. Головне – правильно підібрати матеріали. Маска повинна виконувати першорядне завдання – захищати власника від дрібних крапель, що розпилюються при чханні і кашлі. Всупереч переконанням багатьох, для створення антибактеріальної маски підійдуть далеко не всі матеріали з доступних сьогодні на ринку текстилю.

Ефективність масок з різних матеріалів

Щоб переконатися в рівні захисту від дрібних частинок, що містять бактерії вірусу, досить розглянути особливості хірургічних масок. В основі – 3 або 4 шари нетканинної синтетики. У медичній галузі прийнято використовувати спанбонд, який відрізняється такими особливостями:

  • достатня щільність для захисту від мікрокрапель рідини;
  • використання тканини в контакті з обличчям не ускладнює дихання;
  • спанбонд досить легкий і не викликає алергічні реакції.

Якщо при виготовленні саморобної маски замінити нетканий матеріал на бавовну, шовк або льон, то захисні властивості трохи зменшаться. Однак такий засіб для захисту стане багаторазовим. Використовувати маску вийде після легкої обробки – прання і прасування з високою температурою.

З яких матеріалів найкраще виготовляти саморобні маски

Через підвищення попиту на спанбонд, його вартість серйозно зросла. Відповідно, зараз проблематично придбати достатній об'єм для пошиття масок вдома. До того ж, витрати підвищаться, якщо врахувати, що варіанти з спанбонду – одноразові і підлягають утилізації через 2-3 години використання. У відповідності з рекомендаціями МОЗ для самостійного пошиття багаторазових антибактеріальних масок можна використовувати такі матеріали:

  • класичний сатин;
  • страйп-сатин;
  • бязь;
  • перкаль.

Перелічені варіанти мають непогану ефективність при захисті від вірусу. Якщо при виготовленні використовувати декілька шарів, то проблем з диханням не буде. До того ж, маски з таких варіантів не вимогливі до прання, не втрачають зовнішній вигляд при частому прасуванні.

Ефективність двошарових масок проти вірусу

В умовах пандемії коронавіруса фахівці проводили досить багато експериментів, що дозволяють визначити, які варіанти саморобних масок будуть найбільш надійними. До речі, при тесті використовувалися не тільки перераховані вище тканини, але і звичайні наволочки з бавовни, шовку або льону, а також рушники. Вдалося визначити важливу особливість – легкі матеріали добре захищають людину, якщо при шитті робити два шари. В залежності від виду тканини, ефективність підвищувалася від 2 до 15%

Враховуємо легкість дихання при виготовленні маски

Показали дослідження ще один важливий фактор – захисні вироби з легкої синтетики з бавовняних тканин не надто ускладнюють дихання. Більш того – такі маски, затримуючи дрібні частки вологи, виявляються комфортніше медичних варіантів. Якщо ж використовувати кухонний рушник в якості захисту від зараження, дихати стає важче більш ніж в два рази.

Схожі статті