Мій профіль
Barbatextile
USD / UAH
28.2
Атласна тканина в даний час отримала дуже широке застосування. З неї шиють одяг, взуття, предмети інтер'єру. А стрічку активно використовують для декору і в якості атрибута для танців, художньої гімнастики. Але буває і так, що потрібного вам кольору тканини не знайшлося в магазині. Це не привід засмучуватися. Атлас можна досить легко пофарбувати в домашніх умовах.
Як і будь-яка тканина, атлас підлягає фарбуванню. Але з-за широкого спектру різновидів полотен існують деякі нюанси і обмеження. Якщо в атлас додано занадто багато синтетичної нитки, то краще довірити процес фарбування професіоналу. Якщо ж ви маєте справу з повністю натуральної матерією, то можна сміливо братися за справу.
Враховувати слід і кольору: той, що є і бажаний. Тільки на білосніжній тканини можна отримати 100% результат. Всі інші відтінки можуть вплинути на якість фарбування. Але якщо вам просто потрібно освіжити колір, то переживати не варто. Просто підберіть барвник, максимально близький до оригіналу.
Натуральний атлас не дуже вибагливий. Саме тому для його фарбування можуть використовуватися всі відомі барвники. Виділяють наступні різновиди фарб:
Для домашнього використання краще всього підійдуть барвники на основі акрилу. При виборі звертайте увагу на маркування та характеристики. Атлас — тканина ніжна і спадаючу. Фарби з низькою тягучістю можуть дуже ускладнити нитки, тому віддавати перевагу варто тюбикам з позначкою Silk.
Також обов'язково переконайтеся, що засіб для фарбування свіже. В іншому випадку результат може розчарувати. Не набагато складніше працювати і з аніліновими фарбами. Слідуючи інструкції, ви зможете не тільки освіжити колір, але і нанести малюнок.
Найчастіше для закріплення результату потрібно термообробка праскою. Проводиться вона через кілька діб після фарбування. Враховуйте температуру прасування, щоб не зіпсувати ніжну тканину і давайте їй охолонути між підходами.
Як добитися потрібного результату з допомогою натуральних барвників?
Добитися потрібного відтінку або освіжити матеріал можна і за допомогою натуральних інгредієнтів:
Який би не був обраний забарвлює склад, матеріал слід ретельно підготувати перед процедурою. По-перше, він повинен бути ідеально чистий, без застарілих плям і залишків миючих засобів. Якщо ви фарбуєте готовий виріб, то попередньо зріжте гудзики і зніміть всю металеву фурнітуру. Щоб справити однотонне фарбування цілісного відрізу або готового виробу, запасіться:
Для початку розведіть барвник у воді, дотримуючись інструкції на упаковці. Далі занурте річ в одержаний розчин і обертайте її паличкою, поки вона не придбає бажаний відтінок. Після того, як результат досягнутий, ретельно прополощіть виріб у воді і просушіть. Для атласу краще використовувати м'яку воду. Найпростіший спосіб отримати її — додати в 10 літрів рідини 1 чайну ложку соди.
У тому випадку, якщо фарбувати потрібно лише частина виробу або необхідно нанести певний малюнок, слід використовувати метод фарбування пензлем. Але будьте обережні, так як атласну сукню або стрічку можна зіпсувати, якщо наносити фарбу в декілька шарів, намагаючись створити складний орнамент.
Для того, щоб пофарбувати тканину пензликом, візьміть:
Тканину чи виріб потрібно добре розтягнути і зафіксувати на рамі. Далі все залежить від того, який ефект ви хочете отримати. Якщо потрібні плавні переходи ліній або красиві візерунки, то попередньо слід ретельно просочити тканину водою. Для отримання чітких контурів змочування не потрібно. Після завершення роботи добре просушіть матерію за допомогою фена.
Щоб повернути до життя виріб з атласу або надати бажаний відтінок білої тканини, необхідно пам'ятати декілька простих правил: