Наверх

Як користуватися швейною машинкою

18/05/2021

Кожна жінка любить красиво виглядати, носити яскравий одяг, виглядати стильно і по моді. У цьому одну з найважливіших ролей відіграє гардероб і його складові. Магазини постійно поповнюють свій асортимент, але деколи хочеться створити щось своє, індивідуальне. Тоді на допомогу приходить швейна машинка. Але не у всіх вона є. Коли вона все-таки з'являється, величезне бажання творити вже важко стримувати. Проте не кожна леді знає, як користуватися машинкою, або це виявляється більш складним, ніж ми собі уявляли. Отже, розберемося по порядку у всіх питаннях і спробуємо навчитися шити самостійно.

Види швейних машин


Розрізняють всього два види швейних машин — вони бувають механічні і електронні.

Перший вид містять найпростіший блок управління. Набір рядків такого агрегату складає 24. Другий вид машин ближче до сучасності. У них за всю роботу відповідає електронна плата. З цієї причини спектр функцій відразу ж збільшується. З такими агрегатами простіше спілкуватися, вони шиють за заданою програмою. В інструкції не потрібно шукати додаткових налаштувань, всі основні параметри довжини та ширини стібка вже в пам'яті пристрою.

Як користуватися електричною машинкою


Спочатку будь-яку модель необхідно вивчити. Найпростіше зробити це можна за допомогою інструкції з експлуатації, де буде докладно розказано, як працювати на цій машинці правильно.

Для початку необхідно знайти основні робочі вузли машини:

  • катушкотримач;
  • нітенаправітель;
  • голкова пластина;
  • лапка;
  • колесо регулятора натягу.


Щоб машинка працювала чітко і справно, необхідно виконати деякі налаштування. Виконуємо таку послідовність дій:

  • Встановлюємо голку і затягуємо утримує її гвинт.
  • Заправляємо нижню і верхню нитки.
  • Включаємо агрегат в мережу, встановлюємо педаль і починаємо шити.
  • Спочатку краще спробувати шити простими прямими стібками, після можна шити різні види строчок.

В якості першого вироба краще вибрати що-то досить просте, щоб не зіпсувати тканину і побачити результати праць в короткий термін. Наприклад, добре в якості експерименту зшити комплект постільної білизни, простирадло, наволочку.

Як користуватися ручною швейною міні-машинкою


Це різновид механічної машинки, проте вона відрізняється своєю компактністю. Таку модель можна запросто взяти в дорогу, до того ж нею дуже просто користуватися. За інструкцією потрібно заправити нитку і почати шити. У ній немає двох ниток, як у класичному варіанті. При натискуванні на машинку будуть з'являтися стібки на тканину. Принцип її роботи — як у степлера.

Які матеріали можна шити на машинці


 Першочерговим завданням є підбір правильних ниток і голок для конкретної тканини, а також потрібно відповідно виставити натяг ниток.  Для роботи з дуже легкими тканинами, такими як вуаль, крепдешин, батист і шифон потрібен невеликий розмір отвору в пластині для голки і регулює тиск лапки на тканину механізм.

 Якщо потрібно працювати з легкими тканинами, такими як атлас, платьевиє тканини, сорочние, сатин і бязь, то досить стандартних налаштувань пристрою.  Середні і помірні по тяжкості тканини (костюмні, тонкий джинс, трико, фланель, вельвет) також без праці повинна взяти будь-яка машинка.

 При роботі з важкими тканинами (пальтові, габардин, джинс, плащові тканини) потрібна машина з більш потужним мотором.  Дуже важкі тканини (брезент, товстий джинс, драп) на домашніх машинах, нехай навіть і сучасних, шити не рекомендується.

 Сьогодні дуже вигідно мати вдома свою власну швейну машинку.  У будь-який момент з мінімальними витратами можна своїми руками зшити плаття, костюм, постільна білизна - абсолютно все, що потрібно по дому або чого душа забажала.

 Тканини в таких випадках закуповувати краще оптом - так вийде дешевше, також можна заробити різні знижки.  Якісні покупки тканин і різної фурнітури рекомендуємо здійснювати на barbatextile.ua.  Завжди поповнюється асортимент тканин, нові і свіжі кольори, стильні принти та візерунки.  Швидка доставка і приємні ціни вас завжди порадують.

Схожі статті