Мій профіль
Barbatextile
USD / UAH
28.2
При виборі виробу ми найчастіше звертаємо увагу на шви і обробку краю. Саме ці деталі говорять про якість речі і вказують на те, практична вона буде у використанні. Обробляти оверлочным швом матеріал можна і в домашніх умовах, якщо у вас є спеціальна машинка і нитки для роботи на ній. Варто розібратися, що собою представляє цей спосіб обробки полотна.
Оверлок — це спеціальний швейний апарат, який призначений для обробки краю тканини. З його допомогою можна одночасно позбутися від зайвого шматка матеріалу та привести в належний вигляд закінчення полотна. Машинку для оверлока використовують при роботі з трикотажем, а також еластичними і сипучими тканинами, інакше вироби з них просто розпустяться. Зараз на ринку представлена велика кількість таких апаратів, які відрізняються за своїми технічними характеристиками від моделей попереднього покоління.
Деякі апарати обрізають зайвий матеріал відразу, а інші позбавлені такої функції. Фахівці радять звертати увагу на ті машинки, які вже успішно зарекомендували себе на ринку. Таке пристосування для шиття повинна володіти високими експлуатаційними характеристиками, надійністю і легкістю в роботі. Зверніть увагу, що машинки для оверлока нового покоління потребують більш сучасних нитках для роботи. Тому котушки, яким вже 20 років, не підійдуть.
Якісна рядок утворюється в результаті поєднання роботи оверлочного апарату і правильно підібраних ниток. Навіть найдорожча машинка не зможе зробити ідеальний шов, якщо буде використана не та котушка. Оверлочні нитки не мають нічого спільного зі стандартними швейними, тому їх треба вибирати окремо. Вони володіють більшою еластичністю, тому легко ковзають по матеріалу. Нитка складається з окремих волокон, які не скручені між собою.
Щоб купити підходящий матеріал для обробки краю виробу, звертайте увагу на такі фактори:
Якщо вони будуть товстими або такими, які призначені для шиття, то краї після обробки стануть грубими і товстими. Навіть якщо верстат для роботи буде налаштований ідеально, невідповідний розмір ниток все одно зіпсує весь виріб.
Зверніть увагу на зовнішній вигляд ниток. Вони повинні бути гладкими і без махры. В іншому випадку з-за останньої під час рядки можуть утворювати вузлики, що призведе до розривів і зіпсує зовнішній вигляд. Щоб заощадити і не переривати плетіння, варто купувати великі котушки. Таким чином, робочий процес пройде швидше, а шов буде рівним і красивим. У тих випадках, коли оверлок виконує кілька функцій, а також служить в якості декоративного елемента і кріплення, можна додатково використовувати стандартні котушки для шиття.
Перед тим, як купити витратний матеріал, потрібно визначитися з обсягами. Значну роль буде грати товщина волокна. Завдяки широкій колірній гаммі, яку пропонують сучасні магазини, можна легко підібрати необхідний колір. Основними критеріями для покупки повинні виступати наступні фактори:
Для пошиття дорогого сукні чи пальта варто бути готовим віддати кругленьку суму за оверлочный матеріал. В іншому випадку шви будуть псувати всю картину і якість роботи. Кращими для цих випадків вважаються німецькі марки. Вони вищі за ціною, ніж аналоги, але відрізняються гладкістю, міцністю, і тому бездоганно справляються зі швами будь-якого характеру. Волокно добре ковзає по тканині, тому при правильних налаштуваннях машинки утворення вузликів виключено.
Для більш простих нарядів і виробів підійдуть бюджетні варіанти вітчизняного виробництва. Їх недоліком є те, що для якісного шва не можна використовувати більше трьох ниток. Але для нескладного текстилю цього цілком достатньо, щоб зафіксувати краю. Різноманітність кольорів допоможе вибрати необхідний для роботи. Зверніть увагу, що розмір і структури оверлочного матеріалу завжди повинні бути однаковими. Не можна поєднувати тонкі і товсті нитки, так як це призведе до утворення вузлів або шов вийде нерівним.
Останнім часом особливо актуальними прозорі волокна. Вони не видні на виробі, що дуже зручно у випадку, коли рядок повинна бути таємною. За допомогою кольорових, навпаки, можна створити декоративний шов, який стане прикрасою текстильного виробу.
Нитки для обробки краю не варто купувати спонтанно. Така дрібниця може значно погіршити якість одягу і її зовнішній вигляд. До числа найпоширеніших помилок при виборі витратного матеріалу для оверлочивания тканини варто віднести наступні пункти:
Оптимальним і універсальним варіантом для роботи будь-якого характеру будуть тонкі і еластичні нитки європейського виробництва. Завдяки міцності і підвищеної зносостійкості вони служать довше, не скочуються і не плутаються під час роботи. Якщо ви хочете зробити декоративну строчку, яка стане прикрасою вироби, то можна використовувати волокна різного кольору. При цьому не варто забувати, що вони повинні бути однієї товщини і не відрізнятися за структурою.
Для досягнення доброго результату у пошитті одягу нитки для оверлока краще підбирати еластичні і тонкі. Для отримання декорованого обметочний шва можна зробити комбінацію різних ниток, при цьому дотримуючись їх рівність у товщині. Враховуючи невеликі нюанси, процес створення виробу буде приносити задоволення, а також надихати на нові модні шедеври.
Сідаючи за шиття, регулюйте налаштування натягу ниток оверлока. Для матеріалів з різною щільністю і структурою цей параметр значно відрізняється. Якщо виріб потребує трудомісткої роботи, то обов'язково записуйте параметри, які були встановлені для натягу. Так рядок буде рівною і акуратною по всьому периметру.