Наверх

7 способів визначити лицьову і виворітну сторону тканини

15/05/2021

Купуючи тканину для шиття якого-небудь виробу, перш ніж приступити до розкрою, дуже важливо точно визначити виворітну і лицьову сторону полотна. Однак не завжди це виходить досить просто. Полотно може виглядати абсолютно однаково з усіх сторін, а помітити недоліки в його зовнішньому вигляді і зрозуміти, що ви почали шити з вивороту, можна вже тільки коли виріб буде готове.

Як визначити «обличчя» тканини?


На текстильних фабриках існує тенденція випускати двосторонні тканини, які абсолютно нічим не відрізняються з обох сторін. Їх прийнято називати двухлицевыми. Це досить зручно, адже тоді потреба визначати виворіт перед пошиттям вироби відпадає. Але це швидше виняток, ніж правило. Якщо обраний вами матеріал не належить до такого типу, то потрібно запам'ятати сім простих базових правил, які підкажуть вам, де знаходиться виворітний бік тканини:

  1. Придивитися до тканини і приблизно обчислити для себе її лицьову частину можна ще під час покупки. Уважно розгляньте рулон і те, як скатано вибране вами полотно. Більшість тканин, наприклад, шовкові і шерстяні, закочують лицьовою стороною всередину, щоб уберегти обличчя від пошкоджень, вицвітання, появи непотрібних дефектів. Полотна з бавовни, навпаки, скачують виворотом усередину.
  2. Купивши тканина з нанесеним малюнком, питання про визначення вивороту відпаде практично відразу. Розклавши її таким чином, щоб було видно виворіт і обличчя, ви помітите, що принт на такому полотні буде набагато яскравіше і чіткіше з боку особи. Якщо ви все ще не впевнені, поторкайте тканина на дотик. На лицьовій стороні вона буде гладкою, з рівним ворсом і легким відблиском. На виворітній — злегка ворсистою і тусклуватою.
  3. За таким же принципом можна визначити деякі тканини, на які візерунки і малюнки наносяться шляхом проколювання полотна з вивороту на лице: з лицьового боку, провівши по выбитому малюнку, ви можете відчути легкі нерівності, опуклості.
  4. У сумішевих тканинах виворітна сторона виглядає менш охайною і при детальному розгляді можна помітити, що на ній набагато більше шорсткостей, ледь помітних вузликів, нерівних переплетень, потовщених ниток та інших ткацьких дефектів. На лицьовій стороні матеріал лисніє глянцем, блиском, видно виключно дорогі нитки і акуратне переплетення.
  5. В сатинових і атласних тканинах за рахунок особливого переплетення з лицьового боку вони характерно блискучі, гладкі, дуже м'які і приємні на дотик. З виворітного боку виріб трохи шорстке, з проступаючої ворсистість, матове, а колір полотна навіть без нанесеного на нього малюнка набагато більш тьмяне.За кромці тканини і по проколів на ній також можна з легкістю визначити лицьову сторону матеріалу.  При виробництві її проколюють шпильками з вивороту назовні, при цьому на готовому полотні залишаються характерні відмітини.  Так що особу можна визначити по дірочках, які будуть опуклими з одного боку, а з вивороту - увігнутими.  На кромці можна побачити кольорові нитки, які відсутні з вивороту.
  6.  Також важливо придивитися до наявності вишивки на кромці.  У таких місцях виробник наносить назва фірми, тканини або ж список матеріалів, які входять до складу полотна.  Така вишивка видно виключно з лицьового боку полотна.
  7.  Визначити виворітну сторону не важко, потрібно просто придивитися до деталей.  У деяких випадках, якщо ви маєте справу з однотонними тканинами без принтів, це грає не таку вже й велику роль.  За лицьову сторону можна взяти ту, яка вам здається найбільш якісною.  Надалі важливо не плутатися тільки при виготовленні деталей вироби.

 «Barbatextile» - правильний вибір для покупки тканин!


 Якщо ви вирішили підібрати тканину для того, щоб зшити щось своїми руками, то наш інтернет-магазин «Barbatextile» - прекрасний вибір.  У нашому магазині ви зможете знайти повний каталог різних натуральних, синтетичних, сумішевих тканин за вигідними цінами, як в роздріб, так і оптом.  Замовляйте у нас, і ви завжди будете впевнені в якості продукту, що купується!

Схожі статті