Наверх

Вплив кольорів в інтер'єрі на ваш настрій

30/11/-0001

Колір впливає не тільки на настрій, але навіть на здоров'я. Хромотерапія винайшли ще в Стародавньому Єгипті, де помітили вплив кольору на життєдіяльність. Людей лікували сонячними променями, які проходили крізь скло різних кольорів.
Сьогодні дизайнери, які створюють інтер'єр, намагаються підібрати кольори так, щоб врівноважувати психологічні якості мешканців будинку або квартири. Людина, яка проявляє величезну активність на роботі чи в громадському житті, має право будинку розслабитися і відпочити.

Комусь потрібно саме вдома проявити темперамент. Особливості колірного рішення здатні додати романтики або логіки і холоднокровності. Тому палітра повинна підбиратися не тільки з урахуванням особливостей особистих смаків.

Як кожен окремий колір впливає на характер і настрій?

Частина елементів в будинку не змінюють своє забарвлення роками. Це стіни, підлогу, стелю, віконні рами, багато видів меблів. Такі речі бажано підбирати під характер. Регулярно міняти можна текстильні вироби, наприклад, штори або постільню білизну. Саме ці вироби дозволяють створювати потрібний настрій — святковий, радісний, веселий, спокійний, романтичний та інші. Варто знати про особливості впливу на настрій кожного кольору:

Червоний. Символ пристрасті і темпераменту. Якщо ви маєте намір провести пристрасну ніч, то червоне постільна білизна, бордові штори створять потрібну атмосферу. З іншого боку, червоний — втілення агресії. Для оформлення постійних елементів в інтер'єрі він не є найкращим. Відтінки червоного додають життєвих сил, тому елементи цього кольору доречні в кімнаті хворого — вони стимулюють бажання організму боротися за відновлення здоров'я. Таким елементом можуть бути червоні квіти, бордова облямівка на шторах або інші дрібниці, завдяки яким інтер'єр стане більш жвавим. А ось для дитячої червоний зазвичай протипоказаний, так як активність малюків і так створює батькам чимало клопоту.
Жовтий. Колір життєлюбства, радості, фінансового благополуччя. Хороший вибір, щоб підкреслити теплу сімейну атмосферу. Жовтий дарує надію в складних життєвих ситуаціях, робить людей більш товариськими і просто позитивно впливає на настрій. Він м'яко стимулює інтелектуальні здібності. Тому цей колір можна достатньо широко застосовувати в інтер'єрі.
Помаранчевий. Його називають кольором гарного настрою. Він привертає увагу і створює затишок. В будинок з інтер'єром в помаранчевих тонах завжди приємно повертатися.
Рожевий. Колір жіночності. Але його також називають кольором інфантильності. Рожевий — це розслабленість, довіра до світу, можливо, навіть зайве довіру, межує з наївністю. Такі психологічні риси можуть бути природними для молодої дівчини, але застосовувати рожевий в інтер'єрі чоловічого житла небажано.
Зелений. Колір допомагає розслабитися, відновити внутрішній резерв нервової системи. Можна сказати, що людина, інтер'єр якого оформлений у відтінках зеленого, внутрішньо повертається до матері-природи. Цей колір позитивно впливає на психіку людини, який поза домом, наприклад, на роботі, постійно піддаються стресам.
Блакитний і синій. Плюси цих квітів — вони надають спокій і умиротворення. Але при цьому вони роблять людину більш пасивним. Блакитний — колір сумного настрою, а синій провокує на щирість. Якщо вам подобаються ці кольори, застосовуйте їх для декору приміщення в обмежених кількостях. Оптимальним по впливу на психіку кольором вважають світло-синій.
Бузковий і фіолетовий. Ці кольори складаються з синього і рожевого або червоного, тому і їх вплив на психіку людини комбіноване. З одного боку, декор інтер'єру в цих кольорах робить людину доброю і чуйною. З іншого — фіолетовий занурює людину в ностальгію і сумні роздуми. Люди, які віддають перевагу фіолетовим речей, володіють винятковою здатністю прив'язуватися до тих життєвих дрібниць, які їх оточують, і щось міняти в житті їм, як правило, важко.
Білий. Колір є символом невинності. Але велика кількість білого в інтер'єрі характерно для замкнутих людей, які досить педантичні і самокритичні. Можливо, це пов'язано навіть з тим, що на білому помітні найменші забруднення, тому господар або господиня такого житла повинні постійно підтримувати максимальну чистоту. У такому будинку непросто повністю розслабитися та відпочити, не відчуваючи занепокоєння.
Сірий. Стимулює здатність до самоконтролю. В сірому інтер'єрі людина відчуває спокій і трошки депресивного настрою. Такий колір — оптимальний вибір для ділової людини. Сірий — хороший базовий колір, але таким інтер'єрі обов'язково потрібно створити кілька яскравих колірних плям.
Чорний. Стриманість і лаконічність притаманні людям, які віддають перевагу чорному. Якщо в інтер'єрі багато такого кольору, він створює психологічний тиск, вганяючи людей у депресивний стан. Такий вплив має і зворотну сторону — людина стає більш жорстким і егоїстичним.

 

Застосування різних кольорів в інтер'єрах приміщень різних призначень


 Кожна людина знає, яких психологічних властивостей йому не вистачає.  Характер можна коригувати кольоротерапією, комбінуючи різні кольори і відтінки в інтер'єрі.  Текстиль в приміщення підбирають під настрій.  Базовим кольором стане відтінок шпалер і меблів.

 Після ознайомлення з психологічним впливом квітів стає зрозуміло, чому в дитячій інтер'єр насичений синіми, зеленими і помаранчевими квітами, а кухню, де часто збираються дружні компанії, оформляють найчастіше в теплих відтінках.  Чорний в інтер'єрах житлових приміщень використовують дуже обмежено, але при цьому він цілком природно виглядає в кабінетах офісного начальства, налаштовуючи всіх на ділове і досить жорстке спілкування.

 Зелений, блакитний і різні пастельні відтінки фахівці з кольоротерапії рекомендують для спальні.  Кожна людина має власні смаки та особливе сприйняття кольорів.  Але інформація про вплив допоможе зробити правильний вибір матеріалів для декору інтер'єру.

Схожі статті