Якщо ви вирішили придбати м'яку меблі або реставрувати стару за допомогою нової оббивки, то головним завданням для вас буде вибір якісного оббивного матеріалу. Але велика кількість варіантів тканин може привести в замішання. Яка з них краще? Адже вона повинна не тільки відповідати інтер'єру приміщення і мати естетично привабливий вигляд, але також бути зносостійкою, екологічною і легким у догляді.
Критерії вибору тканини для м'яких меблів
Щоб відповісти на питання — як вибрати оббивку, потрібно розуміти, в якому приміщенні буде стояти ваш диван або крісло:
- для вітальні ідеальним варіантом буде міцний, добре миється матеріал, що містить синтетику (велюр, флок, шеніл);
- у спальню або гостьову кімнату бажано підібрати максимально комфортні, приємні на дотик сумішеві тканини, які поєднують у своєму складі натуральний бавовна або льон з поліестером або поліамідом;
- диван в дитячій повинен бути екологічним, гіпоалергенним, повинен легко чиститися (наприклад, жаккард — простий у догляді і довго зберігає свій вигляд);
- на кухні багато джерел забруднення, тому, матеріал повинен легко митися і не вбирати запахи;
- до офісних варіантів можна віднести натуральну і екошкіру, вони мають шикарний презентабельний вигляд і не вимагають особливого догляду.
Визначившись з місцем розташування, вибирайте тканину, звернувши увагу на наступні критерії:
- склад матеріалу;
- щільність;
- міцність;
- кольоростійкість;
- експлуатаційні характеристики;
- легкість;
- приємний зовнішній вигляд;
- ціна.
-
Обов'язково враховуйте, чи є в будинку маленькі діти або домашні тварини. У такому разі матеріал повинен бути стійким до бруду, легко митися і чиститися від вовни (саме тому ворсові тканини не підходять). Якщо в приміщенні курять, то оббивка не повинна вбирати запахи.
Категорії тканин для меблів
По кожному з перерахованих вище критеріїв тканини для м'яких меблів прийнято ділити на категорії. За складом оббивні матеріали ділять на:
- натуральні;
- синтетичні;
- штучні.
Враховуючи те, що більшість сучасних полотен може містити у своєму складі як натуральні, так і синтетичні волокна, їх відносять до однієї з цих категорій по переважному відсоткового вмісту.
Однією з найважливіших характеристик будь-якої тканини є щільність — грами волокна на квадратний метр. Чим вище щільність оббивки, тим до більш високої категорії вона належить. Їх всього 7:
- до 1 відносяться бавовна, скотчгард, легкий шеніл;
- 2-3 — флок, вельвет, замша;
- 4 категорія — гобелен, жаккард, щільний шеніл;
- 5,6,7 — щільна замша, штучна і натуральна шкіра.
- Як правило, із зростанням категорії зростає і вартість тканини.
За експлуатаційними характеристиками матеріали поділяються на два типи — покривні і оббивні. З меблевими все зрозуміло, так як це і є «одяг» для дивана. Покривні застосовуються для обробки внутрішніх конструкцій, прихованих від очей. Зазвичай це бавовна, льон і мішковина, якими покривають задні стінки диванів, пружинні блоки, а також шиють з них знімні чохли.
Важливим показником якості матеріалу є його кольоростійкість. Існує шкала від 1 до 8, де 1 — це низька стійкість до світла (тканина швидко вигорає і вицвітає), а 8 — найкраща. Для сонячних кімнат оббивка повинна ставитися не нижче, ніж до 5 категорії за даним критерієм.
Популярні матеріали для м'яких меблів
Варто розглянути найбільш відомі і широко поширені меблеві оббивки, їх характеристики, переваги і недоліки:
- Флок. М'який, нагадує на дотик оксамит, складається на дві третини з синтетики і на третину з бавовни. Легко чиститься, має високу щільність і стійкість кольору. Відмінно підходить для спальні та дитячої, але не годиться для кухні, так як ворс вбирає запахи і швидко стирається.
- Шеніл. По м'якості і щільності плетіння схожа на велюр, відрізняється унікальною міцністю, що робить оббивку невразливою і довговічною.
- Скотчгард. Повністю натуральна бавовняна матерія, легка, міцна і приємна на дотик. Стійка до вологи, сонячного світла і забруднень. Підходить практично для будь-якого приміщення.
- Жаккард. Має складне плетіння, що робить його красивим і незвичайним, високу щільність і стійкість кольору. Такі дивани завжди в моді, хоча і коштують недешево. Але при цьому його не можна піддавати вологому чищенню, тому не варто використовувати у квартирах, де є домашні вихованці.
- Гобелен. Один з найдавніших матеріалів. Завдяки витиеватому переплетення кольорових ниток має вишукану фактуру, складається з бавовни та синтетичних волокон, належить до категорії двосторонніх.
- Велюр. Комбінація натуральних волокон і синтетики робить його практичним і зносостійким, екологічно чистий. Відмінний варіант для вітальні або робочого кабінету, а також для безкаркасних меблів. Має шовковисту текстуру, але легко забруднюється.
- Натуральна шкіра. Відрізняється високою якістю, дорогим та розкішним виглядом, довговічний і легкий у догляді. За допомогою анілінових барвників їй надають безліч різноманітних відтінків. Єдиним її недоліком можна назвати високу ціну.
- Штучна шкіра. Високоякісний кожзам — практичний, довговічний, екологічно чистий і доступний за ціною. Мінусом є низька стійкість до механічних пошкоджень, а також непереносимість високих температур (його не можна ставити біля батарей, а також в зону попадання прямих сонячних променів).Якщо ви правильно виберете оббивний матеріал, то ваші дивани та крісла збережуть свої первісні якості і презентабельний вигляд навіть після тривалої експлуатації.