Наверх

Як і де зберігати домашній текстиль?

30/11/-0001

Текстиль для інтер'єру і побутового застосування потребує особливих умов зберігання. Далеко не завжди для нього є місце в шафі, де більшу частину обсягу займає одяг на вішалках.
Щоб текстиль був свіжим і чистим, довго зберігав всі свої позитивні властивості, при зберіганні її потрібно захистити від впливу таких факторів:

  • волога;
  • запахи;
  • сонячне світло;
  • забруднення;
  • дрібні шкідники;
  • ймовірність випадкових пошкоджень.

Де зберігають домашній текстиль?


Багато господинь рушники, штори, скатертини та постільна білизна зберігають у комоді. Цей старомодний предмет меблів дуже зручний для розміщення тих речей, які не вимагають вішалки, щоб зберігати форму.

Якщо комода немає, а в шафі тісно, то зазвичай доводиться шукати місце для розміщення хоча б частини текстилю побутового призначення в тих приміщеннях, де його будуть використовувати.

У спальні або вітальні під ліжком, навіть під диваном існують ящики для постільної білизни. Тут можна знайти місце не тільки для ковдр, подушок, простирадла для щоденного застосування, але також для стопки постиранных постільних комплектів.

Якщо таких ящиків немає, але у вас є простір під ліжком, тут можна розмістити спеціальну сумку для зберігання текстилю, яка закривається на застібку-блискавку. Сумка велика, вона зберігає форму прямокутного бруска великого розміру, тканинні стінки гарантують можливість циркуляції повітря.

Перевага таких ящиків в тому, що їх просто витягати, можна регулярно очищати від пилу. Але більшість людей прагнуть зберігати білизну, рушники та інші речі на верхніх полицях, в антресолях — тут менше пилу, що дуже важливо для текстилю, який буде лежати в очікуванні своєї черги місяці або навіть роки.

У ванній можна розмістити стопку рушників. Всі рушники тут розміщувати не варто, так як висока вологість спровокує появу неприємного запаху або навіть ураження грибком у тих рушників, які тут довго пролежать. Пам'ятайте, що вологі випари піднімаються вгору, тому тумбочку з запасними рушниками краще розмістити внизу. Якщо немає місця, то в такому випадку варто встановити поличку для рушників над дверима.

Для серветок і кухонних рушників обов'язково знайдеться місце на кухні. А штори розміщують у шафі. Якщо вільних поличок немає, завжди можна повісити штори на вішалку для штанів. Існують креативні способи створення місця для зберігання текстилю, наприклад, у ванній можна встановити полиці для зберігання пляшок і зберігати тут рушники у вигляді валиків.

На кухні у поличку можна перетворити невелику драбину. Цією річчю мало хто користується регулярно, тому на ній можна зберігати рушники і серветки. Як у ванні так і на кухні можна встановити поширену в офісах стійку для папок і файлів, щоб викласти в органайзер рушники або серветки.

Як створити умови для зберігання домашнього текстилю?


Щоб не з'явилося випадкових затяжок на матерії, поличку потрібно накрити цигарковим папером або пергаментом. Не завадить в поличці просвердлити кілька дірочок, щоб поліпшити приплив свіжого повітря.

Полиці для зберігання тканинних виробів побутового призначення повинні бути закритими, так як сонячні промені призводять до змін кольору, яскраві відтінки тьмяніють, а біла тканина жовтіє. Властивості міцності теж губляться.

Якщо штори зберігають на вішалці, їх потрібно закрити старим чохлом від одягу. Це приховає їх не тільки від світла, але і від пилу. Набори текстильних виробів (комплект серветок, постільна білизна, штори) потрібно зберігати разом. Як правило, пропонується заощадження в полотняних мішечках, які дозволяють матеріалів дихати. Наприклад, постіль можна зберігати в наволочці.

Поліетиленовий пакет — небажаний варіант упаковки. Найменша вогкість тканини призводить до того, що з'явиться запах затхлості. Але з кожного правила існують виключення — вакуумні пакети. Їх використовують для того, щоб зберігати ковдри, подушки, пледи, покривала.

Перед тим, як скласти речі в пакет і відкачати повітря, слід упевнитися, що вони добре просушені. Пакети надійно захищають від пилу, вологи, запахів і комах-паразитів. А головне — текстиль займає в шафі мало місця і вже підготовлений для переїзду. Це важливо, якщо люди живуть на орендованій квартирі.

Як підготувати текстиль для зберігання?


Де б ви не зберігали полотняні вироби — на поличках, в гардеробі, в спеціальному відсіку ліжка або дивана — потрібно впевнитися, що речі відправляються на тривале зберігання чистими і сухими. Речі з бавовни, льону, шовку обов'язково потрібно пропрасувати. Махровий текстиль зробити ідеально сухим за допомогою праски не вийде, його потрібно довго сушити на сонці.

Якщо ви хочете, щоб відділення, де зберігається постільна білизна, рушники та інші речі завжди виглядало акуратно, потрібно всі вироби сортувати. Це допоможе взяти потрібний елемент, не порушуючи загальний порядок.

Постільні набори, серветки або штори сортувати легко. Набагато важче зробити сортування рушників. Зазвичай кухонні рушники відокремлюють від банних. Всі вироби сортують за розмірами, а якщо є необхідність — і за кольором. Самі делікатні господині створюють комплекти для кожного члена сім'ї, відокремлюють вироби для рук, для ніг, для особи.

Скатертини сортують за розмірами, якістю тканини і візуальними характеристиками. Обов'язково відокремлюють велику скатертину для урочистих подій від щоденних варіантів.Бажано зробити для кожного виробу бирки із зазначенням складу тканини.  Пам'ятайте, що сумішеві і синтетичні тканини простіше відіпрати.  Тому скатертину підбирають не тільки під інтер'єр, але і під меню.

 Останній штрих - подбати про те, щоб в шафі був приємний аромат і сюди не прийшли ніякі паразити.  Для цього господині застосовують тканинні мішечки з пахучими травами - пижмом, багном, ромашкою, полином.  Саші потрібно періодично оновлювати.  При виборі трав важливо, щоб у мешканця кімнати не було алергії на цей запах.  Правила догляду та зберігання текстильних виробів допоможуть істотно продовжити термін служби виробів з тканини і спростити пошук потрібної речі в стопках.

Схожі статті