Наверх

Текстиль для різних стилів інтер'єру

30/11/-0001

Людина завжди намагається надати своєму оточенню певні почуття. Окрема увага приділяється вибору стилю в інтер'єрі квартири або будинку. Тут усі деталі покликані створювати настрій, який ми хочемо відчувати кожен день. Це може бути відчуття розкоші, простоти або строгості, затишку та комфорту чи екстравагантності.
Наділити кімнату характером можна за допомогою правильно розставлених акцентів, цікавою меблів і продуманого дизайну. Враховується все: від обробки до декорування додатковими елементами. Спеціально підбирається не тільки меблі, але і текстиль, який може стати основним акцентом і розповісти про власника більше, ніж він сам.

Тканини і забарвлення для різних стилів


Щоб підкреслити приналежність дизайну до того чи іншого напрямку в оформленні, варто вивчити варіанти матеріалів, які будуть до речі. Кожному окремому стилю підходять певні текстури і форми.

Незаперечний той факт, що найбільший пік використання текстилю в приміщеннях припадає на період Бароко. Тут можна зустріти самі яскраві варіанти оформлення:

  • гобелени;
  • різноманітні килими;
  • портьєри;
  • балдахіни;
  • рюші;
  • бахрома;
  • кисті.


Всі ці елементи розташовувалися не тільки на шторах, але і в особливості на оббивці меблів, накидках, покривалах і подушках. Для виготовлення використовують дорогі і щільні матерії. Це може бути парча, шовк, оксамит. Вони також добре підійдуть для модерну. Єдине, що в цьому випадку вибирають такі відтінки, як насичений фіолетовий, глибокий зелений, сірий і винний.

Якщо хочеться чогось більш легкого та грайливого по настрою, спробуйте стиль рококо. 

Це класичний напрям епохи Просвітництва. В дизайні вітальні, спальні або іншої кімнати, яку ви хочете оформити в цьому напрямку, використовуйте натуральні тканини в пастельних тонах.

Особливу увагу приділяють малюнкам. Це мальовничий і яскравий стиль. Тут вітається наявність кольорів, різних завитків і пелюсток.

Додати приміщенню справжньої розкоші можна за допомогою стилю ампір. Основні форми: овали, ромби, сувора геометрія. Головне завдання такого дизайну — виключити якийсь натяк на буденність. В інтер'єрі може бути використана біла тканина, синтетичні матеріали, а також різні імітації.

Як підібрати текстиль до сучасних напрямків у дизайні?


Сьогодні з'явилося безліч стилів, які відрізняються наявністю цікавих деталей, використанням нестандартних форм і цікавого текстилю. Наприклад, кімнати в напрямку еко. Все більше людей цікавляться натуральними і природними матеріалами, тому наповнюють ними своє життя. Як текстилю вибирають бавовна, льон, рогожу, шовк, шерсть. Колірна гамма теж грає головну роль.Це виключно природні відтінки - зелений, блакитний, помаранчевий.

 Модно і оригінально виглядає мінімалізм.  Тут головне - ніяких деталей.  Все повинно бути максимально просто і стримано.  Як текстилю вибрати можна як натуральні матерії, так і синтетику.  При цьому мінімалізм повинен бути однотонним.  Наприклад, прості бавовняні фіранки натурального кольору.

 Постмодерн відкриє для вас найнеймовірніші форми.  Він об'єднує в собі різні матеріали і забарвлення.  Такий напрям буде цікаво виглядати в будь-якому приміщенні, навіть на кухні або у ванній кімнаті.  Тут переважають геометричні форми, малюнки з абстракцією і всілякими оптичними ефектами.

 Стиль хай-тек припускає наявність синтетики.  Це повинні бути матеріали з хорошими експлуатаційними характеристиками.  Вітаються строгі забарвлення, прямі лінії і геометрія.  Колірна гамма холодна і без яскравих акцентів.

 А ось еклектика виглядає як біле полотно з строкатими деталями.  Можна використовувати яскравий текстиль для подушок, накидок на меблі.  У ньому поєднується кілька стилів, але для бази найкраще вибрати один з напрямків.

 Створити будь-який з описаних видів дизайну можна своїми руками, слідуючи основним правилам.  Підбирайте необхідні тканини і забарвлення, щоб добитися необхідного результату.  За допомогою невеликих елементів робіть акценти і створюйте характер, наділяючи приміщення душею.

Схожі статті