Наверх

Навчіться відрізняти справжній бавовна від синтетичної підробки

12/06/2021

Прогрес не стоїть на місці, і текстильна промисловість всіляко намагається за ним гнатися, створюючи все нові різновиди штучних тканин на заміну натуральним. Треба зазначити, що промисловість у цьому питанні вельми досягла успіху: деколи неможливо зрозуміти, що перед вами — бавовна або синтетика. Все частіше доводиться стикатися з тим, що на ярличку красується заповітне «100% бавовна», а насправді ж ми маємо справу з синтетичної підробкою, адже не всі знають, як визначити натуральну тканину.

Бавовна — один з найбільш поширених матеріалів для пошиття практично будь-яких виробів, починаючи від серветок і закінчуючи одягом. З бавовни роблять такі тканини, як поплін, сатин, перкаль, які ідеально підійдуть для виготовлення комплектів постільної білизни і зроблять ваш сон спокійним і затишним як в холодну зиму, так і у спекотне літо. Одяг з бавовни «дихає», тому в ній вам абсолютно точно не буде жарко під палючим сонцем.

Однак і додавання синтетичних матеріалів у бавовна цілком виправдано з метою, наприклад, поліпшити міцність і довговічність виробу, надати йому більше блиску і яскравою насиченості кольору. Змішання синтетики і бавовни значно спрощує процес виробництва, так що зараз все складніше знайти на сто відсотків натуральні вироби. І якщо ви зібралися купувати бавовняну тканину, слід запам'ятати кілька простих способів, які покажуть вам, як перевірити свою заповітну покупку, і допоможуть дізнатися, чим відрізняється натуральна тканина від синтетичного аналога.

Як відрізнити бавовна від синтетики?


Гарненько розгляньте тканина, спробуйте її на дотик. Бавовна чудово утримує тепло, і натуральна тканина практично відразу стане теплою у ваших руках, тоді як синтетика, навпаки, залишиться холодною. Визначити справжній бавовна можна за такими показниками:

 • Блиск. Варто запам'ятати, що блищить і переливається на сонці всіма кольорами веселки тільки синтетика. Бавовна ж за своєю природою позбавлений такого явного блиску: при сонячно світлі можна помітити лише легкий, бляклий і теплий відблиск.
 • Сминаемость. Синтетичні тканини завжди виглядають більш охайно, ніж натуральні за рахунок того, що такі вироби практично не мнуться. Спробуйте взяти в руку шматочок тканини і сильно зім'яти її. Якщо у вас в руках справжній бавовна, то він дуже сильно помнеться. Якщо ж синтетична підробка, складки будуть практично не видно.
 • Горіння. Акуратно витягніть одну ниточку, намагаючись не пошкодити полотно, і підпаліть, уважно стежачи за процесом згоряння. Натуральні тканини горять, а синтетика — плавиться. Після догорання бавовни залишається попіл і легкий запах згорілого паперу.
 • Сушіння.Натуральні бавовняні тканини відмінно вбирають вологу і після прання сохнуть набагато довше всіх синтетичних аналогів.

 Останні способи, на жаль, можна використовувати тільки після того, як ви придбаєте полотно або ж готовий виріб, але зате ви будете абсолютно точно впевнені в тому, яку тканину ви придбали.

 Недоліки та переваги натуральних тканин


 Бавовна заслужено отримав таку популярність в текстильній промисловості завдяки вагомим плюсів:

 •  доступність і невисока ціна матеріалу;
 •  він не електризується, на відміну від синтетики;
 •  гігроскопічність - здатність вбирати вологу, залишаючись сухим на дотик;
 •  невибагливість в експлуатації - бавовна можна прати при найвищих температурах.

 

Однак він помітно програє синтетичним аналогам в таких показниках:

 •  довговічність - натуральні тканини досить швидко зношуються і протираються;
 •  усадка - після ряду прання вироби з натуральної тканини можуть помітно сісти або ж розтягнутися;
 •  сминаемость - вироби з бавовни завжди виглядають злегка пом'ятими.

 Але ці недоліки здаються абсолютно незначними поруч з такими вагомими плюсами.

 Натуральні матеріали знайти вкрай важко.  Замовляючи тканину в нашому інтернет-магазині «Barbatextile», ви завжди можете бути впевнені в тому, що купуєте на 100% натуральний матеріал.  У нас представлений широкий асортимент різних бавовняних тканин на будь-який смак і за прийнятними цінами.  Не відкладайте покупку, замовляйте у нас!

Схожі статті