Наверх

Як зшити декоративну подушку своїми руками?

18/05/2021

Для тих, хто займається рукоділлям, завжди простіше оновити інтер'єр власного будинку, адже багато принадлежності домашнього текстилю вони можуть зробити самостійно. До найбільш простим і популярним видам виробів для інтер'єру, які може виготовити навіть починаюча швачка, належать декоративні подушки. Їх можна шити з невеликих відрізів або залишків тканини, старого одягу, покривал, штор або килимових доріжок.

Види декоративних подушок для будинку


Інше приємне доповнення до техніки пошиття домашніх подушечок — для них не обов'язкова швейна машина і вміння працювати за нею. Звичайно, машина прискорить деякі операції, але можна зшити частини подушки і вручну, просто це потребує більше часу. Тим же, хто любить в'язати, можна рекомендувати застосувати даний навик, адже в'язані подушки нічим не гірше тканинних.

Урізноманітнити й прикрасити готовими подушечками можна будь-яке місце в будинку: спальню, вітальню, дитячу або кухню. А якщо в будинку є коти, вони напевно по достоїнству оцінять поява обновки як улюбленого місця для сну.

Найпростіші декоративні подушки — зшиті у формі прямокутника або квадрата, з однаковими сторонами з цілісних шматків тканини. Якщо злегка урізноманітнити підхід, можна отримати подушки-шестикутники, ромби, круглі або овальні, а також романтичні вироби у формі серця. Їх виготовлення трохи складніше квадратних: потрібно заздалегідь накреслити геометричну фігуру на папері і за наявною викрійці вирізати тканину, не забувши про припуски на шви. Кілька більш складної техніки зажадають подушки-валики. Щоб вони справлялися зі своєю функцією, в них потрібно туго набити поролон і забезпечити правильну форму чохла.

Матеріали і наповнювачі для домашніх подушок


Підійдуть будь-які щільні непрозорі тканини, які не електризуються. Це можуть бути: фліс, джинс, полотняна тканина, щільний льон або трикотаж, обивочное полотно для меблів. Використовуючи клапті різних тканин, підбирайте їх так, щоб вони були схожі по щільності і структурі. Якщо з тканинами все просто, то наповнювач буде єдиним компонентом у виготовленні декоративної подушки, який зажадає походу в магазин. Хоча можна і тут піти шляхом утилізації, використовуючи синтепон зі старої куртки або поролон з крісла, яке більше не знадобиться.

Кращими наповнювачами для домашніх подушок вважаються матеріали, які зберігають форму і при цьому досить гіпоалергенні:

  • холлофайбер;
  • синтепух;
  • силіконові кульки.


Придбати їх можна у відділах для тканин звичайних або інтернет-магазинів. В крайньому випадку, можна задіяти для набивання подушки відрізки хутра або клапті. Але даний варіант буде не найкращим, тому що така подушка буде більше декоративними, ніж функціональної.Зовсім не варто використовувати вату.  Вона недовговічна, швидко зіб'ється і втратить форму.

 Шиємо і прикрашаємо подушку для будинку


 Коли всі вихідні матеріали для створення декоративної подушки готові, можна приступати до роботи.  Розкроюємо тканину і зшиваємо лицьовою стороною всередину, не забувши залишити одну сторону не захистом для набивання.  Якщо виріб буде не з цільних шматків полотна, а з клаптів, краще попередньо накреслити його контури на папері, розкласти шматочки в цьому периметрі впритул один до одного, обрізати зайве, після чого в цьому ж порядку зшити.

 Окремим моментом є декор для саморобних подушок.  Він може бути яким завгодно, залежно від фантазії і переваг творця.  Можна окремо зробити аплікації з тканини і потім нашити, можна прикрасити виріб мереживами, бісером, вишивкою або паєтками.  А найпростіший і популярний варіант - нашити по кутах кисті, помпони або банти.

 Широкий асортимент тканин для декоративних подушок в Вarbatextile
 Якщо ви любите і вмієте шити речі своїми руками, варто заздалегідь подбати про найбільш економному варіанті покупки тканин в рулонах.  Магазин компанії Вarbatextile запропонує широкий вибір матеріалів, які підійдуть як для оббивного застосування (подушки, дитячі матрасики), так і у вигляді матеріалів для виготовлення постільних комплектів та іншого домашнього текстилю.

Схожі статті