Наверх

Кілька способів гарно зшити два шматки тканини між собою

12/06/2021

Якщо ви вирішили спробувати себе у створенні одягу, домашнього текстилю або інших речей для дому, тоді ви точно рано чи пізно зіткнетеся з необхідністю красиво зшити між собою два окремих шматка тканини. Насамперед, варто звернути увагу на те, що для з'єднання полотен використовуються найрізноманітніші види швів. Їх ширина, а також припуск займають, як правило, близько 15 мм.

Після того, як тканина була зшита, її необроблені краї необхідно закрити. Для цього використовують різні способи. Зшивати різні шматки матеріалу можна на машинці або вручну, залежно від виду тканини (якщо вона тонка, то краще використовувати спеціальні види ручних швів).

Також слід пам'ятати, що для шиття різних предметів одягу та домашнього текстилю використовуються різні види швів. Наприклад, існують особливі білизняні з'єднувальні шви, які використовуються при створенні постільної білизни.

Які існують шви для з'єднання двох шматків тканини?


Для початку варто звернути увагу на те, що полотно можна зшивати з допомогою швейної машинки, ручних або мереживних швів. Кожен з цих способів має свої особливості та переваги. Ручні шви все ще залишаються досить популярними, незважаючи на те, що багато умільці набувають швейні машинки. Вони мають різні методи утворення стібка, але для з'єднання двох частин тканини зазвичай використовують наступні види:

  • сметочный;
  • прокладочний;
  • копіювальний (пастки);
  • круглий;
  • стачной;
  • розмічальний (за голку);
  • кушнірський.


Сметочный є самим популярним і простим швом. Його часто використовують для сметывания деталей крою, підкладки, щоб на час з'єднати складання або складки. Щоб з'єднання було рівним і міцним, варто використовувати тонкі і недовгі голки, а також тонкі і еластичні нитки, які добре проходять крізь матеріал.

Прокладочний варіант чимось нагадує перший вид, але його найчастіше використовують для того, щоб нанести лінії виточок, рельєфів і деяких деталей. Його виконують, як правило, лише на одному шарі полотна. Копіювальний шов або силки використовують, щоб перенести лінії виточок, рельєфів чи кишень з особливою точністю на інші парні деталі.

Щоб красиво обробити край деталей речі, необхідно використовувати цілий шов. Він виглядає просто, але в той же час досить приємно і акуратно. Але якщо ви маєте можливість використовувати замість цього оверлок, то краще робити саме таку обробку.

Стачной варіант дуже сильно нагадує роботу швейної машини. Між його стібками немає проміжку, а голку потрібно проколювати зверху вниз. Розмічальний шов (за голку) нагадує стачной вигляд, але між стібками роблять невеликі проміжки. Кушнірський варіант виконується звичайними стібками справа наліво через край. Між ними обов'язково залишають маленькі проміжки.

Щоб красиво і непомітно з'єднати разом два шматки кольорової тканини, зазвичай використовують косу бейку. Як правило, цей спосіб використовують на таких тканинах, як кокіль або де жабо, а також при створенні штор або фіранок. Для цього необхідно взяти два розкроєних полотна і невелику смужку іншої тканини (ширина до 20 см), яка повинна бути довше основного виробу на 5 див.

Накладіть дві частини матеріалу один до одного виворітною стороною і з'єднайте шпильками. Край з двох тканин, який ви отримали після цього, вкладіть в вашу смужку (косу бейку). Під час сметывания стежте, щоб згин бейки був посередині. Приточите смужку, а потім пройдіться по виворітній стороні праскою на середній потужності. Зріжте зайві краю бейки.

В процесі шиття постільної білизни з бязі, поліестеру і інших тканин використовують спеціальні шви:

  • подвійний виворітний (французький) — складається з двох машинних строчок;
  • запошивочный («у замок»).

Також використовують кмітливість гачком.

Як поєднати дві частини тканини на машинці?


Деталі крою сточують з допомогою машинки з тієї сторони, яка має меншу розтягнення, або ж по тій, яка вимагає посадки. Щоб зшити дві частини тканини непомітно і красиво, слід пам'ятати, що рядки потрібно робити прямими і рівними. Вони повинні обов'язково проходити по лінії крою. Але при цьому залишайте невеликий відпустку, який піде на припуск. Якщо ви з'єднуєте неоднакові шматки полотна, то сточувати потрібно з боку тієї, яка має менший розмір.

Щоб красиво з'єднати верхню частину виробу і прокладку, рядок необхідно виконувати з боку підкладки. В іншому випадку ця тканина сильно сяде і відчутно зменшиться. При сточуванні сметанних швів на швейній машинці необхідно робити відступ в 1 мм. Пам'ятайте, що різні матеріали по-різному ведуть себе під час шиття.

В інтернет-магазині Barbatextile представлений широкий асортимент якісних і недорогих тканин. Купуючи у нас, ви отримуєте відмінне обслуговування та надійні матеріали.

Схожі статті