Наверх

Що ж таке щільність тканини?

30/11/-0001

Вивчаючи характеристики тканини, ми часто стикаємося з таким поняттям, як поверхнева щільність. Багато плутають це поняття з товщиною матерії або здатністю утримувати тепло. І це велика помилка. Насправді, даний параметр — досить специфічна характеристика. Що ж вона позначає і на що впливають на її кількісні показники?

Що таке щільність тканини?


Щільність тканини — це її вага в грамах на 1 квадратний метр. Як правило, чим вище значення цього параметра, тим більша кількість ниток було використано при її плетінні. Також слід враховувати якість волокна і його товщину. Як правило, використовуються такі критерії визначення рівня величини щільності:

  • низька — 20-30 г/м2;
  • нижче середнього — 35-40 г/м2;
  • середня — 50-65 г/м2;
  • вище середнього — 65-65 г/м2;
  • висока — 85-120 г/м2;
  • дуже висока — 130-280 г/м2.


Вважається, що чим вище щільність, тим вище якість, але при цьому порівнювати характеристики слід у тканин однієї певної різновиди. Різні матеріали мають різні стандарти. Наприклад, щільність бавовняних тканин становить від 55 до 150 г/м2, сатину — 115-150 г/м2, льону — 130-230 г/м2, поліестеру — близько 140 г/м2, змішаних полотен — в залежності від складу. Це необхідно враховувати, читаючи етикетку.

Що визначає щільність тканини?


Щільна матерія має в своєму складі більшу кількість ниток, тому відстань між ними мінімальна. Це забезпечує підвищену міцність тканини і її формостійкість. Крім цього, щільність полотна визначає її:

  • здатність до вологопоглинання;
  • теплоізоляцію;
  • тривалий термін служби.


Але є у найбільш важких матеріалів і негативні властивості. Вони гірше пропускають повітря, можуть викликати парниковий ефект, а також підвищується ризик розвитку грибків і бактерій.

Також необхідно враховувати, що працювати з такими тканинами значно складніше. Крім товстих ниток і голок, шиття з пальтових матерій часто вимагає спеціального обладнання.

Найбільш часто питання щільності тканин хвилює покупців при виборі постільної білизни. Адже саме цей параметр визначає зносостійкість комплекту. Оптимальний вибір — 110-130 г/м2. Така білизна прослужить вам не один рік, а також дозволить шкірі дихати.

А ось більш високі значення верху діапазону вкажуть на наявність у складі великої кількості синтетики. Тому не варто намагатися придбати комплект з густиною, наприклад, 180-200 г/м2. При всій його красі і зносостійкості комфортний сон буде неможливий.

Як правильно визначити щільність?
Даний параметр визначається вагою квадратного метра вироби. Щоб дізнатися його, відріз слід зважити. При цьому класти на терези краще більший розмір матерії, щоб знизити ризик виникнення похибок. Також необхідно враховувати такий параметр, як гігроскопічність, тому всі виміри слід проводити при нормальній вологості повітря. В іншому випадку при підрахунках потрібно використовувати спеціальний коефіцієнт.

Абсолютна, максимальна лінійна щільність і
З метою визначення характеристик тканини, крім поверхневої щільності, використовується такий параметр, як абсолютна щільність. Щоб її виміряти, необхідно провести підрахунок ниток основи і качок в одному квадратному сантиметрі матеріалу. Для цього використовують потужну ткацьку лупу, дозволяє розглянути текстуру тканини.

Слід враховувати, що на різних сегментах полотна ця кількість може відрізнятися. Саме тому підрахунок ведеться мінімум на трьох дільницях, розташованих далеко один від одного. Середнє арифметичне і буде вірним значенням.

Але навіть цей параметр не дає повного уявлення про матеріал. Щоб оцінити теплоізоляційні властивості і можливість пропускати кисень, необхідно знати лінійну щільність. Вирахувати її досить просто. Необхідно розділити фактичне число ниток основи на максимально можливу кількість цих ниток, здатних вміститися в одному сантиметрі. Чим більше отримана цифра, тим тепліше і міцніший матеріал.

Щільність, зазначена на етикетці виробу або матеріалу, визначає вагу тканини на 1 квадратний метр. Бавовняні тканини менш щільні, ніж поліестер і сумішеві матерії, саме тому вони мають низьку міцність, але при цьому дозволяють шкірі дихати.

Найбільша поверхнева щільність у пальтових тканин — понад 400 г/м2. Це забезпечує їх теплоізоляційні властивості, але у той же час підвищується ймовірність розвитку мікроорганізмів. Саме тому важливо утримувати верхній одяг в чистому і сухому місці.

Схожі статті