Мій профіль
Barbatextile
USD / UAH
28.2
Бавовна — натуральна екологічна тканина рослинного походження. Вона приємна на дотик, гіпоалергенна, комфортна для тіла, дихаюча, не електризується і добре вбирає вологу. Бавовна є найдавнішим волокном, культивація якого почалася за кілька тисячоліть до нашої ери.
Бавовна є рослинне волокно, окутывающее насіння бавовнику. Після дозрівання насіннєва коробочка бавовнику розкривається, а її вміст збирається ручним або машинним способом. Отримане сировину (сирець) передається на бавовноочисний завод, де волокна відокремлюються від насіння і сортуються по довжині. Потім вони пресуються в стоси, з яких робиться нитка або пряжа. Після цього на ткацьких фабриках шляхом переплетення ниток з пряжі виходить тканина.
Батьківщиною бавовни вважається Індія. Там його почали вирощувати ще 7 тисяч років тому, про що свідчать археологічні дослідження. Вироби з бавовни були знайдені в Ірані (Персії), Мексиці, Перу і датуються за різними джерелами 5000-3000 років до нашої ери.
В Європу в XVI столітті волокно було завезено іспанцями. З-за невірного думки про те, що росте воно лише в Мексиці і Перу, бавовна стає одним з головних предметів імпорту. Незважаючи на багатовікову історію, масове промислове виробництво цього матеріалу почалося лише в XIX столітті. На сьогоднішній день налічується безліч країн Азії, Європи, Америки і Африки, де вирощують це волокно.
Завдяки складу бавовняних волокон (на 95% складається з целюлози, інше — домішки) тканина отримала назву бавовняної. Її якість залежить від довжини волокна, скрученого навколо своєї осі. Чим довше волокно, тим краще тканина.
Бавовняна тканина має численні переваги, так і недоліки. До її позитивних якостей відносяться:
До недоліків тканини можна віднести:
При цьому багато хто з перерахованих недоліків нівелюються за рахунок технологічного процесу, який називається мерсеризована. Це обробка бавовняних ниток лужним розчином, віджимання і промивка. В результаті мерсеризує бавовна стає:
Для даного процесу можна використовувати тільки елітні длинноволокнистые сорту бавовни.
Область застосування бавовняної тканини дуже широка. Вона застосовується для пошиття:
При цьому вироби можуть бути виготовлені як з чистої бавовни, так і з тканин з додаванням поліпшують позитивні характеристики домішок — віскози, ацетату, поліестеру і інших. Синтетичні добавки збільшують міцність матеріалу, роблять його таким, що менш мне і усаживающимся, надають блиск зовнішнім виглядом.
Догляд за речами з бавовни залежить від виду обробки, наявності тих чи інших добавок та виду переплетення ниток (сатинове, саржеве, полотняне, мелкоузорчатое). Зазвичай режим прання і рекомендації (наприклад, як прасувати виріб) вказані на етикетці або упаковці товару. Вироби з бавовняної тканини можна прати в машинці, але при цьому потрібно дотримуватися рекомендацій по температурі:
Машинне сушіння можна використовувати тільки в тому випадку, якщо це зазначено на упаковці. Інакше виріб може деформуватися.
Бавовняну одяг і білизну слід прасувати злегка вологими. Якщо речі пересохли, перед прасуванням потрібно побризкати на них з праски або пульверизатора. Попередньо потрібно добре витягнути за кінці і розправити білизну (наволочки, простирадла), щоб повернути їм прямокутну форму. Гладити бавовняні вироби рекомендується при температурі не вище 200 градусів.
Знаючи про унікальних якостях цього дивного матеріалу і режимах правильного догляду за ним, ви зможете сміливо приступати до пошиття бавовняної білизни, одягу та інших виробів. Купити тканини з 100% бавовни або з домішками, різної щільності і плетіння, з яскравими кольорами та симпатичними малюнками ви можете в інтернет-магазині barbatextile.ua. Доступна оптова ціна і чудова якість матеріалів зроблять вашу покупку вигідною, а вироби — гідними найвищої похвали.