Наверх

Види бавовняних тканин

13/05/2021

Бавовняна тканина знайома всім, тому розбиратися в тому, що це таке, ніхто і не подумає. На території Радянського союзу виробництво конкретно цієї тканини становила 75% від загального тканинного об'єму, бо в той час випускалося так багато виробів з бавовни. Ця матерія і до сьогодні зберегла свою якість, залишилася такою ж популярною і улюбленою споживачем.
Історія появи бавовни
За деякими даними хб тканину була відкрита людиною більше 7000 років тому. Елементи саме цієї тканини знайдені в Мексиці, Пакистані та інших країнах у часи розкопок. Батьківщиною матеріалу вважається по праву Індія, де в свій час бавовна носив назву подарунка богів. Саме індійці і посприяли поширенню матеріалу по всьому світу.

Існує і друга теорія місця походження бавовни. Вважається, що цю тонку і одночасно міцну матерію винайшли в Єгипті. Відомі нам тіла фараонів (мумії) обволакивали матеріями, які дуже схожі за складом на бавовняну тканину.

Самостійне виробництво хб матерії довгий час в Європі затримувалося. Організовувалися поставки з Індії, виробництво і властивості тканини були невідомі. В результаті матеріал обходився досить дорогим задоволенням і цінувався на вагу дорогоцінного металу.

Склад і виробництво


Бавовняна тканина повноцінно складається з натуральних волокон. Часто можливі включення до складу і синтетичних структур. За своїм хімічним складом хб складається з:

 • 96% целюлози;
 • 4% додаткових домішок.


Все виробництво бавовни починається з коробочок бавовнику. Був винайдений станок з очищення сировини, що дозволив налагодити виробництво. Після, завдяки додатковим обробкам, вдалося усунути такі недоліки даної тканини, як вицвітання і властивість м'ятися.

Отримана хб вже слід на обробку, яка включає такі види:

 • попередня обробка;
 • забарвлення;
 • закріплення;
 • завершальний етап.


Види та властивості тканин


Сьогодні спектр бавовняних тканин неймовірно великий, їх налічується близько 2500 видів. Вони різні за характеристиками, структурою, зовнішнім виглядом і призначенням. За видами бавовняні матеріали бувають технічними та побутовими. Побутові в свою чергу ділять на влаговпітивающие, одежні і декоративні.

Властивості бавовняних тканин унікальні. Відмінний склад формує відповідні характеристики:

 • Вироби, одержувані з даної легкої матерії, виходять міцними, красивими і зручними. Вони стійкі до повторюваних прання і розтягувань. Вбираючи вологу, бавовна повільно висихає.
 • Бавовна не гріє тіло, бо постійно застосовується в пошитті одягу на літній сезон. За допомогою ворсования дана тканина стає придатною і для створення одягу зимового сезону.Бавовна може швидко м'яти, тому в процесі виробництва його піддають обробці спеціальними засобами, які допомагають уникнути усадки і зминання.
 • Будучи самою екологічною матерією, бавовна володіє гіпоалергенної пряжею, яка приємна до тіла.  Завдяки даним властивостям тканина не електризується.
 • З огляду на всі позитивні властивості бавовни, його натуральність і нешкідливість, з нього часто шиють речі для діток і нижню білизну.

 Мінуси бавовняних тканин

 До недоліків даного матеріалу можна віднести наступні моменти:

 •  матеріал здатний швидко і добре вбирати вологу, проте стає при цьому важче і сковує рухи;
 •  дуже швидко і просто мнеться;
 •  недостатньо еластичний, тому в багато вироби додають синтетичні волокна, які надають еластичності.

 

 При нечисленних і по суті малозначущих недоліки варто пам'ятати про такі важливі плюси бавовни, як гіпоалергенність і сталість форми готового виробу.

 Сьогодні бавовняні матеріали ідеально підходять для шиття сімейної одягу, дитячого одягу і нижньої білизни.  Однак спортивний одяг з хб на сьогоднішній день відійшла вже на задній план.

 За всіма своїми властивостями бавовна розкриває себе як одночасно легкий, міцний і приємний матеріал, який не вимагає особливого догляду, доступний споживачеві і радує якістю.

 Купувати бавовняні матеріали ми рекомендуємо на barbatextile.ua.  Приємні ціни, краща якість і гідне обслуговування порадують вас.

Схожі статті