Наверх

Що таке холлофайбер

15/05/2021

Виробники текстильної продукції, такої, як верхній одяг або постільні приналежності, завжди у пошуку матеріалів, які послужили б надійними і ергономічними наповнювачами. До явним досягненням у цій області належить розробка і впровадження холлофайбер — синтетичного полотна, отриманого промисловим шляхом з волокон поліестера. Його виробництво здійснюється в декількох видах. Готовий матеріал використовують не тільки для пошиття одягу, але і для виробництва м'яких меблів, систем фільтрації повітря, утеплення і звукоізоляції будівель.

Спосіб виробництва та властивості холлофайбера


Холлофайбер отримують з поліефірних волокон, які обробляють і скріплюють під впливом високої температури, не використовуючи клею і інших шкідливих хімічних сполук. Волокна мають вигляд спіральної пружини та порожні всередині. Це забезпечує пружність речовини, гарну теплопровідність і тривалий термін служби. Все це швидко призвело отримується в промислових умовах холлофайбер на фабрики виробництва верхнього одягу. Як наповнювач він в рази краще синтепону або ватину, а в порівнянні з натуральним пухом вигідний гіпоалергійністю і збереженням форми після прання.

Використання холлофайбера для пошиття курток, пальто і пуховиків дозволяє випускати на ринок якісні і теплі моделі верхнього одягу, які відрізняються легкістю і елегантністю. Адже навіть тонкий шар холлофайбера під підкладкою буде надійно зігрівати в сильний мороз. Конкуренцію в цьому виді текстильного виробництва йому може скласти тільки ще більш сучасний матеріал тінсулейт. Але речі з тинсулейта коштують досить дорого.

Призначений для використання в якості утеплювача одягу холлофайбер зовні нагадує тонкий шар розкатаної вати. Волокна поліефіру розташовані в різних напрямках: вертикально, горизонтально або під кутом. Всередині вони містять повітря, що забезпечує матеріалу властивість високої теплопровідності.

Для наповнювача подушок, матраців та ковдр використовують трохи інший тип холлофайбер — у вигляді дрібних кульок. Як і верхній одяг, такі постільні приналежності добре зігрівають. А крім того, забезпечують гіпоалергенність. У них не накопичується пил і не заводяться паразити і кліщі.

Достоїнства і недоліки холлофайбера


Незважаючи на те, що до терміну «синтетичний» звикли ставитися несхвально, холлофайбер має ряд цінних якостей, які роблять його незамінним при використанні в умовах сучасної текстильної промисловості:

  • легкість і еластичність;
  • висока повітропроникність;
  • зносостійкість;
  • гігієнічність.

Важливо й те, що речі з холлофайбером, будь то одяг або подушки, можна прати в звичайній пральній машині при температурі близько 40 градусів.  Після прання він не скочується, як пух, а швидко відновлює вихідну форму.  Сушити річ можна в теплому приміщенні, повісивши вертикально.

 Те, що матеріал відповідає всім параметрам екологічної безпеки, підтверджується виготовленням з нього приладдя для грудних дітей: конвертів, одеялец, чохлів для колясок.  Але, оскільки холлофайбер погано вбирає вологу, він не підходить, наприклад, для дитячих матрациків.  Також до мінусів наповнювача можна віднести те, що на сьогоднішній день він вже не є гранично тонким матеріалом, що забезпечує найвищий коефіцієнт теплопровідності.  Є більш тонкий і легкий тінсулейт.

 Тканини оптом від магазину Вarbatextile
 Зацікавившись цінними властивостями холлофайбера, багато хто з тих, хто шиють будинку або в умовах малого приватного бізнесу, купують сучасний утеплювач для виготовлення ковдр, подушок або верхнього одягу.

 Наш інтернет-магазин Вarbatextile пропонує великий вибір тканин в рулонах, які можна використовувати для пошиття одягу або домашнього текстилю різних видів.  Наші тканини мають усі сертифікати якості і представлені в широкій лінійці забарвлень.  Якщо ви вже оцінили всі вигоди власноручного виготовлення текстилю, в каталозі Вarbatextile ви завжди знайдете гідний асортимент кращих витратних матеріалів.

Схожі статті