Наверх

Що таке мерсеризованна бавовна

15/05/2021

Мерсеризує пряжа з бавовни з кожним роком завойовує все більшу популярність. Це натуральні волокна, що пройшли спеціальну обробку — мерсеризована. Дізнатися детальніше, що це означає, ви можете в даній статті.

Мерсеризованна бавовна — що це таке?


Вперше світ дізнався про те, що таке мерсеризована в 1851 році завдяки Джону Мерсеру. Технологію назвали в його честь. З її допомогою можна посилити кращі властивості пряжі і згладити її недоліки. Розбираючись в тому, чим відрізняється оброблений бавовна від звичайного, варто зробити акцент на таких його характеристиках:

  • підвищена міцність;
  • відсутність усадки після прання;
  • така тканина менше мнеться;
  • простіше відбувається забарвлення в яскраві кольори (отриманий тон тримається довго);
  • м'якість, шовковистість і естетичний блиск;
  • здатність до швидкого вбирання вологи.


100% мерсеризованные волокна хорошої якості можна отримати далеко не з кожного сорту бавовни. Важливо відібрати матеріал, властивості якого будуть на висоті. Тільки так можна прийти до оптимального результату. Виробники користуються елітними різновидами бавовни з довгими волокнами.

Незважаючи на те, що мерсеризована — досить дорога процедура, кінцевий ефект того вартий. У підсумку речі виходять куди більш комфортними і красивими. Завдяки сучасній технології власники довгий час насолоджуються стійким кольором, екологічністю, блиском, підвищеною міцністю і витонченою елегантністю. Купивши постільна білизна або одяг, ви отримаєте задоволення від прекрасних тактильних відчуттів.

Процес мерсеризації бавовни


Під час обробки відбувається видалення природного начісування, з-за чого нитки набувають блиск і гладкість. Отриману тканину можна сплутати з шовком або якісної синтетичною тканиною із-за м'якості і шовковистості. Яскраве сонячне освітлення або прання не вплинуть на забарвлення.

В ході мерсеризації здійснюються в кілька етапів:

  • Бавовна обробляють каустичною содою. На сучасних виробництвах це роблять за допомогою спеціального обладнання, погружающего нитки в лужний розчин, отжимающего та очищує їх. Електронні прилади відстежують всі важливі показники.
  • Потім волокна відбілюють або фарбують за допомогою муфт. Вони володіють більшою ефективністю, ніж бобіни. Нейтралізується рН. Після цього можна проводити фарбування прямого активного або гидрозольного типу.
  • Потім слід газоопалка пальником. Нитки намотують на бобіни і знімають з них, щоб повернути на місце до кінця технологічної операції. Волокно знаходить циліндричну форму, втрачає ворсистість, стає блискучим і гладким.
  • Щоб відрізнити мерсеризує бавовна від звичайного, досить висмикнути одну нитку і підпалити її.Вона повинна згоріти повністю, виділяючи запах, схожий на палену папір.  Також можна зім'яти виріб і відпустити через кілька секунд.  Воно не повинно втрачати форму як звичайний бавовна.  Може вистачити навіть простого дотику.  Мерсерізованная тканину буде гладкою як шовк, а не шорсткою.

 Не дивуйтеся тому, що таке волокно дорожче, адже виробники витрачають кошти на його обробку.  Витрати окупляться стійким кольором, приємною структурою, а також хорошою проникністю вологи.

 Що зв'язати з Мерсерізованний бавовни?


 Даний матеріал виступає прекрасною сировиною не тільки для виготовлення постільної білизни.  Також його часто набувають умільці для в'язання спицями.  Можете дати повну свободу своєї фантазії, створюючи декоративні предмети і речі практичного призначення.  Займайтеся виробництвом літніх суконь, майок, спідниць, дитячих шапочок та інших видів одягу.  Сарафана з оригінальним авторським покриємо точно не буде у сусідки або подруги, так що будь-яка людина має шанс виділитися з натовпу і підкреслити свою винятковість.

 Все більш популярним стає хенд мейд.  Притягайте захоплені погляди гостей виставок або створюйте неповторні вироби для подарунка близькій людині, для власного використання або на продаж.  Інтернет-магазин Barbatextile допоможе вам втілити в життя найсміливіші творчі задуми, адже в нашому асортименті є якісні тканини від виробників.  Ми не тільки гарантуємо їх високу якість, але і забезпечуємо найвигідніші ціни на ринку.

Схожі статті