Мій профіль
Barbatextile
USD / UAH
28.1
Сьогодні висуваються підвищені вимоги до матеріалів для пошиття одягу та взуття. Саме тому промисловість не стоїть на місці, постійно випускаючи на ринок новинки, здатні витіснити натуральна сировина і значно перевершують їх по всім можливим характеристиками. Одним з унікальних відкриттів є розробка неопрену — синтетичного аналога каучуку.
Вперше про неопрене дізналися в 1930-х роках завдяки компанії «Дюпон». Розробники випустили надзвичайно міцний матеріал, який повинен був використовуватися в якості заміни звичайній гумі. Він коштував набагато дешевше, але при цьому володів високою стійкістю до підвищених температур і різних хімічних речовин.
Неопрен ще називають спіненої гумою. Матеріал досить легкий, теплий і еластичний, але при цьому володіє цілим рядом корисних характеристик:
Завдяки цьому він активно використовується у багатьох сферах: у медицині, спорті, легкій промисловості, виробництві споживчих товарів. З нього шиють костюми для підводного плавання, намети, всілякі бандажі, чохли для телефонів та велосипедних крісел, а також рукавички.
Останнім часом неопрен активно використовується для пошиття ультрамодного одягу. Стильні сукні та дорогі купальники чудово облягає фігуру, при цьому кілька утягивая її. При цьому кожен день в такому одязі ходити не варто, так як тканина погано пропускає повітря.
Існує безліч виробників неопрену, кожен з яких має своє маркування. В цілому ж синтетичний каучук поділяється на такі види:
Не зайвим при виборі матеріалу буде звернути увагу на відповідні помітки:
Щоб виріб із синтетичного каучуку надовго зберіг свої властивості і прослужила не один рік, необхідно слідувати певним правилам догляду:
Виробники рекомендують: якщо виріб з неопрену сильно забруднилися, то краще скористатися послугами хімчистки. Це набагато безпечніше для матеріалу, ніж намагатися випрати його в домашніх умовах.
Якщо виріб вам тисне, то не намагайтеся розтягнути його самостійно. В кращому випадку через деякий час все повернеться на свої місця, а в гіршому — ви безповоротно зіпсувати річ.
Шити з неопрену самостійно не рекомендується. Щоб сформувати виріб, застосовуються спеціальні технології і матеріали, використовувані виключно в промисловості.
При використанні даного матеріалу слід пам'ятати наступне: