Наверх

Альтернативні і схожі тканини, про які ви не знали

12/06/2021

Історія появи перших матеріалів йде корінням в далеке минуле. Тоді вироби мали самий простий, навіть примітивний вигляд і виготовлялися тільки з натуральних елементів. З тканин виконана наша одяг, аксесуари і м'якою меблів. Сьогодні існує величезний вибір матеріалів не тільки в колірних рішеннях, але і за характеристиками. Є тканини, які виглядають як папір або як фольга, щільні і легкі, дихаючі і водонепроникні.

Найбільш схожі один на одного матеріали


Існує цілий ряд матеріалів, які різняться назвами та складом, але при цьому дуже схожі один на одного. Часом одні й ті ж вироби відрізняються тільки тим, що в різних країнах їм дають різні назви. Наприклад, оксамит. З першого погляду можна вирішити, що ця тканина схожа на вельвет. Але насправді це одне і те ж. Так його називають англійці, а французи — велюром.

Найдорожча різновид оксамиту виготовляється з шовку. Щоб її вартість була більш доступною, до складу додають інші волокна або синтетику. Наприклад, тканина, схожа на оксамит — це пліс, основою якого є бавовна. Дуже часто в інтер'єрі можна побачити вироби, виконані з тонкого матеріалу з красивим малюнком — гардини або скатертини. Вони, як правило, виконані з тюлю і гіпюру, які можуть виглядати як мереживо. Для цього вони повинні мати невисоку щільність з'єднання ниток, ніби сплетені гачком.

Навіть натуральні основи можна імітувати. Наприклад, букле. Це тканина з хвилястою поверхнею, яка може мати невеликі вузлики. При належному фарбуванні вона дуже схожа на каракуль. І якщо в натуральних складових багато розбираються, то сучасні розробки можуть бути відомі далеко не кожному. Часто на бірках одягу можна зустріти незнайомі назви:

  • лавсан;
  • перлон;
  • дакрон;
  • біфлекс та інші.


Штучні нитки додаються до основного складу з метою надати виробу певні властивості. Наприклад, щоб не м'ялася, було більш легким, яскравим або блискучим як атлас.

Синтетичні матеріали


Сучасні технології дозволяють створювати нитки з нафти та продуктів її переробки. Якщо задатися питанням, як називається найпопулярніший синтетичний матеріал, відповідь буде — поліестер. З нього виготовляють верхній одяг, легкі сукні і навіть оббивку для меблів. На поліестер припадає понад половини всього текстильного ринку. Він відрізняється безпекою, практичністю і привабливою ціною. Теплі дитячі речі, шапки, светри дуже гарні з такої матерії, як фліс. Даний матеріал є різновидом поліестеру.

Існує для оздоблення верхнього одягу, яка виглядає як хутро, але при цьому має інші характеристики і відрізняється за складом. З штучного хутра шиють кожухи і шуби, а також застосовують у виготовленні комірів та манжетів. Вони досить теплі і добре переносять вологу. Дорогі матеріали часто мають більш дешеві аналоги. Наприклад, дермантин або кирза виглядають як шкіра, а велюр як замша. Але всі вони відрізняються рядом характеристик.

Варіанти використання тканин


Перше, що приходить в голову при згадці тканини — це одяг. Однак різні матеріали використовуються і для інших цілей. Наприклад, виготовлення подушок і ковдр. Сьогодні для набивання можна використовувати не тільки натуральні матеріали, але і синтетику. Якщо виріб має бути м'яким як пір'я, можна вибрати синтепух, якщо ж пружним як поролон, то варто придивитися до холлофайберу.

Такі речі, як мішок або килимок можна пошити, якщо використовувати канву, рогожу або мішковину. Вони відрізняються товщиною і жорсткістю. При цьому вони досить схожі зовні — їх нитки сплетені як сітка. Сучасні умільці часто використовують таку річ, як фетр. З нього можна виготовляти іграшки та дизайнерські прикраси.

При виборі тканини в першу чергу необхідно визначитися, якою вона повинна бути: не змінює форми, м'якої як оксамит або жорсткою, розтягується як гумка або щільною. Колірні рішення, кольори та візерунки — це інше питання. Для чого-то підійдуть однотонні матеріали, а що-то буде відмінно виглядати в барвистих кольорах.

Не має значення, натуральна або синтетична тканина, головне — щоб вона була виконана якісно. Купуючи вироби у виробника, ви отримуєте гарантію надійності, доступну ціну і можливість вибору різних варіантів. Якісні тканини оптом можна замовити в інтернет-магазині Barbatextile.

Схожі статті