Наверх

Як вибрати гарне вафельний полотно?

15/05/2021

Вафельна тканина добре знайома кожному з нас по стандартним кухонним рушникам — дешевим і зручним. Це виріб є настільки звичним і простим, що здається, ніяких секретів тут немає. Але при більш глибокому розгляді можна визначити, що і тут є свої хитрощі виготовлення і особливості вибору.

Для чого застосовується вафельна тканина?


Даний матеріал найчастіше використовується для збирання або обтирки — цьому сприяють висока гігроскопічність, особлива структура полотна, зносостійкість і зручність прання. Тканина невибаглива, легко переносить високі температури і коштує дуже дешево, особливо в порівнянні з новомодними варіантами начебто мікрофібри.

Можна з упевненістю сказати, що це товар, на який завжди буде попит — саме його використовують у сфері обслуговування та харчування у поїздах, майстерень, автостанціях і т. д. Часте застосування цього матеріалу прописано в сантехнічних вимоги, наприклад, для дошкільних або медичних установ. Та й на кухні кожної господині знайдеться такий рушник.

Переваги вафельної тканини:

  • висока гігроскопічність;
  • відсутність ворсу — після прибирання не залишає після себе дрібних ниток;
  • рифлена поверхня, завдяки чому спрощується процес збирання або обтирки;
  • зносостійкість;
  • невисока ціна.


Полотно добре віджимається, швидко сохне і легко переносить прання при високих температурах. З недоліків: великі вироби досить легко викривляються під час сушіння, якщо їх нерівно розвісити.

Технічні особливості вафельної тканини

Виробляють тканину, яка рисунком нагадує кондитерські вафлі, з бавовни — дуже практичного матеріалу і популярного. Процес виготовлення простої, але на виході виробник готовий запропонувати різні варіанти продукції, які відрізняються як шириною рулону, так і щільністю і навіть складом.

В першу чергу впадає в очі розмір осередків, які можуть бути:

великими, до 10 мм (банні халати і рушники);
середніми (серветки);
дрібними, від 2 мм (кухонні рушники).


Щільність тканини варіюється, як правило, в межах 120-240 г/м2, при цьому 240 — це держстандарт, прийнятий ще в радянський час. Полотно з показниками нижче 120 г/м2 — дуже тонке, близьке до одноразового (для прикладу, щільність марлі — 36-39 г/м2). Якщо говорити про кінцевий продукт, то для рушників рекомендують брати тканину не нижче 210 г/м2, а більш тонкий матеріал стане в нагоді як обтиральний або для збирання різного типу.

Ширина рулону йде в межах 40-80 см, а саме полотно може бути як суцільним, так і розрізним. В останньому випадку рулон 80 см ділиться надвоє, де один край залишається неопрацьованим. Зазвичай це зазначено в описі товару, а за відсутності такої інформації краще уточнити дані у продавця.

Вигідним варіантом вважається придбання цілого рулону тканини для вафельних рушників, який ви зможете самостійно розкроювати по мірі необхідності. Щоб одержати готовий виріб, необхідно буде всього лише обробити два рівних краю, з чим впорається навіть школяр.

Стандартний розмір кухонних рушників — 40×70 або 40×80 см, тому рулони шириною 50-55 см вважаються непрактичними, оскільки суттєва частина полотна піде на обрізання.

Біла чи кольорова?


Поверхня такої тканини виразно нерівна, але на фабриках вміють наносити на неї барвисті малюнки в різних тематиках. Іноді подібні рушники використовують саме в якості кухонного декору, який можна регулярно і недорого оновлювати.

Але якщо ви застосовуєте рушники і серветки не для краси, а за призначенням, то варто пам'ятати, що кухонний жир важко відпираються, тому прання зазвичай проходить з попереднім замочуванням і при високих температурах. Фарба в такому випадку швидко втрачає яскравість, а малюнок змащується, тому краще спочатку запастися недорогий натуральною тканиною, щоб поповнювати запас рушників по мірі необхідності.

Багато користувачів віддають перевагу класичним білим тканин, які, хоч і забруднюються швидше, але при цьому легко переносять виварювання і відбілювання. Хорошим варіантом для щоденного використання також є забарвлене одноколірне полотно, яке довше зберігає зовнішній вигляд, ніж виріб з набивним малюнком.

Халати з вафельної тканини


Друге за популярністю застосування даної продукції — пошиття банних халатів, які не дратують розпарену шкіру, легко абсорбують вологу і навіть трохи скрабують тіло м'якими вафельними гранями. Такі халати і рушники часто закуповують для СПА-центрів.

Одяг з бавовни також добра для дому в спекотний літній день, оскільки добре вентилюється і швидко сохне. Вафельний халат легше махрового і щільніше ситцевого, відрізняється тривалим терміном служби, та і виглядає незвично.

Серветки і рушники з даного матеріалу завжди згодяться як в домашньому господарстві, так і на виробництві. Це якісний і недорогий матеріал, який допоможе вам підтримувати чистоту навколо, а також зробить процес прибирання простіше і приємніше. Попит на вафельний полотно залишається стабільним, незалежно від змін на ринку тканини.

Схожі статті