Наверх

Як обрати тканину для постільної білизни

30/06/2020

Далеко не всі тканини підходять для пошиття постільних комплектів: простирадл, наволочок і підковдр. Матеріал для постільної білизни має відповідати вимогам безпеки. При виготовленні тканини повинні використовуватися якісні барвники, які не викликають реакцій на шкірі, а також новітні технології, завдяки яким вдасться створити зносостійкий і привабливий зовні матеріал.

Різноманіття видів та основні відмінності тканин для постільної білизни

Нещодавно для пошиття постільної білизни використовувалися тільки 3 типи тканин, які розрізнялися по виду волокон. Четвертим був тік, який використовувався виключно для виготовлення щільних і чохлів високої міцності для пір'яних подушок, матраців та ковдр. Сьогодні, крім бавовняних, лляних і шовкових, у продажу можна знайти безліч комплектів постільної білизни, зшитих з тканин з додаванням штучних волокон.

Сучасні тканини можна класифікувати за кількома критеріями, серед яких одним з перших виділяють склад сировини. Для пошиття постільних комплектів сьогодні використовують:

 • шовк;
 • бамбук;
 • бавовна;
 • льон.

Також використовуються тканини з вмістом штучних волокон. Однією з різновидів таких матерій є поліестер, нитки якого виробляються з нафти.

Другий і третій критерії – це вид переплетення ниток і їх щільність. На підставі їх всі тканини ділять на типи:

 1. Бязь. Даний тип тканини містить у собі стовідсоткову бавовну. Щільність тканини може варіюватися від 60 до 80 г/м². Матеріал зручний у використанні та дуже простий у догляді, адже прання можливе навіть при температурі води близько 40°C.
 2. Жакард. Матеріал складається з бавовняних волокон, але завдяки рапорту, який на основі містить понад 24 переплетених ниток, можна отримати особливий малюнок, який переливається на поверхні. Щільність плетіння жакардових тканин 120-240 г/м².
 3. Перкаль. Даний тип на дотик подібний оксамиту, але, на відміну від останнього, перкаль не такий важкий. Перкалеві постільні набори мають низку переваг, серед яких довговічність. При цьому головним недоліком матеріалу вважається його дорожнеча.
 4. Ранфорс. Відмінною рисою ранфорсу є плетіння «в рубчик», завдяки чому вироби не втрачають свого первісного вигляду кілька років. Полотно відрізняється підвищеною міцністю, адже його щільність складає 80-120 г/м².
 5. Сатин. Матеріал тчуть з бавовняної крученої нитки за допомогою подвійного сатинового плетіння. Показник щільності 120-240 г/м² свідчить про те, що дана тканина має підвищену зносостійкість і міцність, а білизна з сатину практично не мнеться. Для пошиття постільних комплектів використовуються різні різновиди цієї тканини, серед яких особливо популярні сатин-люкс, сатин-страйп і полісатин.
 6. Ситець. Цей матеріал у своєму складі містить 100% бавовну, але при цьому є одним з найдешевших матеріалів. За своїми якостями сильно нагадує бязь, але на відміну від неї (насамперед, через свою товщину) швидко протирається.
 7. Тик. Тканина з особливим плетінням, яка використовується для виготовлення чохлів на пір'яні подушки, пухові ковдри та інші приналежності. Постільні комплекти з тику не шиють.

Нерідко матерію для пошиття постільних комплектів ділять на типи за принципом елітності. Для виготовлення простої повсякденної білизни використовується ситець, поліестер або бамбукове полотно. Елітну постільну білизну шиють з натуральної бавовни високої щільності, шовку, льону чи жакардової тканини.

Тканина для постільної білизни: поради щодо вибору

При виборі матеріалу для пошиття постільної білизни для дорослих і дітей рекомендується звертати увагу на такі характеристики матерії, як:

 • зносостійкість,
 • міцність,
 • термін служби,
 • усадка,
 • стійкість кольору,

 а також простота прання і прасування.

При виборі простирадл, наволочок і підковдр звертайте увагу на щільність плетіння. Найпростішим (і від цього менш міцним) вважається хрестоподібне переплетення ниток. Саме воно використовується при виготовленні ситцю. Найбільш міцним вважається плетіння діагональне або сатинове. Сатинове плетіння має ряд переваг перед всіма іншими способами, адже завдяки йому можна отримати тканини, які будуть зберігати початкову форму після багаторазових прань.

Тканина, повністю підходить для пошиття постільної білизни:

 • гігроскопічна;
 • пропускає повітря;
 • не схильна до кошлатання;
 • не ковзає по матрацу;
 • не електризується;
 • не линяє.

Бажано віддавати перевагу натуральним тканинам, або матеріалу, з максимальним вмістом бавовняних або лляних волокон. Важливе значення має ціна полотна, від величини якої залежить вартість готового постільної набору.

Що стосується виробників (а саме на цей показник орієнтуються багато споживачі), то сьогодні продукцію середньої цінової категорії виробляють лише кілька країн. Серед них Пакистан і Китай.

Для щоденного використання краще купувати набори середньої цінової категорії, виготовлені з бавовни, льону і бамбука. Для готелів і міні-готелів найкращим вибором стануть комплекти з ранфорса, льону або сатину. В ліжечко до малюка найкраще стелити бязеві й ситцеві простирадла. Для рідкісного використання (на дачі, наприклад) досить постільної білизни з поліестеру.

Купити постільні комплекти високої якості можна в інтернет-магазині компанії Barbatextile. Отримати відповіді на виниклі питання, а також оформити замовлення на доставку продукції в будь-яку точку України можна за телефоном 0 800 211 378. Наші консультанти допоможуть підібрати потрібний матеріал від кращих світових виробників і нададуть всю інформацію про вподобаний вами товар.

Схожі статті