Наверх

Постільна білизна з сатину

15/05/2021

Сатин — це тканина на основі бавовни, яка отримала свою назву завдяки особливим переплетенням ниток, що надає їй унікальних властивостей. Вперше з'явившись в Китаї, вона і до цього дня проводиться за стародавніми технологіями, навіть незважаючи на автоматизацію всіх процесів.

Сатин асоціюється з домашнім текстилем, так як з цього матеріалу часто виготовляють комплекти постільної білизни — красиві, приємні на дотик і до тіла спальні приналежності, що відрізняються високою міцністю.

Основні характеристики і переваги сатину


Сатинове переплетення, що застосовується при виробництві полотна, являє собою співвідношення ниток 4:1. При цьому в якості основи застосовуються щільні нитки, а для лицьової сторони — більш тонкі і закручені. Це забезпечує гарний блиск поверхні матеріалу, і чим більше скручена нитка, тим яскравіше виражений перелив.

Міцність матеріалу досягається за рахунок великої кількості ниток на 1 квадратний сантиметр: від 85 до 200. Завдяки таким показникам постільна білизна з сатину має підвищену зносостійкість і зберігає колишній вигляд навіть при тривалому використанні. Сама тканина має безліч переваг:

 • висока якість, екологічна чистота і гіпоалергенність;
 • м'якість, шовковистість і благородний блиск;
 • висока повітропроникність;
 • відсутність усадки або вигорання на сонці;
 • приємні тактильні відчуття.

У догляді вироби з сатину невибагливі, практично не мнуться і зберігають високі експлуатаційні характеристики. В цілому сатин є ідеальним матеріалом завдяки практичності і привабливості зовнішнього вигляду.

Сатин — найкраще рішення для постільної білизни


Сатинові тканини представлені безліччю різновидів, що залежить від способу обробки волокон, а також впливає на вартість полотна. Щоб відповісти на питання, який краще сатин вибрати для постільної білизни, варто вивчити характеристики кожного виду:

 • Звичайний — 100% бавовна щільність переплетення ниток 85-120/1 см2. Відрізняється середніми показниками гладкості і м'якості, є популярним видом сатинового матеріалу для пошиття спальних комплектів.
 • Набивний — має підвищену щільність (130-170/1 см2), забарвлюється за допомогою реактивної друку, тому малюнок більш чіткий і стійкий. Також є стандартним вибором для пошиття постільної білизни.
 • Друкарський — за характеристиками дорівнює набивному сатину, відмінність полягає в підборі малюнка під розмір наволочок і підковдри. Має більш високу вартість, але при цьому дозволяє отримати гарний комплект. При цьому важливо розуміти, як зшити виріб, щоб малюнок був правильно розміщений, що може зажадати додаткові витрати на матеріал.
 • Сатин-жаккард — при 100% складі бавовни має щільність ниток 170-220/1 см2. Він відповідає гігієнічним нормам, що пред'являються до тканин, призначеним для постільної білизни. Малюнки утворюються в процесі ткацтва за допомогою спеціального жакардового переплетення, завдяки чому матеріал має схожість з набивним шовком. Відноситься до елітної тканини для постільної білизни.
 • Страйп-сатин — різновид сатину жаккардового, теж відноситься до розряду елітних матеріалів. Малюнки розташовуються у вигляді смуг (смуги). Іноді застосовують золотистий і перламутровий принт, що забезпечує виробам додатковий блиск і розкіш.
 • Шовк-сатин — виготовляється з бавовни та шовку, який переважно застосовується в декоративних цілях на зовнішніх поверхнях білизни. Відноситься до люксовим тканин.

Кожен з видів сатинових тканин має хороші показники міцності і функціональності, тому всі вони підходять для пошиття постільної білизни. Вибір багато в чому буде залежати від фінансових можливостей і вимог до комфорту.

Мако-сатин: що за тканина?


Однією з найбільш вишуканих тканин сатинового переплетення є мако-сатин. Це унікальний текстиль найвищої якості, що виготовляється з довговолокнистої єгипетської бавовни. За красивий матовий блиск і гладкість полотна його називають бавовняним шовком.

Висока міцність і довговічність мако-сатина досягається за допомогою мерсеризації. Це особлива технологія обробки волокон, при якій вони вичісується, а будь-які шорсткості видаляються. Відмінні риси матеріалу:

 • не містить синтетичних добавок, є екологічно чистим продуктом високої якості;
 • не линяє, зберігає стійкість фарб, не сідає і відмінно зберігає форму;
 • тонкість, легкість, гладкість поряд з підвищеною міцністю;
 • підходить для використання взимку і влітку, так як відмінно пропускає повітря, приємний до тіла і на дотик;
 • матовий блиск надає виробам благородства, а відсутність сминаемости — привабливого зовнішнього вигляду;
 • постільна білизна з мако-сатина дарує відчуття свіжості і прохолоди, при цьому залишається м'яким і комфортним.


Дані характеристики виправдовують високу вартість тканини, так як постільна білизна з мако-сатина може прослужити до 10 років. Така білизна відноситься до категорії елітних спальних приладдя.

Як вибрати сатин для постільної білизни?


Важливо знати, що якісний матеріал рідко зустрічається на звичайному ринку, краще всього здійснювати покупку в перевірених місцях, що спеціалізуються на продажу текстилю для спальних комплектів. Вартість погонного метра хорошої тканини на основі бавовни варіюється від 2 до 12 доларів (в залежності від виду сатину).При цьому ціна полотна в рулоні буде значно нижче, ніж в готовому виробі.

 Як розпізнати справжній сатин:

 •  При розтягуванні тканина не просвічує, так як сатин має високу щільність, а також не змінює насиченість кольору.
 •  Різкий запах повинен бути відсутнім, що свідчить про застосування якісних барвників.
 •  Потрібно вивчити інформацію на етикетці: в складі не повинні бути присутніми домішки, має становити не менше натуральна бавовна.  Щільність ниток при цьому повинна складати не менше 85/1 см2.


 Сатин - це неймовірно приємна на дотик тканина, що привертає елегантним зовнішнім виглядом і хорошими експлуатаційними характеристиками, саме тому виготовлення постільної білизни є однією з популярних областей застосування матеріалу.  Широке різноманітність видів і кольорів дозволяє отримати розкішний спальний комплект, який буде радувати довгі роки, не втрачаючи при цьому своїх якостей.

Схожі статті