Наверх

Як зшити спідницю сонце і полусолнце своїми руками?

15/05/2021

Ті, кого природа обдарувала навички рукоділля, знають, що пошитий власноруч річ не йде ні в яке порівняння з покупної. Це не тільки можливість вибрати тканину, яка найбільше подобається, і зробити все точно за своїм розміром. Це ще й почуття задоволення, яке приходить як у процесі роботи, так і після отримання результату. Особливо приємно самостійно шити одяг для дітей. Материнська любов у цьому випадку стає часткою готової речі й своєрідним оберегом для дитини.

Характеристики спідниць сонце і полусолнце


Для початківців майстрів крою та шиття хорошим тренуванням будуть прості моделі одягу, до яких якраз відносяться фасону спідниці полусолнце і сонце. Дані моделі відносяться до спідниць кльош, можуть бути різної довжини (міні, міді або в підлогу) і, залежно від типу матеріалу, можуть елегантно струмувати в спекотний літній день або зігрівати в дощовий і вогкий осінній вечір. Для пошиття спідниці сонце можна вибирати будь-яку тканину, але варто брати до уваги, що новачкам складніше працювати з щільною тканиною, особливо що має в складі натуральну вовну.

Шиємо самі: принцип крою та пошиття спідниць кльош
Спідниці сонце і полусолнце не вимагають попередньої викрійку з паперу і крояться відразу з тканини. Для цього знадобляться дві мірки і радіус кола обхвату талії:

  • повна довжина спідниці (Д);
  • обхват талії (ОТ);
  • формула радіусу кола для обхвату талії ®: ВІД/2п (де п =3,14).


Виробляємо обчислення, і отримані величини відміряємо від краю тканини, підготовленої для шиття, наступним чином: Д+2R+Д+2-3 см на підгин по краях. У центрі малої окружності, призначеної для вирізу талії, ставимо крапку і перпендикулярно до краю тканини знову відміряємо від неї повну довжину спідниці+R. Після цього з'єднуємо обидві частини великої окружності суцільною лінією. Вийшла викрійка у формі півкола. Тепер її можна вирізати, а другу половину викрійки варто отчертить по вже наявній. В результаті у нас будуть дві деталі для пошиття спідниці сонце з двома бічними швами на поясі-резинці або звичайному щільному поясі.

Для викрійки довгої спідниці полусолнце, яка являє собою половину кола, порахувати радіус внутрішнього кола обхвату талії можна за більш простою формулою: R=ВІД/ п (для зручності значення числа п можна округлити до 3). Далі викрійка спідниці полусолнце проводиться за такими етапами:

  • тканина складається в два рази лицьовою стороною всередину, після цього ще раз — по діагоналі;
  • від вершини отриманого трикутника на тканини відмірюють R малої окружності;
  • від краю зазначеної малої окружності до зовнішнього краю тканини відмірюють повна довжина виробу.

Для більшої точності можна попередньо позначити кордон кіл однаковими по довжині відступу точками, з'єднати їх суцільною лінією, і тільки після цього розкроювати тканину.  Також важливо правильно підібрати матеріал.  Якщо він не однотонний, форма повинна робитися таким чином, щоб малюнок збігався за місцем шва.  Легкі тканини (шовк, шифон, ситець) не дають затяжка, а більш щільні після прання можуть сісти.  Тому обов'язково періть відріз тканини перед тим, як викроювати і шити виріб.

 Після отримання викрійки найскладніша частина роботи з пошиття спідниць полусолнце і сонце позаду.  Залишається стачить тканину по швах, зробити пояс і підігнути краю.  Найпростіший варіант пояса для початківців швачок - на широкій резинці.  Він просто пришивається до вирізу окружності талії.  Край тканини потрібно попередньо обробити оверлоком.  Рекомендовано спочатку пришивати пояс, а вже потім підбирати зовнішній край вироби.

 Переваги пошиття спідниці полусолнце або сонце з тканини в рулонах


 Інтернет-магазин тканин Вarbatextile пропонує придбай якісні полотна в рулонах, які можна використовувати для пошиття спідниць сонце на дрібному домашньому виробництві.  Це дозволить значно здешевити собівартість вироби.  Для виготовлення будь-якого одягу важлива якість вихідного матеріалу.  Наші тканини від азіатських постачальників виконані у високій якості, а різноманітність складів і кольорів задовольнить навіть найвибагливіших покупців.

Схожі статті