Наверх

Все, чого ви не знали про віскоза

15/05/2021

Віскозне полотно широко застосовується в сучасній легкій промисловості. Ця тканина улюблена багатьма дизайнерами і рядовими модницями. Однак мало хто знає відповідь на питання, що таке віскоза. Це унікальний матеріал, який цікавий тим, що виготовляється з природного матеріалу штучним шляхом. Матерію можна порівняти з льоном, шовком або шерстю в залежності від того, яким способом опрацьовано вихідна сировина.

Короткий екскурс в історію віскози


Перший патент на волокно з обробленої целюлози був виданий французькому хіміку і інженеру Ильэ де Шардоне в 1884 році. Вчений прагнув створити штучні нитки з властивостями, притаманними натуральним. Він досяг мети, але у отриманого матеріалу був серйозний мінус: він досить легко запалювався, тому ідея створення віскози не мала успіху.

Після метод вдосконалили, і в 1893 році в Англії було виготовлено перше віскозне полотно. З тих пір цей матеріал почав набирати популярність. Справжнє визнання віскоза здобула вже у двадцятому столітті, коли текстильні підприємства почали випускати вироби з даної тканини в масовому порядку. Завдяки тому, що властивості, зовнішній вигляд і призначення цього матеріалу можуть бути якими завгодно, зараз він застосовується для пошиття різноманітних виробів.

Основні характеристики, переваги і недоліки віскози


Головним плюс віскози в тому, що вона створюється з натуральної сировини і є безпечним матеріалом. Всім віскозним тканинам властиві наступні властивості:

 • Повітропроникність. Це «дихаючий» матеріал, який зігріває в холод і охолоджує в спеку.
 • Гігроскопічність. Тканина відмінно вбирає вологу.
 • Гладкість і легкість. Матерія драпірується в м'які складки і добре ковзає по тілу.
 • Простота у догляді. Віскозу можна прати в машинці, її легко прасувати. До того ж цей матеріал досить швидко сохне.


До недоліків віскози відносять її крихкість і легку сминаемость. Ця тканина швидше зношується, ніж льон, шовк і деякі інші натуральні матеріали. Кольорові віскозні матерії можуть вигоряти при довгому знаходженні на сонці.

Різновиди віскозних тканин


Що за тканина віскоза — натуральна чи ні? Відповідь проста: це штучний матеріал, але не синтетика. Її виготовляють з деревної целюлози шляхом проведення ряду хімічних процесів. Іноді віскозі дають визначення «натуральна синтетика». За типом виробництва та підсумковим властивостями віскозні волокна поділяються на три види:

 • штапельні;
 • технічні;
 • текстильні.


А в залежності від вихідної сировини і способу його опрацювання розрізняють різні види віскозних тканин:

 • Тенсел. М'який шовковистий матеріал з целюлози евкаліпта. Використовується, як правило, для пошиття постільної білизни та домашнього текстилю.
 • Модал. Зносостійка, дуже міцна тканина, близька за властивостями до добротним бавовняним матерій. Застосовується для виготовлення якісної повсякденного одягу і постільної білизни.
 • Ацетат. Тонка, досить «тендітна» матерія, що нагадує по виду шовк. З даної тканини часто шиють нарядні блузки, сукні та інші подібні вироби. Також ацетат часто використовується як підкладкова тканина.
 • Купру. Дуже якісний легкий і повітропроникний матеріал, з якого виходять розкішні вечірні сукні та святкові вбрання.


Крім 100% віскози, випускаються також сумішеві віскозні тканини, у складі яких можуть бути бавовна, еластан, поліестер або інші матеріали.

Застосування: що шиють з віскози?


З даної тканини виробляють найрізноманітніші речі. Найбільшою популярністю користується турецька віскоза. Вважається, що це вид набагато якісніше аналогічної продукції з Китаю або інших країн Азії.

В залежності від того, з чого зроблена і яким методом оброблена віскоза, її застосування відрізняється. Так, з віскозного матеріалу з додаванням еластану виготовляють светри, трикотажні футболки, нижня білизна. А при змішуванні віскози з поліестером виходить м'яке полотно, яке відмінно підходить для пошиття струмуючих суконь, спідниць та блузок.

З штапельної віскози виробляють сорочки, довгі спідниці, романтичні сукні, з стьобаною — жакети, сорочки, ковдри, покривала, домашній текстиль. Завдяки відмінній влаговпитываемости, віскозне волокно знайшло застосування і в сфері клінінгу. З нього виготовляють чудові серветки та ганчірки для прибирання.

В даний час область використання віскозного матеріалу настільки широка, що перерахувати всі сфери неможливо. Очевидні переваги цього полотна зробили неважливим питання про те, натуральна або синтетика дана тканина.

Схожі статті