Мій профіль
Barbatextile
USD / UAH
28.15
Віскозне полотно широко застосовується в сучасній легкій промисловості. Ця тканина улюблена багатьма дизайнерами і рядовими модницями. Однак мало хто знає відповідь на питання, що таке віскоза. Це унікальний матеріал, який цікавий тим, що виготовляється з природного матеріалу штучним шляхом. Матерію можна порівняти з льоном, шовком або шерстю в залежності від того, яким способом опрацьовано вихідна сировина.
Перший патент на волокно з обробленої целюлози був виданий французькому хіміку і інженеру Ильэ де Шардоне в 1884 році. Вчений прагнув створити штучні нитки з властивостями, притаманними натуральним. Він досяг мети, але у отриманого матеріалу був серйозний мінус: він досить легко запалювався, тому ідея створення віскози не мала успіху.
Після метод вдосконалили, і в 1893 році в Англії було виготовлено перше віскозне полотно. З тих пір цей матеріал почав набирати популярність. Справжнє визнання віскоза здобула вже у двадцятому столітті, коли текстильні підприємства почали випускати вироби з даної тканини в масовому порядку. Завдяки тому, що властивості, зовнішній вигляд і призначення цього матеріалу можуть бути якими завгодно, зараз він застосовується для пошиття різноманітних виробів.
Головним плюс віскози в тому, що вона створюється з натуральної сировини і є безпечним матеріалом. Всім віскозним тканинам властиві наступні властивості:
До недоліків віскози відносять її крихкість і легку сминаемость. Ця тканина швидше зношується, ніж льон, шовк і деякі інші натуральні матеріали. Кольорові віскозні матерії можуть вигоряти при довгому знаходженні на сонці.
Що за тканина віскоза — натуральна чи ні? Відповідь проста: це штучний матеріал, але не синтетика. Її виготовляють з деревної целюлози шляхом проведення ряду хімічних процесів. Іноді віскозі дають визначення «натуральна синтетика». За типом виробництва та підсумковим властивостями віскозні волокна поділяються на три види:
А в залежності від вихідної сировини і способу його опрацювання розрізняють різні види віскозних тканин:
Крім 100% віскози, випускаються також сумішеві віскозні тканини, у складі яких можуть бути бавовна, еластан, поліестер або інші матеріали.
З даної тканини виробляють найрізноманітніші речі. Найбільшою популярністю користується турецька віскоза. Вважається, що це вид набагато якісніше аналогічної продукції з Китаю або інших країн Азії.
В залежності від того, з чого зроблена і яким методом оброблена віскоза, її застосування відрізняється. Так, з віскозного матеріалу з додаванням еластану виготовляють светри, трикотажні футболки, нижня білизна. А при змішуванні віскози з поліестером виходить м'яке полотно, яке відмінно підходить для пошиття струмуючих суконь, спідниць та блузок.
З штапельної віскози виробляють сорочки, довгі спідниці, романтичні сукні, з стьобаною — жакети, сорочки, ковдри, покривала, домашній текстиль. Завдяки відмінній влаговпитываемости, віскозне волокно знайшло застосування і в сфері клінінгу. З нього виготовляють чудові серветки та ганчірки для прибирання.
В даний час область використання віскозного матеріалу настільки широка, що перерахувати всі сфери неможливо. Очевидні переваги цього полотна зробили неважливим питання про те, натуральна або синтетика дана тканина.