Наверх

Все чого ви не знали про полікоттон

15/05/2021

Сучасний світ текстилю пропонує величезний вибір найменувань, які можуть ввести в оману недосвідченого покупця. Один з найпопулярніших на сьогоднішній день матеріалів — полікоттон.

Що за тканина полікоттон?


Даний матеріал з'явився в другій половині дев'ятнадцятого століття. Основна частка ринку виготовлення полікотон знаходиться в Росії та Пакистані, але ідея створення подібної тканини з'явилася в США. Існує міф про те, що в розробках матеріалу брали участь вчені. Полікотон — це результат роботи технологів, які добре розуміють, як поводяться тканини в тих чи інших умовах, знають слабкі і сильні сторони матеріалу.

Відповідь на питання «що таке полікотон?» лежить на поверхні. Перша частина слова «poly» в перекладі означає «багато», а «cotton» — це «бавовна». З цього випливає, що матеріал складається в основному з бавовни. Поліестер додають для того, щоб збільшити якісні характеристики тканини.

Склад полікотон


Незважаючи на загальну назву, існують кілька варіантів тканини. Все залежить від процентного співвідношення входять до складу ниток. Високий вміст бавовни становить понад п'ятдесят відсотків, мінімальна — близько п'ятнадцяти.

Зовні вироби не сильно відрізняються, але мають різні характеристики. При низькому вмісті поліестеру тканина дуже схожа на бязь. Якщо натуральні тканини відрізняються поганою стійкістю до зносу, сильно мнуться і швидко вигорають, то що входить до складу поліестер наділяє матеріал більш високими показниками зносостійкості.

Ціна на тканину прямо пропорційна вмісту бавовни. Чим більше у складі натуральних ниток, тим вона дорожча. Однак не варто довіряти продавцю, який запевняє, що полікотон містить всього п'ять або менше відсотків синтетики. Такі показники абсолютно не впливають на характеристики. Постільна білизна — це та ніша, в якій ця матерія знайшла найбільш широке застосування. З неї шиють комплекти білизни, ковдри, матраци, подушки.

Переваги матеріалу


Як і більшість тканин, подібний матеріал має плюси і мінуси. До негативних характеристик можна віднести накопичення статичної електрики. На жаль, подібними показниками відрізняються практично всі синтетичні домішки. Тому рано чи пізно доводиться застосовувати спеціальні антистатичні кошти.

Для прання не можна користуватися синтетичними миючими засобами, що містять хлор. Вони негативно впливають на колір, роблять його більш тьмяним і вимивають барвники.

Незважаючи на всі недоліки, така тканина володіє поруч істотних переваг:

  • відсутність усадки;
  • яскраві кольори;
  • практично не мнеться;
  • екологічність;
  • зносостійкість;
  • доступна ціна.

Білизна з Поликоттон при правильному догляді зможе прослужити досить довго.  Прати його потрібно при температурі не вище 45 градусів, також потрібно уникати хлорвмісних засобів.  Після прання постільна можна акуратно розвісити, щоб воно розгладилося самостійно.

 Що краще вибрати?


 Вибираючи матеріал, варто орієнтуватися на натуральність, екологічну чистоту і гігієнічність.  Бязь - це натуральна бавовняна матерія.  Вона може бути однотонною і пофарбованої.  У порівняння з Поликоттон вона має кілька недоліків: сильно мнеться і погано піддається прасування.  Ще одним конкурентом матеріалу можна вважати полісатін.  Однак це синтетичний матеріал.  В окремих випадках він може містити бавовна, але в незначній кількості.

 В кінцевому підсумку вибирати, що краще - це особиста справа кожного.  Перед покупкою слід вивчити всі позитивні і негативні характеристики матерії і робити вибір на підставі цієї інформації, а також орієнтуватися на відгуки.  Варто пам'ятати, що поликоттон - це покупка на довгі роки, з високими показниками зносостійкості і гігієнічності.

 В інтернет-магазині Barbatextile представлений широкий асортимент тканин за доступними цінами від провідних виробників Туреччини, Пакистану і Китаю.  На нашому сайті вас чекає зручний сервіс, швидка доставка і можливість знайти те, що дійсно стане вдалим придбанням.

Схожі статті