Наверх

Все, чого ви не знали про габардині

15/05/2021

Габардин — це щільна тканина з яскраво вираженим опуклим рубчиком, нахилених під кутом 60-70 градусів. Вона виготовляється з вовни, напівшерсті, шовку, бавовни або синтетики. Для цієї групи полотен характерна особлива технологія виробництва: складне саржеве переплетення дуже тонкої крученої в два кінці нитки для основи, і більш щільною, але одинарної нитки для утоку.

Коротка історія габардину


В кінці XIX століття в Лондоні були дуже популярні плащі-макінтоші. Ці вироби просочувалися каучуком і тому відмінно захищали від сирої і дощової погоди, характерної для Туманного Альбіону. Але такі плащі мали суттєвий недолік — вони не пропускали повітря. Не дивно, що помисли багатьох англійських ткачів були спрямовані на створення непромокаючої, теплою і разом з тим «дихаючої» тканини.

Цими думками була зайнята і світла голова мануфактурщика Томаса Барберрі, в майбутньому засновника популярного бренду Burberry. У 1880 році він винайшов особливий метод плетіння вовни, завдяки яким матерія придбала здатність відштовхувати вологу. Назва матеріалу дісталося від вільної верхнього одягу, яку носили в негоду середньовічні жебраки і мандрівники — «габардину».

У 1888 році Барберрі отримав патент на технологію виготовлення цієї матерії. Якийсь час полотно використовувалося тільки для пошиття одягу для військових і мандрівників. Також з габардину виробляли деякі види офіцерської форми для британських військ.

Завдяки своїм унікальним властивостям, дана тканина досить скоро здобула любов і цивільного населення. Пальто з габардину вважалося писком моди та особливим шиком. І ось уже не тільки верхній одяг, але й костюми, спідниці та брюки з цієї тканини увійшли в повсякденний побут британців. По суті, саме завдяки габардину бренд Burberry придбав свою популярність.

Що за тканина габардин: склад і властивості


Для виробництва габардину спочатку використовувалася вовна овець породи Меринос. Матеріал мав гладку поверхню з одного боку і рельєфну — з іншого. Полотна були трьох натуральних кольорів: білі, чорні або білі. З роками до вовни почали додавати інші волокна (бавовна, віскозу, синтетику), що значно урізноманітнив застосування даної тканини.

В даний час слово «габардин» втратило своє первісне значення. Зараз воно позначає не склад тканини, а спеціальне («твилловое») плетіння ниток. Характеристики матеріалу відрізняються в залежності від складу, але можна виділити і загальні властивості для всіх габардинов:

 • Завдяки міцному плетіння, матеріал характеризується особливою зносостійкістю і довговічністю, він зберігає свій первісний вигляд протягом багатьох років.Тканина відмінно драпірується навіть при складному крої, добре тримає форму і підкреслює достоїнства фігури.
 •  Полотно прекрасно пропускає повітря і не створює парникового ефекту.
 •  Нитки в матерії настільки щільно скручені, що вироби з габардину практично не пропускають вологу.
 •  Одяг з даного матеріалу просто чистити і прати, з неї легко виводяться плями.  Габардинові речі не деформуються при пранні і майже не мнуться.
 •  До недоліків габардину відносять його сипкість.  Цей матеріал можна пошкодити швейною голкою.

 Що шиють з габардину


 Завдяки величезному асортименту складів і квітів, габардин - воістину універсальний матеріал.  Він має дуже широке застосування, досить важко перерахувати всі, що можна зшити з даної тканини.  Зокрема, це:

 •  жіночі та чоловічі штани, спідниці та костюми;
 •  верхній одяг (куртки, пальто);
 •  різна спецодяг і уніформа;
 •  оббивка для меблів;
 •  штори, покривала, скатертини, декоративні подушки і інший домашній текстиль;
 •  вечірні сукні;
 •  банери, рекламні розтяжки і інше.


 Примітно, що габардин використовується в художніх майстерень як полотна для картин.  Особлива текстура матеріалу дозволять створювати «живі» картини.

 Тепер ви знаєте відповідь на питання, що таке габардин і напевно більше не роздумуєте, яку тканину підібрати для пошиття свого наступного вироби.  Лаконічний матеріал з якісними характеристиками не розчарує вас і буде радувати довгий час.

Схожі статті