Наверх

Все про виробництво тканини

15/05/2021

Текстильная промисловість зробила крок далеко вперед, винаходячи нові технології для одержання тканин, змішуючи натуральні матеріали з синтетичними добавками, дивуючи нас величезною різноманітністю полотен на прилавках. Ручна праця відходить убік, і робочий процес майже повністю автоматизується за допомогою сучасних верстатів. Але до сих пір, навіть в наше століття високих технологій, люди активно використовують знання, накопичені тисячоліттями, які були отримані ще нашими предками доісторичних.

Як з'явилися перші тканини

До того, як в наше життя увійшов текстиль, стародавні люди використовували в якості одягу шкури тварин. І тільки потім, з появою вівчарства, навчилися витягати з пуху і вовни звірів волокна і сплітати їх в різні накидки і сорочки. Першими людство навчилося виробляти наступні тканини:

  • лляні;
  • вовняні;
  • бавовняні;
  • шовкові.

Крім того, з середньовіччя беруть початок такі популярні в наші дні тканини для пошиття постільної білизни, як:

  • сатин;
  • атлас;
  • бязь;
  • поплін.

Вважається, що одними з перших, хто почав використовувати і виготовляти тканини, використовуючи спеціальні рослини, були стародавні єгиптяни. Вони висаджували величезні плантації льону і робили з нього тканину першокласного якості, яка змогла б скласти конкуренцію багатьом дорогим полотнам.

Пізніше люди почали вирощувати бавовну та активно використовувати його у виготовленні різних тканин. Приблизно в 3500 році до нашої ери на території сучасної Індії були знайдені підтвердження того, що люди в той час виготовляли одяг з бавовни, при цьому всіляко прикрашаючи вироби, наносячи на них фарбу з натуральних матеріалів. Практично в цей же час у Китаї починають прясти шовк. Причому ця технологія дуже довго ховалася, і майже ніхто не знав, як роблять настільки красиву і благородну тканина. Видати секрет прядіння було справжнім злочином, - зрада батьківщини.

Перші технології виробництва тканин
Виробництво тканин в давнину велося за кількома етапами: вирощування, сушка, пряжа, ткацтво. Наприклад, для того щоб підготувати льон до пряжі, рослина спочатку висушували, розклавши на сирій землі, щоб позбутися від натурального клею, яким склеєні волокна. Потім сухі стебла м'яли, відокремлювали волокна, розчісували. Готовий і оброблений льон віддавали майстриням на пряжу, щоб потім можна було з ниток виткати полотно.

У давні часи нитки скручували руками, а для пряжі активно використовували веретено, щоб витягати нитки, намотуючи їх, розтягуючи слова і роблячи у багато разів міцніше, рівніше. Це була важка і тривала праця, але результати цілком виправдовували себе. Не змусили себе чекати і ткацькі верстати, які спочатку були вертикальним і, нехай і небагато, але полегшували роботу майстрів. Горизонтальні верстати з'явилися трохи пізніше.

Як виробляють сучасні тканини
До початку двадцятого століття людство відмінно знала, як виготовляють натуральні тканини, але сам процес здавався трудомістким і дорогим. Змішання текстилю та хімії дало свої результати. Першими зробили прорив у текстильній промисловості американці, які виготовили штучний шовк. Сучасні технології дозволили створювати модифіковані варіанти натуральних тканин з метою поліпшити їх якість і знизити ціну на виробництво. Сьогодні широко використовуються сумішеві полотна, що складаються з натуральних і синтетичних матеріалів.

Багато тканини, які людство навчилося ткати багато століть назад, використовуються й донині. Наприклад, комплекти постільної білизни з натуральної бавовни і без синтетичних домішок зараз дуже високо цінуються. І в той же час сучасні розробки з виготовлення синтетики теж знаходять своє широке застосування, будучи покращеними, більш міцними, менш вибагливими та бюджетними варіантами своїх аналогів.

У нашому інтернет-магазин «Barbatextile» ви зможете знайти величезний каталог різних натуральних, синтетичних, змішаних тканин за вигідними цінами, як в роздріб, так і оптом. Замовляйте у нас, і ви завжди будете впевнені в якості придбаного продукту!

Схожі статті