Наверх

Все, чого ви не знали про ранфорс і постільну білизну з нього

15/05/2021

Виробники йдуть на різні хитрощі, щоб привернути увагу потенційних споживачів до своєї продукції. Часто вдаються до використання незвичайних назв, які покликані викликати зацікавленість. Буває, що деякі товари спочатку викликають більше питань, ніж інтересу. Наприклад, що таке ранфорс? Дане найменування асоціюється з чимось новим і вишуканим, але насправді з даною продукцією багато знайомі давно.

Походження та властивості ранфорсу


Термін в побуті не так давно, його запропонували і популяризували маркетологи однієї відомої компанії в Туреччині, яка спеціалізується на виробництві домашнього текстилю. Під ним ховається тканина, відома як бязь. Ранфорс також виготовляють з натуральних бавовняних волокон, але його властивості все ж багато в чому відрізняються.

Його відрізняють такі критерії, як підвищена щільність, мала сминаемость, а також стійкість до регулярного прання і прасування, що є його безперечною перевагою. Отримують ранфорс шляхом щільного переплетення більш закрученими нитками. Щоб зрозуміти, що це за тканина, слід розглянути її характеристики більш докладно:

 • М'якість. Незважаючи на щільний склад, матеріал також є неймовірно м'яким, а на дотик нагадує шовковисту фактуру, що робить його популярним в текстильній промисловості.
 • Довговічність. Той же критерій впливає на його експлуатаційні якості. Зважаючи на такій особливості тканини не страшні ні часті прання, ні інші процедури, а свій колишній вигляд вона зберігає довгі роки.
 • Гігроскопічність. Властивість добре вбирати вологу гарантує відсутність парникового ефекту при постійному контакті, при цьому полотно залишається сухим.
 • Терморегуляція. Матеріал відмінно підлаштовується під навколишню температуру, забезпечуючи додаткове тепло взимку і прохолоду в спекотні дні, чим досягається комфортність.
 • Гігієнічність. Дане поняття тісно межує з безпекою для здоров'я, так як для фарбування ранфорсу застосовуються нетоксичні і стійкі барвники, що дає можливість застосовувати його для дитячого текстилю.

Також тканина не має властивості накопичувати статичну електрику, навіть у тому випадку, якщо у її складі є незначний відсоток поліестеру. Позитивних відгуків їй додає різноманітність забарвлень, хороша повітропроникність і простота у догляді. Не дивно, що ранфорс не має недоліків, тому користується популярністю в багатьох галузях текстильної промисловості, зокрема для пошиття постільної білизни.

Постільна білизна з ранфорсу


Завдяки гіпоалергенним властивостями, неймовірної м'якості і гладкості матеріал є найкращим варіантом для пошиття постелі (його використання рекомендовано навіть в дитячій кімнаті). Характеристики визначають ціну полотна — воно набагато дорожче бязі, але дешевше сатинового. Його вартість виправдана, оскільки тривалий час не передбачається додаткових витрат через довговічності комплекту.

Постільна білизна з ранфорсу має виключно позитивні властивості:

 • неймовірний комфорт, що забезпечує приємний сон;
 • відсутність катишек навіть при тривалому використанні;
 • відрізняється широкою різноманітністю забарвлень;
 • володіє малою усадкою, не деформується;
 • зберігає яскравість фарб при частих праннях.


Враховуючи той факт, що ліжко з ранфорсу використовується щодня, незаперечною перевагою матеріалу є легкість у догляді і швидке відновлення колишнього вигляду. Досить дотримуватися простих правил, щоб зберегти початкові характеристики як можна довше:

 • Перед першим використанням краще випрати готовий виріб в прохолодній воді.
 • Оптимальна температура для машинного прання становить 40 градусів.
 • Сушити білизну потрібно в розправленому вигляді в добре провітрюваній кімнаті, але краще — на заскленому балконі.

Ранфорс — це покращений вигляд добре відомої всім господиням бязі. Він відноситься до матеріалів середньої цінової категорії, завдяки високій якості і відмінним експлуатаційним характеристикам його можна вважати кращим рішенням для домашнього текстилю.

Схожі статті