Наверх

Все чого ви не знали про бязі голд

18/05/2021

Незважаючи на те, що текстильна промисловість кожен раз пропонує все нові види тканин, більшість з яких мають синтетичне походження, натуральні полотна все так само користуються популярністю. Вони зустрічаються в предметах одягу і в домашньому текстилі, зокрема в постільній білизні. Деякі з них при цьому можуть мати змішаний склад, чим досягаються їх поліпшені властивості. Наприклад, всім відома бязь з 100% бавовни сьогодні пропонується в декількох різновидах, в яких присутній невеликий відсоток синтетики.

Що собою являє бязь голд?

Бязь відома всім господиням. Про неї вперше згадується ще в XVI столітті, коли вона була завезена в Європу арабськими купцями, які і дали їй назву — bazz. Згодом бавовняну тканину полотняного переплетення стали виробляти і на наших теренах, але більшість компаній як і раніше закуповують сировину в зарубіжних виробників, які займаються цим багато століть.

Розвиток технологій і поява нових волокон послужило поширення готельного виду полотна, яка має ту ж назву, але доповнено приставкою gold ("золота нитка). Багато з тих, хто цікавиться, що це за тканина, напевно, думають, що таке найменування не більше ніж маркетинговий хід для залучення уваги потенційних споживачів. Але при цьому голд має відмінні риси, які стосуються складу матеріалу і його експлуатаційних характеристик:

 • проводиться в Пакистані, сертифікується в Україні;
 • складається з бавовняних і поліестерових ниток (80/20%);
 • відрізняється високою щільністю — 130 гр/м. кв. ;
 • володіє бездоганною якістю;
 • пропонується в різноманітності забарвлень;
 • невибаглива у догляді;
 • довго зберігає початковий колір;
 • має тривалий термін експлуатації.


Наявність незначної кількості синтетичних ниток робить тканину стійкою до механічних пошкоджень і розривів, що робить її довговічною. Враховуючи даний критерій, поряд з високою щільністю бязь голд залишається неймовірно м'якою, тому рекомендована для пошиття постільної білизни, в тому числі і дитячих комплектів.

Порівняння бязі gold з іншими полотнами


Порівнюючи даний матеріал із звичайною бязью, знайдеться небагато відмінностей, оскільки обидва полотна мають однаковий спосіб виготовлення. Відмінності полягають лише в складі, так як при виготовленні полотна голд додають поліестер — ту саму золоту нитку, що надає йому додаткову гладкість і забезпечує малу сминаемость. Даний критерій, як і підвищена щільність, пояснюють і більш високу ціну даної тканини.

Недоліків тканини практично не простежується, єдине, що можна відзначити — це відсутність яскраво вираженого блиску, а також поява невеликих катишек при частому використанні.Залишилося привести порівняння бязі голд з іншими матеріалами натурального походження, що дасть наочне уявлення про те, що це за тканина:

 1.  Сатин.  Спеціальний спосіб переплетення ниток дозволяє отримати блискучу поверхню, а технологія щільною скрученности волокон дозволяє домогтися гарного зовнішнього вигляду тканини, що нагадує шовк.  Цим не може похвалитися бязь, яка коштує набагато дешевше.
 2.  Поплін.  На його поверхні помітні дрібні рубчики, він трохи блищить на відміну від матового бавовняного полотна, але при цьому поступається по щільності (115 гр / м.кв.).  Обидва види досить довговічні, тільки голд при цьому більш зносостійкий.  Поплін спочатку використовували для пошиття одягу, тоді як пакистанський полотно застосовують переважно для постільної білизни.
 3.  Перкаль.  Технологія переплетення ниток у матеріалів - хрест-навхрест, при цьому перкаль відноситься до елітного текстилю.  Він більш тонкий і ніжний, а бязь, хоч і відрізняється рівною структурою, все ж трохи грубіше.

 З огляду на дані показники, можна сміливо сказати, що бязь gold практично не поступається за експлуатаційними і іншим характеристикам більшості бавовняних тканин.  Так як її виготовляють в Пакистані, де текстильна промисловість - одна з найсильніших галузей країни, то в якості продукції можна не сумніватися.  Постільна білизна з даного матеріалу буде служити не один сезон, а також забезпечувати комфортні відчуття.

Схожі статті