Наверх

ТОП самих щільних тканин

15/05/2021

Текстильна промисловість пропонує споживачам широкий вибір пропозицій для пошиття одягу та технічних виробів. Кожне виготовляється полотно має певні характеристики й властивості, які визначають його призначення. При необхідності створити міцні теплі речі, які піддаються частого використання, рекомендується вибирати тканини, які відрізняються особливою щільністю. Як правило, вони мають натуральне походження, тому якісно виконують свої безпосередні функції.

Види і склад щільних тканин


З кожним роком сировину рослинного (льон, бавовна) і тваринного (шовк, шерсть) походження витісняють з ринку все нові тканини з хімічним складом, а саме синтетичні і штучні. Можна погодитися, що вони практично не поступаються по міцності і довговічності, але при цьому матеріали, отримані природним шляхом, завжди затребувані. Яка ж сама тканина щільна? Варто розглянути кожен вид більш докладно:

  • Бавовняна — проводиться як в чистому складі з бавовни, так і в поєднанні з іншими волокнами у певному процентному співвідношенні. Не можна назвати досить щільними такі види бавовняних тканин, як перкаль, бязь, сатин і поплін, оскільки вони відносяться до демисезонным. При цьому хорошим показниками відрізняються фланель, вельвет, тафта та джинс.
  • Льняна — одне з найдавніших полотен, яке застосовується для пошиття одягу та домашнього текстилю. Така тканина легко впізнаваною на дотик по жорсткості, а також володіє унікальними властивостями: зносостійка, не сідає після прання, забезпечують прохолоду в жаркі дні. Відомо величезна кількість видів лляного полотна, яким характерна щільність: батист, тик, дамаск і рогожка.
  • Вовняна — через те, що ця тканина має волокна тваринного походження, вона дуже щільна і тепла в будь різновиди (байка, репс, габардин і велюр). Наділена високою здатністю зберігати тепло, практично не мнеться, шерсть широко застосовується для виробництва костюмних і плательных тканин.

Якщо розглядати подібні за характеристиками натуральні матеріали, то можна і шовкові назвати щільним сировиною, хоча він більшою мірою відрізняється тонкою і гладкою фактурою. Але сучасні технології дозволяють застосовувати різні типи плетіння і комбінування волокон, тому на сьогоднішній день виготовляється безліч видів полотен на основі ниток тутового шовкопряда, які не поступаються по щільності льону і вовни: туаль, дюпон, атлас, креп та інші.

Чим досягається щільність матеріалів?


Відомо, що щільність є хоч і не єдиним, але важливим показником якості полотна, яка має безпосередній вплив на його характеристики практичності.Чим вище цей показник, тим більше збільшується термін служби готового виробу і його зносостійкість.  Саме поняття щільності означає вагу тканини на її квадратний метр - абсолютне число волокон, розташованих в межах конкретної довжини.  Отже, чим матеріал важче, тим більше в ньому ниток, які забезпечують щільність.

 Вовняне полотно може бути як тонке, так і дуже щільне, що залежить від походження тваринної сировини і техніки переплетення ниток, при якому застосовуються різні техніки шліфування.  При виготовленні деяких полотен до ниткам качка або основи спеціально вплітаються волокна.

 Це надає їм фактурність, чим досягається додаткова м'якість тканини, яка згладжує її зайву щільність.  Варто відзначити, що і тонкі матеріали, зокрема бавовняні, мають високу міцність при відносно невеликій щільності, що робить їх актуальними для пошиття речей різного призначення.

 Існує безліч видів тканин, в яких лляні, вовняні і бавовняні волокна комбінується, що надає їм різних властивостей.  Крім пошиття верхнього і натільного одягу, вони також широко використовуються для пошиття постільної білизни та домашнього текстилю.  І якщо ви шукаєте вигідні пропозиції, то на нашому сайті Barbatextile представлений широкий асортимент матеріалів з різними властивостями при незмінно високих якісних характеристиках.

Схожі статті