Наверх

ТОП-6 тягнуться тканин

30/11/-0001

Багато хто цікавиться, як називається тканина, яка тягнеться, як гумка? Її називають стрейч або просто «тягнучі матеріали». На сьогоднішній день вони займають особливе місце в гардеробі будь-якої людини і відрізняються особливою зручністю, так як не сковують рухів. Головними особливостями таких матеріалів є еластичність і швидке відновлення без деформації.

Існує чимало різних тканин, які підходять під визначення «тягнуться». При цьому деякі з них є просто стрейчевыми, тобто можуть тягнутися лише в одному напрямку, а інші — бі-стрейчевыми, тобто тканини тягнуться в усі сторони.

Основні види тягнуться тканин


Найпопулярнішими стрейчевыми матеріалами на сьогоднішній день є:

  • бавовна;
  • вовна;
  • віскоза;
  • шовк;
  • поліестер;
  • поліакріл.


Кожен з них має свої особливі властивості та характеристики, про які варто знати, якщо ви збираєтеся займатися шиттям або рукоділлям.

Бавовна (коттон) — перевірена часом полотно, яке було популярне ще в давнину. Бавовняне волокно сьогодні використовується для виробництва тканин, які особливо приємні в шкарпетці. Вони без проблем вбирають вологу, тому людська шкіра в такому одязі може спокійно дихати. Саме тому найбільш поширеним застосуванням бавовняних тканин є виробництво постільної білизни (сатин або бязь).

Вовна є еластичною, пружною і досить міцною тканиною, яка використовується для виробництва найрізноманітніших речей. Так як вона є гігроскопічної, то може без проблем поглинати вологу. Вовняне постільна білизна відмінно підходить для холодної пори року.

Віскоза є досить цікавим матеріалом, який одержують штучним шляхом з натуральної сировини. Її головною особливістю є те, що вона може бути схожа і на шерсть, і на льон і шовк. Тому з неї виготовляють різні речі для щоденного використання, в тому числі і якісна постільна білизна.

Натуральні шовкові полотна володіють приємним блиском, який залишається навіть після тривалого використання. Шовк чудово вбирає воду і дуже швидко сохне. Цей матеріал чудово тягнеться, але при цьому не деформується.

Поліестер — особливий вид синтетичних тканин. Його виробляють з поліефірного волокна. Своїм зовнішнім виглядом поліестер сильно нагадує шерсть, але за характеристиками ближче до шовку. Його головними перевагами є висока зносостійкість, хороше збереження форми і міцність.

Поліакріл (штучна шерсть) — синтетична тканина, яка без проблем піддається різним модифікаціям завдяки додаванню різних хімічних речовин.

Основні види тканин та їх тягнуться властивості


Початківці і професійні умільці, які створюють одяг, домашній текстиль або постільна білизна своїми руками, використовують найрізноманітніші тканини у своїй роботі. Варто враховувати, тягнуться чи ні найпопулярніші матеріали.

Джерсі є популярною тканиною, яка вже багато років займає особливе місце в сфері виробництва одягу і інших речей. Вона з'явилася на початку XX століття і отримала свою назву на честь крихітного острівця біля берегів Англії. Спочатку джерсі був щільним, виключно вовняним матеріалом. Він досить добре тягнеться, але краще з цим не переборщувати.

Костюмка (костюмний креп) відрізняється особливою практичністю і м'якістю, легкістю і піддатливість. Найчастіше його використовують для виробництва різної одягу. Деякі види костюмки досить добре тягнуться, наприклад, трикотажний креп. Він елегантно облягає силует і при цьому дозволяє шкірі дихати.

Масло особливо популярно у виробництві легких суконь, кофтинок, тунік, штанів і сарафанів. В його основі — віскоза і поліестер, що робить матеріал досить міцним. Масло відмінно тягнеться, майже не мнеться і не вигорає на сонці. Єдиним, але досить вагомим недоліком олії є те, що цю тканину не можна носити людям, які страждають алергією.

Кукурудза — синтетична тканина, яку отримують з кукурудзяного крохмалю. Вона чудово тягнеться, стійка до вигорання, зносостійка і еластична. «Розумний» матеріал меморі був розроблений порівняно недавно — в 2003 році. Він відрізняється гладкою і приємною на дотик поверхнею, не тягнеться, а також легко відновлює свою форму.

Тіар (матерія для костюмів) являє собою рівну тканина, яка в основному складається з поліестеру і вовни. Вона може трохи тягнутися, а також прекрасно тримає первісну форму. Штапель є досить міцним матеріалом. Ця тканина відрізняється м'якістю, хорошою еластичністю (за рахунок чого вона відмінно тягнеться), а також приємною на дотик поверхнею.

В інтернет-магазині Barbatextile ви зможете знайти якісні і недорогі матеріали для створення еластичного, надійного і міцного постільної білизни.

Схожі статті