Наверх

Тканина жатка. Опис, види, переваги та області застосування

15/05/2021

Таку тканину жатка сплутати з іншою досить складно. Спочатку ця матерія проводилася з шовкової сировини і дуже полюбилася споживачеві. Сьогодні в якості основи для жатки використовують як штучні нитки синтетичні, так і натуральні (бавовна, вовна).
Наче зім'яту структура тканини забарвлюється в самий різноманітний малюнок. Даний ефект досягається за допомогою термічної обробки в заводських умовах.

Дуже часто дану матерію іменують як млинець. Важливо розуміти, що креп — це назва техніки сплетення волокна. У даному процесі сила крутки волокон збільшується в кілька разів, що робить отримується в результаті полотно дуже міцним. На додаток до міцності матеріал стає також ще «пружним», що дає йому можливість розтягуватися.

Виробництво жатки


Настав час розібратися в питанні, що це таке — жатка. Для виробництва тканин з такою структурою застосовується виключно тонкий текстиль:

 • бавовна;
 • бязь;
 • атлас;
 • віскоза;


Якщо порівнювати цей тип матеріалу з іншими, то вона значно м'якше, відмінно піддається драпіровці, з її допомогою можна швидко і просто створити повітряні складки.

Види жатки та їх особливості


Сьогодні жатку використовують для пошиття дорогого одягу та постільної білизни, а також як основу для штор і портьєр. Жатку розрізняють за видами малюнка, який виходить завдяки:

 • скручування ниток;
 • термічній обробці тканини;
 • доповнення різними волокнами іншого складу, чутливих до температурного впливу.


Купуючи тканину жатого типу або виріб з неї, рекомендуємо переглянути характеристики і властивості, оскільки від цього буде значно залежати правила догляду.

Рельєфний текстиль включає наступні групи:

 • Креп натуральний. Отримують з щільно скручених ниток бавовни або шовку. Дана тканина міцна, зручна в експлуатації, гігієнічна. Застосовується для пошиття жіночого одягу, постільної білизни, а також чоловічих сорочок.
 • Віскоза жата, друга назва креш. Виходить виключно з волокон штучного походження за допомогою термічної обробки. На відміну від природного, натурального крепу, не настільки довго зберігає рельєфність поверхні. До позитивних властивостей віднесемо красу, відносну доступність за ціною і відмінну носку в жаркий сезон. Застосовується для пошиття текстилю та жіночого одягу.
 • Жатка синтетична (сумішева). Виробляється з додаванням штучного волокна. Цей процес робить її дешевшою, а також підвищує міцність. Проте варто відзначити, що зшите з даної тканини постільна білизна буде жорстким.
 • Щільний матеріал, схожий на «варену» джинсову тканину. Застосовується для пошиття одягу туристів, також для рюкзаків та інших деталей.Досить часто даний вид тканини піддає полівінілхлоридної або ж поліуретанової просочення.  Позитивною рисою є той факт, що це не деформується, довговічна і морозостійка тканину.  Також при додатковій обробці здатна бути непромокаючої.

 

Догляд за матеріалом


 Головне і незаперечна перевага жатой тканини - вона не мнеться, а значить, і не вимагає прасування.  Вироби з даної тканини завжди будуть виглядати акуратно і красиво.  Розійшлися складки додадуть тільки ще більший декор, а після прання знову повернуть колишню форму.

 Жатое полотно хорошої якості легко переносить прання в пральній машині, а також віджимання і сушіння.  Для шовкового крепу режим прання краще вибрати щадний.  Після прання виріб рекомендується розправити і дати йому самостійно висохнути.

 Якщо раптом після процедури прання тканину стиснулася, нічого страшного не сталося.  Її потрібно кілька розтягнути вручну або відпарити з виворітного боку за допомогою праски.

 Жата тканину - досить цікаве явище, яке використовується сьогодні в шиття багатьох виробів.  Застосовуючи як портьерная, постільна, сорочкова, вона ідеально виглядає в усіх напрямках.  Радуючи якістю і приємним зовнішнім виглядом, така матерія ще довгий час проіснує на ринку текстилю.

 Купуйте жатку у нас на barbatextile.ua.  Доступні ціни, висока якість, швидка доставка і компетентний персонал.  Будемо раді вашим замовленням.

Схожі статті