Наверх

Тканина жаккард - королівський вибір

12/06/2021

Дізнатися жаккард досить легко - це щільна тканина, що має особливе міцне плетіння і прикрашена великим витканим візерунком. На неї може бути завдано найрізноманітніший орнамент, але також вона може бути і однотонною або двокольорового. Виготовляється з натуральних, сумішевих і синтетичних ниток.
Як з'явився жаккард
Візерунки на тканині завжди були дорогим задоволенням для наших предків, так як раніше не було ткацьких верстатів, які могли б автоматично створювати такі малюнки. Ручний ж праця оцінювався дуже високо, і тому купити готовий виріб могли тільки дуже забезпечені люди і тільки в честь значущих подій - таких, як, наприклад, весілля, релігійне свято, коронація, народження спадкоємця. У побуті такий розкішний матеріал використовувався рідко і дуже цінувався, передаючись від матері до дочки. Зважаючи на високу вартість жаккарда його замінювали натуральні тканини з вишивкою, яка була більш поширена і коштувала набагато дешевше.

Світло на виробництво жаккарда пролив французький ткач Жозеф Марі Жаккар, який в 1804 році розробив особливий ткацький верстат, здатний створювати цю дорогу мереживну тканину, тим самим спрощуючи і прискорюючи її виробництво.

Завдяки його винаходу з'явилися матерії, прикрашені чудовими візерунками: ліліями, листям, ягодами, емблемами будинків знатних панів і іншим. Цей верстат діяв по «програмі», яка дозволяла з точністю відтворювати один і той же малюнок на різних тканинах - так і з'явилися технології масового виробництва жаккарда. За цей винахід Жозеф Жаккар був щедро нагороджений Наполеоном пенсією в 3000 франків і премією в 50 франків за кожен новий верстат і увійшов в історію.

Придумана ткачем технологія виявилася найдосконалішою, і тому верстат десятиліттями практично ніяк не вдосконалився. Згодом поліпшувалася тільки швидкість і продуктивність виробництва.

Якими властивостями володіє жаккард


У жаккарда досить багато переваг, за які він і цінується:

 • це красива тканина з особливими декоративними властивостями;
 • вона переливається на світлі;
 • має вишуканий малюнок;
 • дуже довговічна, щільна і стійка до стирання;
 • синтетичні і сумішеві тканини мають водовідштовхувальні просочення;
 • жаккард з шовку і віскози може бути використаний для пошиття нарядів.

Але щоб всі ці властивості збереглися, вироби з жаккарда потрібно правильно використовувати і правильно за ними доглядати, дотримуючись ряд важливих правил:

 • справжній дорогий жаккард потрібно віддавати тільки в хімчистку;
 • використовувані в побуті тканини можна прати раз в 6-12 місяців;
 • прання проводиться в режимі «Делікатний»;
 • рекомендується прання в холодній воді з використанням м'якого миючого;
 • вироби не віджимаються руками - тільки в машинці;
 • ні в якому разі не можна використовувати відбілювачі;
 • допускається очищення м'якою щіткою.

З дорогою тканиною, з якої шиють штори, рушники, скатертини та інше, слід звертатися дуже акуратно. Не рідкісні випадки, коли, наприклад, штори жаккардового плетіння були випрані в машинці і тут же втратили весь свій зовнішній лиск і розкіш.

Щоб заощадити на покупці, варто звернути увагу на китайського виробника. Чи не занадто дорогі тканини виробляють також турецькі і пакистанські фабрики.

Де можна купити недорогі і якісні тканини?


Не так вже й часто можна відшукати магазин (особливо в інтернеті, де нічого не можна помацати і приміряти), в якому продаються якісні і в той же час дешеві тканини. Під час пошуку виробів з тканин жаккардового плетіння ця задача перетворюється взагалі на щось фантастичне, тому що пропозицій маса, але всі вони або дорогі, або не вселяють довіри.

Інтернет-магазин текстилю Barbatextile пропонує своїм клієнтам натуральні, сумішеві і штучні тканини за оптимальними цінами. У магазину досить значний каталог тканин і безліч знижок і акцій, який також дозволяють заощадити на покупці. Тут можна закуповувати товари оптом і в роздріб, замовляючи їх доставку по всій Україні (вартість доставки Новою Поштою оплачує продавець).

Головний офіс магазину розташований в Одесі, де можна розглянути і помацати зразки тканин.

Схожі статті