Наверх

Тканина поплін - що це і де використовується?

30/11/-0001

Вже багато років у світі особливою популярністю користуються саме натуральні тканини. Вони екологічні і володіють масою корисних характеристик. Особливе місце в їх різноманітності займає поплін, тканина на основі бавовни. Її особливістю, яка виділяє її серед інших хлопчатых матеріалів, є особливе полотняне переплетення, де одна нитка істотно товщі інший. Товста нитка може бути вовняної або синтетичної і за розміром перевершує основне волокно в 1,5-2 рази. Таким чином досягається цікавий рубчиковый ефект. Залежно від походження додаткової нитки, деякі характеристики попліну можуть бути змінені. Однак найціннішим за своїми властивостями і престижу є 100% бавовняний поплін.

Чим відома тканина поплін?


Історія попліну багата красивими подробицями, адже ця тканина благородного походження. Над створенням цього матеріалу трудилися кращі майстри ткачі Авіньйона, намагаючись догодити вишуканому смаку служителів Ватикану. У XIV столітті його створювали на основі китайського шовку, який і без того високо цінувався в Європі. Поплін використовували для пошиття одягу самого Папи Римського, завдяки чому він і отримав свою промовиста назва, в перекладі з італійського означало «Папська тканина».

З часом поплін поширився по Європі, а в XVIII столітті потрапив і до двору Російської Імперії, де став відомий як «європейська бязь». І дійсно, за своїм плетіння він нагадує і ситець, бязь. Щоб здешевити благородний матеріал, радував своїм виглядом і якістю, було прийнято рішення проводити його з бавовни. Завдяки цьому він став доступним для всіх верств населення і зайняв гідне місце при створенні повсякденного і святкового одягу.

Сьогодні виробники постійно перебувають у пошуку кращого варіанту попліну з використанням сторонніх домішок. Таким чином з'явилося кілька видів цього матеріалу:

 • Бавовняний. Без сторонніх домішок, користується величезним попитом у виробників постільної білизни. Володіє характеристиками оригінального попліну з шовку, при цьому будучи в рази дешевше за ціною. Найбільш якісним є текстиль з Індії.
 • Бавовна і синтетика. За рахунок додавання волокон синтетичних тканин з'являються додаткові властивості, такі як еластичність, глянцевость та інші. Але при великому відсотку синтетики можуть проявлятися її недоліки, наприклад, катишки.
 • Шовк і вовняна нитка. Така тканина більш всього нагадує оригінальні «папські» оздоблення, володіючи гарним глянцевим ефектом і розкішним виглядом. Використовується для пошиття елітного постільної білизни.
 • Поплін відмінно піддається фарбуванню різними способами. Він може мати абсолютно білосніжний вигляд, який досягається за рахунок процесу відбілювання. Його можна фарбувати повністю або наносити візерунки.

Характеристики тканини


Крім бездоганного зовнішнього вигляду, гідного монархів Європи, ця тканина володіє рядом технічних характеристик, які зробили її вибором номер один у виробників постільної білизни. Вона повністю задовольняє вимоги, які ставляться при створенні якісних аксесуарів для сну. Серед них:

 • Висока щільність при збереженні достатньої м'якості тканини, що робить матеріал дуже зносостійким. Речі з попліну розраховані на експлуатацію до 5 років при частого прання.
 • Хороше збереження форми. Цей матеріал практично не мнеться і не потребує прасування.
 • Тканина дозволяє шкірі вільно дихати і пропускає вологу, роблячи носку комфортною і приємною у будь-який час року.
 • Мінімальні вимоги до прання та сушіння. Поплін неймовірно стійкий матеріал, який можна прати при високих температурах з використанням практично будь-яких засобів.
 • Ще одним безсумнівним плюсом попліну є його низька вартість у порівнянні з іншими тканинами бавовняно виду, наприклад, сатином. По дешевизні він поступається тільки бязі, яка має свої недоліки.

Як відрізнити поплін від інших бавовняних тканин?


За своїм складом поплін дуже схожий з деякими іншими видами натуральних тканин, серед них сатин, бязь, ранфорс і перкаль. Всі вони створюються на основі бавовняної нитки, але відрізняються технологією створення, а також характеристиками:

 • Сатин найбільш дорогий матеріал, що володіє гарним глянсовим блиском. За своїми властивостями дуже нагадує шовк. Від попліну відрізняється явним глянцем.
 • Бязь за своїми характеристиками ідентичний поплину, але на дотик набагато грубіше, за рахунок чого має меншу вартість.
 • Перкаль відрізняється абсолютно іншим способом створення, а також щільною і бархатистою поверхнею, що робить його ідеальним вибором для пошиття напірника. За ціною і довговічності відповідає сатину.
 • Ранфорс нагадує бязь з тією лише різницею, що є значно м'якше.

Будь-який з цих матеріалів може підійти для створення постільної білизни, якщо ви будете впевнені в його якості. Щоб придбати чудову тканину для домашнього текстилю, достатньо замовити її на сайті «Barbatextile». Так ви заощадите чимало сил і часу, які зможете витратити на створення чудових підковдр і наволочок для свого будинку.

Схожі статті