Наверх

Постільна білизна в подарунок: традиції, приводи, нюанси, прикмети

30/11/-0001

Традиції дарування постільної білизни

Ще на початку минулого століття постільна білизна була доступно лише заможним родинам і вважалася скоріше предметом розкоші, ніж необхідністю. Мабуть, в силу цих причин такий багатий подарунок здавна сприймався як побажання благополуччя обдарованій людині. Сьогодні ми не допускаємо навіть думки про відсутність в спальні такого важливого реквізиту для підтримки естетики та гігієни нашого сну.

Постільна білизна — універсальний варіант подарунка для близьких до весілля, до дня народження, на Різдво і до новосілля.

Подарунок до одруження, подружжю, ювіляру

Традиція дарувати молодятам вишукані постільні приналежності співзвучна з традицією підготовки матерями приданого до моменту заміжжя своєї дочки. Така білизна відрізнялася від повсякденної вищою якістю тканини, елітним мереживом і химерною ошатною вишивкою.

Щоб догодити молодим, заздалегідь розвідайтеся у їх батьків, які габарити ліжка, подушок і ковдр, дізнайтеся про переваги в кольорі. Можна вчинити інакше: вибрати двоспальний комплект або євро розмір з елітного сатину, шовку, бамбука, лляної тканини в пастельних тонах або нейтрального кольору.

За традицією подружній парі, котра прожила разом рік, свекруха або теща в день "ситцевого весілля" підносить комплект бавовняної білизни. Такий подарунок буде доречним при вшануванні близькими та рідними круглої дати сімейному житті або при привітанні ювіляра.

Подарунок під ялинку і до Різдва

Текстильні фабрики налагоджують виробництво тематичних новинок. Хітом серед подарунків до нового року і різдвяних свят став домашній текстиль з новорічними мотивами. Хто ж відмовиться від хорошого презенту, що приносить в дім затишок і позитивний настрій.

Чоловікам

Чоловіки не менше жінок цінують комфорт у своїй спальні, а тому точно не відмовляться від постільної білизни підходить під їх темперамент і захоплення забарвлення: хакі і однотонною, з принтом у вигляді авто і мотоциклів. Однак, використовувати своє право подарувати такий інтимний предмет чоловікові можуть лише члени сім'ї, дама серця або близькі друзі.

Прикмети

Найчастіше прикмети, пов'язані з даруванням постільних комплектів, викликають у нас посмішку, суперечливі почуття і навіть здивування. Якщо традиція заохочує такий подарунок, який обіцяє добробут, то народна прикмета навпаки застерігає від можливої сварки між дарувальником і обдаровуваним.

Щоб спальний презент приніс щастя, приймати його слід виключно від близьких вам і щирих у своїх почуттях людей, а також від тих, хто по-справжньому гармонійний у власній подружнього життя.

Не заведено дарувати використані комплекти, щоб не передати з ними свою погану або хорошу енергетику.

Одиноким людям і тим, хто недавно розлучився з партнером, некоректно дарувати двоспальні комплекти, щоб не заподіяти душевний біль. Хоча це зовсім не означає, що обдарований не зустріне свою пару в майбутньому.

Народна прикмета каже про те, що чим дорожче і нарядно подарований нареченому з нареченою постільний гарнітур, тим щасливіше складеться цей сімейний союз.

Значення сучасного малюнка на білизну

Вибираючи малюнок, слід бути обережніше, оскільки він може нести не тільки позитивну енергетику, але і негативну. 

Наприклад, молодятам не слід дарувати комплект в червоних або бордових тонах, щоб не підштовхнути до подружньої зради одного з партнерів. Принти з хижаками здатні спровокувати конфліктні ситуації, агресію і непорозуміння. Зображення елементів водної стихії (водоспад, краплі роси або дощу) не сприяють зростанню добробуту обдаровуваних.

Постіль з дрібним квітковим малюнком або геометричними фігурами притягує сімейне щастя і достаток. На жінок сприятливо впливає флористичний малюнок і принти у вигляді птахів, на чоловіків — фрагменти стихії морів і океанів.

Приємні вам традиції можна дотримуватися, а неприємні — ігнорувати. В народні прикмети можна вірити, а можна пропустити повз вуха. Вибір завжди залишається за вами. Головне — разом з презентом передати частинку своєї щирості, прихильності і доброти.

Схожі статті