Наверх

Постільна білизна з жаккарду: властивості тканини й правила вибору

25/11/2020

Постільну білизну, яка підкреслить багатство інтер'єру і вишуканість стилю, шиють з жаккарду. Добитися особливого ефекту дозволяє спеціальна технологія виготовлення матерії, результатом якої є отримання полотна, який по своєму зовнішньому вигляду нагадує міцний гобелен, що переливається.

Жаккардові тканини: характеристика, склад і типи

Жаккард – це не матеріал, а технологія, яку використовують при виробництві (тобто жаккардовими тканинами заведено називати матерії, виготовлені за особливою технологією).

Відмітною характеристикою полотна є наявність малюнка, що нагадує рельєфну вишивку. Тиснення виходить в результаті переплетення ниток різної товщини й щільності скручування. Шляхом використання різних волокон вдається отримати матерію з великим і рельєфним малюнком, що має характерний відлив.

При виробництві матеріалу використовуються переважно натуральні волокна бавовни, льону або шовку. Останнім часом виробники жаккардових тканин застосовують бамбук. Відповідно до технології, у складі жаккардових полотен можуть бути присутні штучні нитки. При цьому їх кількість не перевищує 5%. Такий підхід дозволяє збільшити зносостійкість матерії та запобігти значній усадці полотна після прання, а також зробити білизну такою, що менше мнеться.

На сьогодні споживачам доступні декілька видів жаккардових тканин, але для пошиття постільної білизни застосовується переважно бавовняний жаккард. Трохи рідше використовується сатин-жаккард – тканина на бавовняній основі з додаванням синтетичних ниток.

Жаккардові тканини виготовляються в різній колірній гаммі. Сьогодні можна придбати матерію однотонну і кольорову. Згідно технології, використовується 2 методи фарбування. У першому випадку використовуються забарвлені в потрібні кольори нитки, а в другому – полотно піддається обробці після виготовлення. Незалежно від способу, обраного виробником, колір і яскравість фарб (за умови правильного догляду за виробами) зберігається упродовж усього терміну експлуатації.

Особлива методика плетіння (жаккардові матерії мають в основі мінімум 24 ниток, що переплітаються між собою!) дозволяє отримати тканину щільної фактури. Вага виробів з жаккарду також відрізняється від текстилю, зробленого з бязі та інших матеріалів, придатних для виготовлення постільних речей. Особлива методика виготовлення дозволяє отримати матерію, при торканні до якої залишаються приємні відчуття.

Використання для виготовлення матерії бамбукових ниток дозволяє зробити білизну безпечною. У такій тканині не розвиваються грибки й бактерії, що дозволяє значно продовжити термін використання простирадл, наволочок і підковдр.

Особливою популярністю у споживачів користується білизна з жаккарду, витканого з шовкових волокон. Такі постільні комплекти ідеально підходять для використання влітку. Набори з жаккарду з бавовни та льону можна назвати універсальними. Саме такі комплекти відносять до середньої цінової категорії, що робить білизну популярною у споживачів.

Основні переваги й недоліки матерії

Постільна білизна з жаккардової тканини не потребує додаткових прикрас, будь то мережива або вишивка. Вона здатна перетворити зовнішній вигляд кімнати й стати акцентом. Матерії зі складним плетінням частенько використовують для виготовлення простирадл, наволочок і підковдр. Трохи рідше тканину застосовують при пошитті покривал, чохлів і наволочок на диванні подушки.

Серед позитивних якостей постільної білизни з жаккарду виділяють:

  1. М'якість і естетичність. Постільні комплекти струмують і легко лягають на ліжка. Вироби з жаккарду мають привабливий зовнішній вигляд і здатні зберегти його тривалий час.
  2. Гігроскопічність і повітрообмін. Матерія, попри густину плетіння, «дихає», а також добре вбирає вологу, утримує її в собі й розподіляє. Але, попри цю характеристику, тканину практично не використовують для пошиття дитячої білизни (щоб уникнути травматизму у дітей).
  3. Оптимальний коефіцієнт теплопровідності. Склад матерії дозволяє сплячій людині почувати себе комфортно як в жару, так і прохолодними ночами.
  4. Швидкість висихання. На відміну від ранфорса, льону та інших матерій, що відрізняються підвищеною щільністю, матерії з жаккардовим плетіння сохнуть дуже швидко.
  5. Гіпоалергенність. При виготовленні матерії використовуються натуральні волокна і безпечні барвники, що дозволяє уникнути появі алергічних реакцій у споживачів. Підтвердити якість товару можна сертифікатами відповідності.

Серед головних недоліків комплектів білизни з жаккарду виділяють ціну. Але при цьому не варто упускати з уваги той факт, що простирадла з такої тканини служать у багато разів довше, ніж постільні речі з бюджетних матерій. Обираючи постільну білизну з жаккардової матерії, слід взяти до уваги характеристики тканини, а також орієнтуватися на вартість. Вироби, що відпускаються за низькою ціною, можуть бути синтетичними, або ж мати низьку якість.

Правила догляду за постільною білизною з жаккардової матерії

Комплекти з жаккардових тканин, як і інші постільні речі з менш дорогих матерій, потребують частих прань і прасувань. На відміну від бязевих наборів, які не потребують особливого догляду, простирадла, наволочки й підковдри з цієї тканини не можна занурювати у гарячу воду, а також віджимати на високих обертах. Оптимально стирати вироби у воді, нагрітій до 30°С, а для віджимання вибирати показник не вище 400.

Що стосується сушки, то постільні комплекти з жаккардових тканин не можна сушити в машинах. Вологу білизну слід розвішувати в тіні на свіжому повітрі. У зимовий час допускається виморожувати простирадла, підковдри й наволочки, але гладити вироби можна тільки після повного висихання.

Теплову обробку виробів слід здійснювати з виворітного боку. Режим прасування (температуру нагріву підошви праски) слід обирати відповідно до рекомендацій виробника. Допускається вирівнювання білизни паровими прасками або вертикальними відпарювачами.

Схожі статті