Наверх

Постільна білизна з сатину: секрети вибору

02/07/2020

Білизна з сатину виглядає багато і благородно. Особливу популярність даному виду полотна принесла його ціна. При цьому бавовняний шовк (так раніше називали матеріал) за своїми зовнішніми характеристиками практично не поступається натуральному шовку, а по блиску – прирівнюється до натурального атласу.

Сатинове плетіння і його основні відмінності

У швацькій термінології під поняттям «сатин» мається на увазі текстиль, який виготовлений особливим способом переплетення ниток. Завдяки застосованій технології тканина виходить:

 • щільною;
 • блискучою;
 • в міру жорсткою;
 • гладкою;
 • приємною на дотик.

При виготовленні сатинових тканин використовуються нитки двох типів. Перша нитка основи, більш щільна, утворює виворіт, а друга (нитка качка), тонкіша і менш скручена, – лицьову сторону.

Лицьова сторона має характерний блиск (подібний атласу), і гладка на дотик. Зворотний бік злегка шорсткий і більш матовий. При цьому якісний сатин однаковий по щільності по всій довжині відрізу, не має вузликів і кошлатання, а також стоншений. Щільність плетіння становить у межах від 80 до 130 ниток на см².

Особливості та характеристики сатинових тканин

Сатинове переплетення має ряд відмінностей від інших способів, і тому тканина має деякі особливості, серед яких виділяють гладке плетіння, що складається мінімум з 5-ти ниток, при яких нитка качка перекриває 4 нитки основи. Завдяки цьому на лицьовій стороні тканини переважають нитки качка, а на зворотному – видно нитки основи. Сатин високої якості настільки щільний, що крізь нього можна побачити тільки промінь світла, спрямований безпосередньо на того, хто дивиться.

Підсилити блиск поверхні дозволяє застосування каландрування. Цей процес полягає в проходженні готової тканини крізь гарячі каландрові вали. В ході заходу нитки розгладжуються, і сатин отримує додатковий глянець.

Не так давно при виробництві сатинових тканин використовувалася чиста бавовна. Сьогодні текстильна промисловість випускає кілька різновидів сатину з комбінованих натуральних і штучних волокон. Але для виготовлення постільних наборів використовують або чисту 100% бавовну або сумішевий сатин (з додаванням віскози).

Найбільш популярними у швачок і покупців є наступні різновиди сатину:

а також саржа (або сатин-твіл).

Фарбування полотна відбувається на заключному етапі. Найчастіше матеріал буває однотонним (вибіленим або гладко пофарбованим), але останнім часом особливу популярність мають тканини з купонними малюнками або візерунками в східному стилі, а також матеріал з набивними квітковими мотивами. Останній писк «постільної» моди – тканина з флуоресцентним малюнком.

Переваги й недоліки постільної білизни з сатину

Вироби з полотна сатинового переплетення відрізняються довговічністю і практичністю. Простирадла і підковдри з цієї тканини дуже легко прасувати після прання, а в процесі експлуатації названі частини постільних комплектів практично не мнуться. Цінується сатин і за те, що після першого прання він дає мінімальну усадку. Крім того, простирадла ніколи не перекошуються.

Перевагою сатину є стійке фарбування. Навіть після багаторазових прань постільні набори та інші вироби не втрачають свій первинний колір, хоча атласний блиск може трохи потьмяніти.

Незаперечною перевагою білизни з сатину є доступна ціна виробів, яка повністю відповідає таким якостям тканини, як:

 • міцність;
 • щільність;
 • зносостійкість;
 • привабливий зовнішній вигляд.

Сатинові простирадла ніколи не ковзають по матрацу завдяки злегка шорсткій виворітній стороні. Білизна відмінно зарекомендувала себе з точки зору тепловіддачі, і тому її можна використовувати взимку. Влітку, особливо в сильну спеку багато людей вважають за краще стелити на ліжко тонкіші тканини або використовувати лляну білизну.

Серед основних недоліків виділяють тривалість сушіння. У порівнянні з бяззю, сатин, який так само виготовлений з бавовняних волокон, буде сохнути приблизно у 2 рази довше. Багато покупці у негативні якості записують зайву гладкість поверхні, хоча саме цей недолік не більш ніж умовний.

Сатин з натуральних або змішаних ниток добре виглядає в постільних комплектах на двоспальне ліжко. Для пошиття дитячих наборів сатин використовувати не рекомендується.

Сатинове постільне: як не упустити головне

Купуючи постільну білизна з сатину важливо пам'ятати про те, що ця тканина потребує особливого догляду, який спрямований на збереження блиску. Щоб бавовняний шовк залишався схожим на атлас, важливо забезпечити постільним комплектам належний догляд.

Так, прати сатинові простирадла, наволочки та підковдри потрібно в теплій воді (не вище 40°С). Віджим також бажано встановлювати на середню позначку. Сушку виробів потрібно проводити в тіні. Це дозволить постільним комплектам максимально довго зберігати первісний колір.

Обираючи постільну білизну з сатину, потрібно:

 • уважно вивчити зовнішній вигляд простирадл, наволочок і підковдр,
 • оцінити якість швів,
 • перевірити відповідність розмірів виробу і зіставити їх з заявленими на етикетці,

а також провести простий тест на те, як мнеться постільне. Для цього куточок простирадла затисніть в руці й потримайте приблизно 15 секунд. Якісний матеріал швидко повернеться до початкової формі, а пом'ятість в незначній мірі буде помітна тільки на вивороті.

Де і як можна купити якісний сатин

Купити якісну постільну білизну з сатину або матеріал для пошиття на метраж можна в компанії Barbatextile. Обрати забарвлення, модель постільного набору та оформити доставку можна в онлайн каталозі нашого інтернет-магазину. Отримати консультацію фахівців, обговорити нюанси доставки по Україні або оформити оптову закупівлю можна в телефонному режимі за номером 0 800 211 378.

Схожі статті