Наверх

Постільна білизна для готелю: як зробити правильний вибір?

03/12/2020

Якість рушників і постільної білизни для готелів кардинально відрізняється від якості текстилю, яким застилають ліжко вдома. Це пов'язано з тим, що білизна потребує частих прань і прасувань, а також часто піддається обробці відбілювачами й засобами для виведення плям.

Основні критерії вибору готельної постільної білизни

Головна мета, яку переслідують власники готельних комплексів при купівлі постільної білизни, – придбати простирадла, наволочки й підковдри відмінної якості за низькою ціною.

При цьому при виборі білизни для готелів, пансіонатів, санаторіїв і хостелов покупці пред'являють низку додаткових вимог, серед яких першою називають якість пошиття. Такий підхід пояснюється тим, що від цього показника залежить термін експлуатації виробу і його зовнішній вигляд після декількох прань.

 • Дрібні стьобання
 • обробка зрізів білизняними швами
 • рівні рядки

а також надійність кріплення блискавок, гудзиків і іншої фурнітури свідчить про те, що виробник дорожить своєю репутацією і чітко дотримується технології пошиття постільної білизни.

Краща тканина для пошиття речей

Для виготовлення білизни для готелів і хостелов найчастіше використовують:

 • бязь;
 •  поплін;
 • полікотон;
 • сатин;
 • перкаль.

Усі ці матеріали виготовляються з високоякісної бавовни, а головною відмінністю усіх перерахованих матерій є метод виготовлення. При виготовленні попліну допускається використання штучних ниток, а усі інші матерії виткані виключно з натуральних волокон, що відрізняються товщиною, силою скручування (міцністю) і довжиною.

Заклади преміум-класу використовують білизну, виготовлену з довговолокнистої бавовни, а також закуповують білизну, виготовлену з полікотону або сатину.

Бязь

Бязь тчуть з тонких ниток простим плетінням, і тому матеріал має звичайну щільність. На дотик матерія має невелику шорсткість. Розглядаючи на просвіт тканину малої щільності, можна побачити переплетення ниток. Бязь (серед усіх перерахованих варіантів) має найнижчу вартість. З полотна такого типу шиють білизну для готелів, що надають клієнтам номера економ-класу.

Популярність комплектів з бязі продиктована тим, що догляд за ними не представляє складності. При необхідності постільну білизну можна прати у воді, прогрітій до 95°С. Простирадла, наволочки й підковдри можна віджимати в пральній машині на високих обертах (що прискорює процес сушки на повітрі), а також сушити в спеціальних машинах.

Поплін

Матерія цього типу виготовляється з бавовни. Основною відмінністю цієї тканини є спосіб виготовлення полотна. Згідно технології, якісний текстиль тчуть таким чином, що в рапорті чітко простежуються перетини тонких вертикальних і товстих подовжніх ниток.

В результаті цього вдається отримати полотно, лицьова сторона якого матиме характерний блиск (на кшталт сатину). Особливий спосіб переплетення волокон гарантує довговічність постільних комплектів. Частенько набори з попліну використовують в зимовий час, оскільки матерія добре зберігає тепло.

Полікотон

Полікотон виготовляють з бавовни з додаванням поліестеру. Це робить тканину міцною і надає матерії характерний блиск. Відмінною рисою матерії є те, що виробникові вдається отримати тканину, на якій після тривалого використання не кошлатиметься. Головними перевагами полікотону вважаються мала усадка, низька мнучкість і підвищена міцність.

Вартість матерії цього типу (попри використання штучних волокон при виготовленні полотна) трохи вища за ціну сатину, але понесені витрати повністю порівнянні з довговічністю текстилю і його якістю. Постільні комплекти з якісної матерії можуть дозволити собі тільки заклади преміум-класу, тоді як текстиль з великою кількістю поліестеру (вартість комплектів приблизно рівна бязевим) охоче розкуповується в готелі й хостели середнього рівня.

Сатин

Сатин є міцним полотном, виготовленим з 100%-ного бавовни. Матеріал відрізняється фактурою і має характерний блиск, помітний на лицьовій стороні. Сатинове переплетення дозволяє отримати матерію, білизна з якої служитиме декілька років. Так само які полікотон, тканина цього типу не міняє розмірів після прання в гарячій воді.

Сатинові комплекти мають дуже високу вартість і вимагають відповідного догляду. Прання при температурі води не вище 40°С дозволяє матерії зберегти свої властивості. Білизна з сатину практично не мнеться, а ліжко, покрите нею, упродовж декількох діб залишається охайним.

В основному, комплекти з сатину замовляють в готелі, яким присвоєний рівень 4 і 5 зірок. Шовковиста тканина є кращим матеріалом для пошиття літніх постільних комплектів: сплячі люди відчуватимуть легкий холодок і зуміють виспатися жаркими ночами.

Перкаль

Матеріал цього типу вважається найдовговічнішим, а білизна, зшита з нього, – найякіснішою. Згідно технології, у складі матерії не може бути штучних домішок. 100%-на бавовна й обробка волокон дозволяє отримати матерію, яка :

 • не змінює розмірів після прання;
 • залишається м'якою і гладкою після тривалого використання;
 • швидко сохне і відмінно вбирає вологу.

Як і інші матеріали з бавовни, перкаль має гіпоалергенні властивості. Попри дуже високу вартість готелі економ-класу і хостели нерідко віддають перевагу текстилю з перкалі. Це пов'язано з тим, що з тканини легко вивести найскладніші плями без застосування вибілювачів і засобів для виведення плям.

Як обрати колір?

Неписані правила готельної етики говорять про те, що постільні комплекти в номерах мають бути білими. Більшість готелів і хостелів дотримується цього правила, хоча сьогодні стає все більше закладів, які замовляють білизну в тон убрання кімнат.

Головною перевагою використання білого текстилю є можливість прання простирадл, наволочок і підковдр в гарячій воді з додаванням засобів для виведення плям. Крім того, білизну білого кольору найпростіше скомпонувати з наявних на складі одиниць.

Обираючи постільні комплекти з малюнком треба пам'ятати про те, що простирадла і наволочки зношуються швидше за підковдри. І тому вже через деякий час власникові доведеться шукати виробника, який зможе зшити потрібну кількість предметів, або ж повністю міняти текстиль.

Асортимент білизняних тканин сьогодні дозволяє без зусиль знайти постільні комплекти білого кольору виготовлених з полікотону і сатину, тоді як для пошиття бязевих наборів використовується принтована матерія.

Схожі статті