Наверх

Плед або покривало: в чому різниця між пледом і покривалом

23/12/2020

Сучасна людина звикла до того, що будь-яку річ можна використати для вирішення декількох завдань. Зрозуміло, домашній текстиль теж має бути багатофункціональним. Все частіше ліжко, диван або крісло застилають непомітним пледом, немов не існує стильних покривал. А можливо багато хто не знає різницю між цими двома предметами домашнього текстилю. Як вибрати правильний плед чи покривало - розберемося в їх призначенні та особливостях.

Призначення і вимоги

Саме слово “покривало” говорить за себе. Воно повинне покривати ліжко або диван, захищаючи від забруднень оббивку м'яких меблів або постільну білизну. Окрім захисної функції воно є елементом декору, гармонійно доповнюючи загальний дизайн приміщення. Покривало не має бути мазким, накопичувати статичну електрику. Але буде відмінно, якщо воно легко "переноситиме" прання. Немає сенсу намагатися шукати тепла в холодний вечір, загорнувшись в тонке покривало. Воно створене для інших цілей.

Зате м'який і затишний плед гарантує людині тепло, немов його головна функція дарувати людині комфорт в холодний зимовий вечір.

Немає ніяких заборон використати плед в якості захисного покриття для м'яких меблів або ліжка. Немає строгих приписів зберігати плед в шафі, щоб діставати лише для використання по прямому призначенню. 

Відмінності пледів і покривал

Оскільки покривала і пледи виконують різні функції, у них є декілька істотних відмінностей.

Матеріали

Покривало - це в першу чергу декоративний аксесуар, воно має бути міцним, зносостійким і добре пратися. Відповідно при виборі такого предмета слід віддавати перевагу синтетичним матеріалам.

А ось плед може бути й з натуральної сировини, головне, щоб затишний текстиль бути теплим. В основному при виробництві пледа використовуються наступні матеріали:

  • шерсть;
  • бавовна;
  • шовк;
  • акрил.

Також існують пледи преміум-класу, вони виготовлені з натурального хутра, наприклад норки.

Дизайн і декор

Класичним варіантом пледа є однотонний виріб або картате полотно з натуральної шерсті. Також популярні ковдрочки ніжного забарвлення з дрібним непомітним малюнком. Прикрашати такий виріб немає нужди, але допустима нечаста бахрома.

А ось покривала надають своїм користувачам бурхливий карнавал: східні візерунки, великі квіти, клаптеве шитво і різноманітні рюші. Останнім часом популярні стьобані моделі. 

Використання 

У покривала одна єдина функція: прикрашати ліжко або диван. Тоді як плед можливо виносити з будинку, сидіти з ним біля багаття на природі або у дворі. Кожна літня тераса кафе увечері готова запропонувати плед своїм гостям.

Текстура

Плед може мати будь-яку поверхню: це і в'язані затишні полотна або пухнаста ковдрочка, у яку хочеться заритися і тихо посидіти з кухлем гарячого напою.

Застелене ліжко має бути рівним і не мати горбів, що виступають. Саме тому покривало частіше роблять гладким. Але рюші та нестандартні декоративні елементи ніхто не скасовував - але це вже діло смаку особисто кожного.

Схожі статті