Вихідний: Недiля Замовити дзвінок
Історія виникнення постільної білизни

Вміст:
Всі ми звикли спати на м'яких зручних ліжках. Завдяки величезному вибору подушок і матраців високої якості (від м'яких до ортопедичних), здоровий сон покращився в рази. Ніжність тканин постільної білизни та зручність величезних ліжок, які зараз дуже актуальні, створюють особливий комфорт. Однак так було не завжди.
Тисячоліття тому люди та подумати не могли про таку розкіш як подушки з бавовни з овечою шерстю, величезні ковдри з візерунками та вишивками на підковдрах або наволочки з мереживом. До появи перших ліжок люди спали на підлозі, лавках і печах, як у казці про Ємелю і щуку. Однак саме поняття «ліжко» існує з часів появи чоловіка.
Ліжка: історія появи
Походить від давньогрецької мови та означає «кров». В історії поява ліжок датуються епохою неоліту. Ще стародавні Шумери виділяли окремі кімнати та облаштовували їх спеціально для сну. Вважається, що першим привласником такого спального місця був Одіссей з повісті Гомера. Його ліжко була простою і споруджена з палиць.
Потім, в трьохтисячних роках до нашої ери, були знайдені схожі спальні місця в селах Шотландії. Їх споруджували як коробки та наповнювали каменем. Єгиптянам полюбилися спальні місця, які розташовувалися над підлогою. Особливо їх воліли фараони.
По-перше, такі споруди були досить зручні для комфортного сну наскільки це можливо, а по-друге, підкреслювали статус представників елітного суспільства. Подушками в той час ще не користувалися, а підкладали під голову кам'яні або жорсткі, виконані з іншого матеріалу циліндричні валики.
У Стародавній Греції діячі мистецтва запустили традицію прикрашати свою спальні меблі. Вони заснували свого роду моду, покриваючи візерунками предмети інтер'єру для сну. Грецькі ліжка виконувалися з дерева та обтягувалися шкурами тварин. У часи Римської імперії високопоставлені особи та їх сім'ї ночували на піднесених спальних спорудах. У той же час з'явилися перші, більш м'які та комфортні матраци, які мали наповнювачі з вовни або очерету. Постільна білизна була предметом розкоші: дивовижні вишивки, незвичайні узори та мережива прикрашали покривала й наволочки.
В цей же час ліжка починають розподіляти за класами у залежності від їх призначення:
- звичайна;
- для навчання;
- для мертвих;
- шлюбна;
- для трапези.
В епоху середньовіччя з'являються ще більш м'які досить приємні матраци, які наповнюють шерстю чи пір'ям, створюються лляні простирадла. Сама ліжко відгороджується шторами, щоб спати можна було без одягу. Починаючи з тринадцятого століття в моду увійшло безліч подушок і різні розпису спальних місць. Далі у світ вийшов диван-ліжко, а в п'ятнадцятому столітті велику популярність отримали величезні ложі з м'якими зручними матрацами поліпшеної якості.
Починаючи з сімнадцятого століття ліжко дійсно вважалась предметом розкоші: оксамитові тканини, вироби з перлами та розкішними вишивками. У дев'ятнадцятому столітті таке поняття як «ліжко» стало відомо всьому світу.
Виробництво почало набирати широких обертів, з'явилися матраци з пружинами, а також водяні та надувні ліжка. Донині технології в області сну розвиваються все більше. Однак просто зручного ліжка мало, важливо ще і підібрати постільну белье для комфортного сну.
Історія появи постільної білизни
Свою назву «білизна» бере від обшиваних білих простирадл до п'ятнадцятого століття. Родоначальником простирадл і подушок вважається звірина шкура. З давніх часів люди ховалися хутром убитих звірів, поки не з'явилися тканинні приладдя для сну. Перші тканини стали використовуватися в Стародавньому Римі. Вершки суспільства зі своїми сім'ями спали на ліжках, прикрашених різними візерунками, які більше схожі на витвори мистецтва. Вважалося, що так у час сну людина набирається життєдайної сили.
Європейське постільна білизна з'явилось в епоху Відродження. Білі вироби прикрашали орнаментом або вишивкою. Таким, яке воно є зараз, білизна прославилося в Італії у xv столітті. В той же час з'явилися салфетки, скатертини та рушники На виробах робилася нашивка з ім'ям майстра і місця, де був проведений пошиття.
Починаючи з сімнадцятого століття актуальним стає виробництво лляних та шовкових тканин. В кінці вісімнадцятого на початку дев'ятнадцятого століть за білизну могло дозволити собі вже більше народу. Дуже була популярна вишивка.
Люди з вищого суспільства замовляли вироби з родинними гербами, а також квітами і різними візерунками. Поява підковдр відносять до середини двадцятого століття. Водночас увійшло в традицію застеляти спальне місце покривалом.
Популярність постільної білизни
Приладдя для сну стали доступні для кожного в дев'ятнадцятому столітті. Тоді ж і почало розвиватися виробництво простирадл, наволочок і покривал. Приблизно в ті ж роки величезну популярність набували різні ліжка. Далі з'явилися підодіяльники. На сьогоднішній день популярність постільних комплектів також висока і продовжує зростати. У моду входять нові кольори, тканини та різні розміри для величезних і стандартних ліжок.
Завдяки розвиваються технологій серед великого асортименту можна зустріти вироби з бавовни, шовку, льону, поліестеру, сатину і багатьох інших матеріалів. Найбільш якісним вважається білизну, зшиту з натуральних компонентів, і ціниться значно більше. Воно більш «дихаюче», легке і приємне на дотик. Величезна пухову ковдру, фиксирующаяся простирадло, красиві різні наволочки, застібаються підодіяльники. Кожен знайдеться щось саме під свій смак. Купуйте комплекти у нас, щоб ваш сон був ще міцніше.