Наверх

Стандарти постільної білизни в різних країнах

12/06/2021

В різних країнах світу постільні приналежності мають свої стандарти. В іноземні комплекти зазвичай входить простинь на резинці, вона дуже зручна і не мнеться під час сну. Якщо вона є в комплекті, то на етикетці буде відмітка fitted sheet. Наволочки закриваються на блискавки, гудзики або клапан. Підодіяльники можуть мати вигляд кишені або конверта. Також вони бувають суцільні і з вирізом посередині.

Багато купують білизну в іноземних інтернет-магазинах, але їм доводиться стикатися з невідповідностями в розмірах. Оскільки в різних країнах використовуються різні одиниці вимірювання, то підібрати білизну під іноземний матрац буде дуже проблематично.

В європейських і вітчизняних країнах використовується метрична система вимірювання, а в Америці — англійська, яка вимірюється в футах і дюймах. Потрібно враховувати, що параметри постільної білизни в різних країнах можуть не збігатися на 10-15 см. слід Спиратися на інформацію, зазначену на упаковці.

Європейські та американські стандарти постільної білизни 


В Америці і Європі віддають перевагу натуральним тканинам і дуже рідко використовують синтетичні. Найпопулярніша тканина — бавовна. Сатин відрізняється міцністю, зносостійкістю і простотою у догляді. Такі постільні приналежності можуть перенести 200-300 прань і прослужити близько 2 років.

В Америці не використовують підодіяльник. Замість нього використовується простирадло. Вона пристібається до ковдрі з допомогою гудзиків або блискавки. В якості ковдри може використовуватися покривало, яке йде в комплекті і має однакову забарвлення з наволочками. Також американці використовують ковдру. Воно може бути виконане з синтетики або пуху. Підодіяльник до нього не вимагається

Популярні тканини для постільної білизни:

 • сатин;
 • бамбук;
 • шовк;
 • жаккард;
 • бязь.


В Європі стандартна довжина матраца 200-210 див. В Америці одномісна ліжко становить 99×190 см і називається Twin. Але вона підходить тільки для людей невисокого зросту. А для дорослої людини підходящим варіантом стане Twin X-Long, яка становить 99×203,2 див.

Наш стандарт 1,5 постільної бєля є аналогом європейського двоспального. В Америці йому відповідають ліжка Double (або Full) 137,2×190 см або Queen 152,4 x 203,2 див. У американців двоспальні ліжка називаються королівськими і мають розміри 193/198×203,2 див.

Європейські ж матраци не підходять до американським ліжок, оскільки ці країни використовують різну систему вимірювання. На етикетках іноземного постільної білизни можна зустріти такі позначки: 1-bed, 1,5-bed, 2-bed, king-size. Це відповідає односпальним, полуторним, двоспальним і величезному ліжку.Стандарт постільної білизни для односпальним ліжка в США: простирадло з гумкою 99 × 191 см, підодіяльник 170 × 220 см, наволочка 51 × 76 см. Розміри двоспального постільної білизни: простирадло має розміри 137 × 191 см, підодіяльник - 193 × 220 см, наволочка  аналогічна односпальне набору.

 У Європі в односпальне комплекті простирадло становить 90 × 190 см, підодіяльник - 145 × 200 см, а наволочка - 51 × 76/65 × 65 см. В двоспальному наборі наволочка така ж, простирадло має розмір 140 × 190 см, а підодіяльник - 200  × 220 см.

 Великий асортимент тканин в Барбатекстіль


 Якщо білизна має високу якість, то на упаковці буде опис відповідно до міжнародних стандартів.  Розмір зазвичай вказується на етикетці.  У нашому магазині представлений широкий асортимент тканин для домашнього текстилю.  Ми пропонуємо нашим клієнтам тільки ексклюзивні товари.  Ви можете зробити замовлення по телефону або залишити заявку на сайті.  В інтернет-магазині Barbatextile великий вибір натуральних тканин за вигідними цінами, телефонуйте нам прямо зараз!  Ми знаходимося в Одесі, але у нас є магазини в Харкові та Хмельницькому.  Якщо ви не впевнені у виборі тканини, то наші менеджери допоможуть вам у цьому.

 Переваги покупки тканин в Barbatextile:

 •  великий вибір натуральних тканин;
 •  постійно поповнюється асортимент;
 •  товари відомих виробників;
 •  є можливість замовити індивідуальний дизайн;
 •  магазини в Одесі, Харкові та Хмельницькому;
 •  вигідні ціни.
Схожі статті