Наверх

Порівнюємо перкаль з іншими тканинами

15/05/2021

Незважаючи на те, що нові тканини і матеріали з'являються дуже швидко, є ті, які залишаються незмінними довгі роки і не втрачають своєї популярності. Однією з таких тканин є перкаль.

Що таке перкаль?


Вперше матерія була створена в Індії. У найкоротші терміни вона завоювала особливу любов покупців. Її особливість — міцність і стійкість до зношування. Тканина має гладку і приємну на дотик структуру завдяки тому, що нитки, які входять до її складу, переплітаються унікальним способом. Для створення тканини використовують довгі волокна, а не кручені. Їх дуже щільно сплітаються хрестоподібним способом (щоб не утворювалися просвіти). За рахунок цього матерія виходить міцною і тонкою.

Одними з перших гідності матеріалу оцінили французи і стали виробляти його у великій кількості. Отримані полотна, оброблені маслом, використовували для пошиття вітрил. Сьогодні це одна з найпопулярніших тканин, з якої шиють постільну білизну.

Сучасні технології дозволяють створювати різні варіанти даного матеріалу. Все залежить від наявності або відсутності в його складі синтетики. Спочатку тканину створювалася з бавовни. Однак за деяких недоліків натуральних матеріалів виробники додають штучні волокна. Таким чином тканина набуває більш високі показники якості. Також до складу можуть входити і інші натуральні нитки, наприклад, льон.

Відмітна особливість матеріалу — висока щільність. Незважаючи на те, що матерія досить тонка і легка, волокна в її складі переплетені дуже туго. На один квадратний сантиметр припадає від 40 до 60 ниток.

Основні переваги перкаль


Сьогодні перкаль широко використовується в текстильній промисловості. Не тільки виробники, але й користувачі відзначають її особливі переваги:

  • зносостійкість;
  • екологічність;
  • простота у догляді.


Матерія відмінно переносить часте прання. Вона відрізняється низьким показником усадки, не вигоряє з часом і не линяє. Її висока щільність не стає на заваді тому, щоб матерія «дихала». Вона відмінно пропускає повітря, зберігаючи свої гігієнічні властивості. Перкаль створений з натуральних волокон, володіє високим ступенем екологічності і не викликає алергічних реакцій або шкірних висипань.

Така білизна прослужить досить довго. Єдине, необхідно дотримувати прості правила догляду. Прання проводиться при температурі води не вище 60 градусів, а прасування — не вище 150. На дотик білизна з перкалі досить ніжне і гладке. Воно дозволяє тілу повноцінно відпочити. У спекотну погоду такий матеріал створює невеликий ефект охолодження.

Порівняння з іншими тканинами


 Вибираючи тканину для постільної білизни, складно відразу і однозначно зробити вибір, особливо якщо деякі матеріали трапляються вперше.  Одним з найближчих сусідів по характеристикам перкали є бязь.  Перше, на що звертають увагу покупці - це більш низька ціна бязі.  Однак варто розуміти, чому перкаль дорожчий.  Основна відмінність від бязі щільність, легкість і тонка структура.  Гладка поверхня перкали більше схожа на шовк.

 Дуже схожий за властивостями до даного матеріалу сатин.  З першого погляду складно зрозуміти, чим відрізняється один від іншого.  Вибирати перкаль варто, якщо основні ваші уподобання - це зносостійкість і довговічність.  Саме цим матерія відрізняється від сатину і попліну, які з часом все ж тьмяніють і втрачають свої якості.

 Практика, особистий досвід і відгуки інших користувачів допоможуть визначити, що краще саме для вас.  Купувати сподобалися тканини краще у перевірених постачальників.  Наприклад, в нашому інтернет-магазині Barbatextile.  Ми надаємо великий вибір товарів за прийнятними цінами від надійних виробників Китаю, Пакистану і Туреччини.

Схожі статті