Наверх

Як вибрати махровий рушник для будинку

31/08/2020

Махрові рушники в будинку знаходять широке застосування. Текстильні вироби, виготовлені з м'якої тканини з витягнутими петлями, потрібні як у ванній кімнаті, так і на кухні. Також махровий текстиль використовують в саунах і беруть з собою на пляж. При цьому рушники не універсальні, і для кожного випадку їх потрібно підбирати з особливою ретельністю.

Махрова тканина: основні характеристики й властивості

Махрова тканина являє собою полотно, поверхня якого складається з витягнутих петель, отриманих шляхом ослаблення натягу основи. Зовні тканина виглядає м'якою і пухнастою. Махрова тканина відрізняється особливою м'якістю і має високий ступінь поглинання вологи. Саме це робить матерію незамінною при пошитті:

 • банних,
 • кухонних,
 • пляжних рушників.

Якість махрової тканини можна визначити після аналізу таких критеріїв, як:

 1. Щільність махрового полотна. Рушники з низькою густотою ворсу слабо вбирають воду. При цьому підвищена частота ниток робить тканину, а потім і виріб з неї, важкою. Крім того, текстиль, який має щільність, наближену до значення 800 г / м² дуже довго сохне.
 2. Висота ворсу. Петлі довжиною 8 мм вважаються найбільшими. Мінімальний показник висоти витягнутих ниток наближений до значення 3 мм.
 3. Тип ворсу. Вироби з махри можуть бути як одинарними, або односторонніми, так і подвійними, тобто двосторонніми. Крім того, останнім часом популярності набувають моделі комбінованого типу, в яких внаслідок чергування волокон виходить рельєфний малюнок.
 4. Міра кручення нитки. Розрізняють 2 міри кручення волокон – високу і нульову. Тканина з нульовим крученням має підвищену м'якість, тоді як рушники з високою мірою перекручення ниток відрізняються міцністю.

При виробництві махри застосовують натуральну сировину. Найчастіше використовують бавовну і льон, але останнім часом махрову тканину рушника все частіше виготовляють і з волокон бамбука або з модала (тканина з деревини буку, сосни або евкаліпта). Крім того, до натуральних ниток додають штучні. Завдяки наявності добавок, тканина набуває нових властивостей:

 • еластичність;
 • гіпоалергенність;
 • екологічність.

Найм'якшими вважаються моделі з бавовни. Вони ж відрізняються високою мірою гіпоалергенності й водопоглинанням. Єдиним недоліком таких виробів можна назвати те, що тканина при неправильному поводженні може стати розсадником інфекції, про що свідчитиме неприємний запах. Махра з льону завжди жорстка. За це текстиль такого типу називають «масажним». Сучасні технології дозволяють виготовляти матеріал, просочений вітаміном Е, а це, своєю чергою, благотворно впливає на шкіру, особливо при проведенні очищаючих процедур.

Головною відмінністю рушників з бамбукової нитки є блиск. Махра, виткана з цього матеріалу, завжди виходить легкою. Головною відмінністю матерії називають антибактеріальні властивості, що дозволяє використати полотно такої якості для виготовлення кухонного текстилю. Разом з цим вироби з бамбукової нитки виходять не такими жорсткими, як рушники з льону або бавовни, і тому підходять для дітей і людей з чутливою шкірою. Текстиль з бамбука, на відміну від бавовняних і льняних виробів (які стають жорсткими й можуть втрачати форму) можна стирати при високій температурі.

При підборі рушника багато покупців уникають придбавати рушники з натуральних волокон і віддають перевагу текстилю з комбінованих матеріалів (наприклад, з бавовняних і бамбукових ниток або з поєднання бавовни й модалу). На таке рішення впливає далеко не ціна рушників (хоча вона завжди нижча, ніж вартість виробів з натуральних ниток). Свої переваги покупці пояснюють зручністю експлуатації, довговічністю текстилю і його якістю.

Критерії вибору махрових рушників для будинку

При виборі текстилю для будинку треба звертати увагу на такі критерії, як:

 1. Щільність і висота ворсу. Вироби для кухні повинні мати невисокий ворс, тоді як рушники для гігієнічних процедур краще підбирати з матерії з довгими петлями. Пляжні варіанти можуть бути односторонніми, тоді як текстиль для будинку повинен мати 2 «робочих» сторони.
 2. Матеріал для виготовлення. Бавовна і льон є кращими матеріалами для пошиття кухонних рушників. Варіанти для пляжу, а також рушники для лазні можуть бути виготовлені з волокон бамбука.
 3. Розмір. Від величини полотна залежить призначення виробу. Зазвичай для кухні обирають рушники шириною від 30 до 35 см і завдовжки не більше 70 см Текстиль для лазні більшість фабрик випускають у 2-х розмірах – 100*150 см і 70*140 см. Для обличчя і рук підходять полотна 50*90 см і 40*70 см, а ноги зручно витирати рушником 50*70 см.
 4. Виробник. Найякісніші рушники на території пострадянського простору випускають фабрики Узбекистану і Туркменістану. Вироби хорошої якості приходять до нас з Пакистану і Туреччини. Можна купувати також рушники з Бразилії, Єгипту та Америки.
 5. Тип пряжі. Найдорожчою і якісною вважається гребінна пряжа, отримана з довговолокнистої бавовни. Рушники, що відрізняються високою м'якістю, виходять з карданної махри, а найтоншою вважається матерія, виткана з апаратної бавовняної пряжі.

Рушники мега розміру (так звані махрові простирадла) можна використати в якості легкої ковдри. Саме тому при виборі цього типу виробів треба звертати увагу на склад волокон в тканині. Оптимально купити махровий плед, який витканий з бавовняних або льняних ниток з додаванням невеликої кількості синтетики.

Також при купівлі рушника слід звернути увагу на колір, якість фарбування ниток і оформлення. Найяскравішими й оригінальнішими виходять рушники з пістрявотканим жакардовим малюнком. Кращі характеристики має однотонний жакардовий текстиль. Найдешевшими вважаються гладкофарбовані рушники (без малюнків, однотонні).

Сучасні виробники орієнтуються на попит, і завдяки цьому сьогодні не складе труднощів купити рушники комплектами (від маленького для обличчя і рук до величезного банного), а також знайти вироби, які прикрасять собою ванні кімнати й кухні.

Схожі статті