Наверх

Чим відрізняється ранфорс від звичайної бязі: рекомендації щодо вибору

18/12/2020

Постільна білизна - атрибут здорового і комфортного сну, який впритул стикається з нашою шкірою. Вона повинна як ніщо інше у будинку відповідати гігієнічним нормам і стандартам, адже іноді із-за неякісного простирадла і наволочки може порушитися нормальний сон або виникнути проблеми дерматологічного характеру. Тому увесь вибір базуватимемо на якості тканини. Багато людей зупиняються на комплекті білизни з бязі. Можливе слово ранфорс їх лякає, оскільки схоже на іноземне, або асоціюється з синтетикою. Адже це сумішева тканина, яка складається з бавовни та поліестеру. Мінімальний відсоток поліестеру (не більше 5-10%) робить тканину такою, що не мнеться і надає їй легкий блиск. Тому у більшості випадків рішення про купівлю білизни з ранфорса буде відмінним варіантом. 

У чому особливості матеріалу ранфорс?

Ранфорс - це натуральна бавовняна тканина, яка нестримно набирає популярність на міжнародному ринку. Цінується цей матеріал за наступні характеристики:

 • висока гігроскопічність;
 • підвищена щільність полотна;
 • довговічність матеріалу;
 • зносостійкість;
 • м'якість.

Завдяки цим якостям дерматологи й фахівці з домашнього затишку рекомендують його для пошиття текстильних виробів для дітей і немовлят. Ранфорс добре переносить прання, навіть через сотню машинних циклів, колір залишиться тим самим.

Усі властивості цієї дивовижної тканини пояснюються тим, що бавовна пройшла декілька мір очищення і була скручена в дуже тонкі нитки. У готовому полотні волокна розташовуються діагонально, а щільність матеріалу складає 60-80 ниток на один квадратний сантиметр. Завдяки цьому поверхня тканини стає такою:

 • м'якою;
 • гладкою;
 • нековзною;
 • приємною на дотик;
 • у дрібний рубчик.

Гладкість поверхні дозволяє наносити на неї принти, а підсумкове зображення виходить дуже якісним. Завдяки своїм властивостям ранфорс стане ідеальним матеріалом для виготовлення наступних видів текстилю :

 • домашні халати;
 • кухонні атрибути: прихватки, фартухи, халати;
 • піжами;
 • нічні сорочки;
 • постільна білизна;
 • медичні халати та костюми;
 • дитячі повзунки й пелюшки.

Щільний, дихаючий ранфорс, здатний вбирати вологу, дозволить почувати себе комфортно навіть в літню спеку.

Недоліки турецької тканини

У кожній бочці є ложка дьогтю, а значить і в ранфорсі є щось таке, що може відвернути покупця. В основному мінуси матеріалу незначні й рідко мають вирішальне значення:

 1. Натуральний матеріал надмірно мнеться і швидко втрачає свій презентабельний вид. Це легко усувається після прання, але зім'яте ліжко неминуче, якщо використовується 100% бавовняне полотно.
 2. Приблизно після 300 прань починає блякнути забарвлення виробу.
 3. Білизна з ранфорса тонша, ніж з інших матеріалів. Деякі обивателі вважають, що такі комплекти не є відповідними для зими.
 4. Гладка поверхня турецької тканини не має блиску, що не дозволяє нанести на неї 3d зображення.
 5. Деякі виробники додають до бавовняних ниток поліестер. Такий крок запобігає тому, що простирадла мнуться і робить ціну на виріб нижче. Проте така домішка знижує гігієнічні властивості тканини, погіршується тепло- і повітрообмін, що негативно відбивається на стані шкіри сплячого. Можлива поява алергічних реакцій.
 6. Висока ціна як на саму тканину, так і на готові комплекти білизни. Попри те, що робити ранфорс навчилися і вітчизняні фабрики, простирадла і наволочки з нього продовжують коштувати досить дорого. Це обгрунтовано складністю процесів у виробництві.

Проте комплект постільної білизни з ранфорса вважається вигідним придбанням, яке довго прослужить своєму хазяїну, і не принесе проблем у догляді.

Основні відмінності бязі від ранфорса

Попри те, що ранфорс називають турецькою бяззю між цими двома матеріалами є відмінності. Різниця між двома ідентичними за складом матеріалами обумовлена відмінностями в технології їх виробництва. Діагональне розташування ниток в полотні ранфорса забезпечує йому щільнішу структуру, ніж у бязі. Для порівняння: 60-80 ниток на квадратний сантиметр проти всього 40 на аналогічній ділянці.

Завдяки цій якості ранфорс обходить стандартну бязь за усіма показниками. Діагональне плетіння гарантує захист від усадки виробу, а щільна поверхня дозволяє наносити на неї будь-які принти без спотворення картинки. Ультрамодний дизайн виробів з ранфорса у поєднанні з надійними експлуатаційними характеристиками зробили турецький матеріал популярним у всьому світі. Руки покупців самі тягнуться до барвистих комплектів, усупереч голосу розуму, що голосує за дешевші варіанти. Свідомість, програвша у виборах, заспокоїться лише вночі, коли хазяїн розтягнеться на простирадлі, а щока торкнеться надзвичайно м'якої й гладкої наволочки.

Схожі статті