Наверх

Способи плетіння тканин і їх склад

13/05/2021

Тканина складається з декількох переплетених ниток. Вона являє собою виріб, виготовлене з допомогою переплетення поздовжніх і поперечних ниток (основи і качки). Її найменування напряму залежить від виду переплетення. Тканина виготовляється на спеціальних верстатах. Переплетення — порядок перекриття поздовжніх поперечними нитками.

Види плетіння ниток у тканинах:

  • сатинове;
  • жакардове;
  • батистове;
  • ситцеве.


Основні види переплетення тканин


Сатинове плетіння відрізняється щільністю. Воно характеризується довгими перекриттями ниток. Цей матеріал відрізняється гладкою поверхнею, схожою на шовкову. Він виготовляється з крученої нитки подвійного плетіння. Одна нитка йде уздовж поверхні, злегка переплітаючись з іншого. Вони утворюють гладкий і щільний матеріал. Виходить дуже легка тканина, яка підходить для фарбування.

Вироби з сатину відрізняються довгим терміном служби, можуть витримувати до 400 прань, після чого починають тьмяніти. Сатин дешевший за шовк, але дорожче інших бавовняних матеріалів. Найчастіше з нього роблять речі для повсякденного використання.

Жакардове плетіння відрізняється складним візерунком і складається з окремо переплетених ниток. Назва походить від Жаккарда, який винайшов верстати для виробництва цих матеріалів. Плетіння дуже схоже на гобелен, оскільки має високу щільність і складний візерунок. Батистове плетіння дуже рідкісне, дозволяє зробити тканину міцною, легкою і прозорою. А при ситцевому способі використовується товста нитка, але плетіння виходить дуже рідкісним.

Полотняний спосіб вважається одним з найпростіших. Це переплетення має вигляд шахової дошки. Основна нитка сплітається з додатковою. З обох сторін тканина має однаковий вид. Матеріал виходить міцним і жорстким. Цей вид переплетення дозволяє створювати ситець, перкаль, бязь. Тканини виходять досить фактурні і виглядають не дуже дорого.

Саржевый вважається поширеним видом плетіння. Його легко впізнати по текстурі. Лицьова сторона має діагональний рубець. Його нахил залежить від поперечних і поздовжніх ниток. Великою популярністю користуються напівшовкові і напівшерстяні тканини, які отримуються в результаті цього переплетення. Цей спосіб плетіння дуже жорсткий, частіше використовується для виготовлення робочої і військової одягу.

Складу різних тканин


Бавовняна тканина — один з найпоширеніших матеріалів для виготовлення різноманітного текстилю. Речі, виготовлені з цього матеріалу легко піддаються прання і прасування. Вони дуже міцні, гігроскопічні і не викликають алергічних реакцій.

Лляні тканини дуже схожі на бавовняні. Вони міцні, зносостійкі, але відрізняються грубуватістю. Але вони дуже сильно мнуться і їх проблематично гладити.Додавання синтетичних волокон дозволяє підвищити пружність матеріалу.  Використовують додавання віскози, капрону і лавсану.  Льон без додавання волокон дуже грубий, тому для його пом'якшення додають бавовна.

 Шовкові матеріали мають гарний вигляд, відрізняються тривалим терміном служби, гладкістю і міцністю.  Блиск тканини сильно залежить від способу переплетення ниток.  Вироби з цього матеріалу дуже легкі, за ними дуже просто доглядати.

 Вироби, зроблені з вовни характеризуються міцністю.  Вони відмінно зберігають тепло.  Дуже часто з цього матеріалу роблять светри, ковдри та пледи.  Цей матеріал може бути різним по щільності.  Це залежить від товщини ниток.  Вовняні вироби виходять м'якими і міцними.  Можна підвищити їх пружність шляхом додавання синтетичних волокон.

 У магазині Barbatextile представлений широкий вибір тканин для ковдр, подушок, простирадл і підковдр.  Ви можете знайти ексклюзивні види тканин будь-якої щільності.  У нас представлені тільки якісні товари за вигідними цінами.  Якщо ви не можете визначитися з вибором, наші консультанти допоможуть вибрати підходящий варіант.  Наші магазини розташовані в Харкові, Одесі та Хмельницькому.  Створюйте затишок разом з Barbatextile, телефонуйте нам!

 В асортименті Барбатекстіль:

  •  сатин;
  •  поплін;
  •  бязь;
  •  фланель.
Схожі статті