Мій профіль
Barbatextile
USD / UAH
28.2
Всі любителі шиття знають про те, що тканина потрібно декатировати (підготувати, обробити) перед розкроєм. Це необхідно, щоб матеріал дав усадку і прийняв свою остаточну форму. Декатировка полегшує роботу з полотном і позбавляє швачку від ризику отримати в результаті перекошене, деформований або зменшене в розмірах виріб. Крім того, декатированные матеріали довше зберігають насичений колір.
У готових полотнах є нитки, які перебувають у досить великому натягу. Коли ці нитки зволожуються в ході прання, вони набухають, стають більш пружними і змінюють свою довжину. Потім матеріал висихає і «сідає». Для того щоб цього не сталося з готовим виробом, усадки слід піддати саму тканину.
Декатировка передбачає напитывание волокон вологою за допомогою пари, зволожують з пульверизатора або замочування. Добитися необхідного ефекту можна і при пранні матеріалу, але при цьому він часто втрачає товарного вигляду і красивого блиску. Тому даний спосіб підходить тільки для роботи з максимально невибагливими тканинами.
Декатировати потрібно наступні матеріали:
Якщо вам невідомий склад вашого відрізу полотна, його все одно краще продекатировать. Так ви позбавите себе від розчарування результатом роботи і безглуздої трати часу. Якщо ви придбали вже продекатированную тканину, також краще перестрахуватися і ще раз піддати матеріал волого-тепловій обробці.
Матеріали з льону, бавовни, а також сумішеві полотна в домашніх умовах декатируют схожим способом: відріз зволожують, потім проутюживают через тонку тканину до повного просихання. Для проведення процедури вдома зазвичай застосовується саме праска. Якщо ви шиєте, є сенс придбати спеціальний парогенератор.
При декатировці обов'язково потрібно дотримуватися певні правила:
При обробці матеріалу перед розкриємо важливо використовувати різний підхід для різних тканин. Так процедура дасть оптимальний результат. Існує кілька способів, які використовуються в залежності від складу матеріалу:
Якщо поставитися до декатировке з усією відповідальністю і дотримуватися цих нехитрих правил, тканина не «сяде» і не деформується. Більш того, на декатированном матеріалі рідше утворюються стрілки та інші подібні дефекти.